Bir imaj dosyamız var ve ya oluşturmayı düşünüyoruz. İmaj dosyamız için çeşitli dokular üretebilir ve bunları kullanabiliriz. Bu sayede sıradan bir imaj dosyası bile çok etkileyici bir hale dönüşebilir.

bu yöntemlerle imajlarınızı daha etkileyici hale getirebilirsiniz
bu yöntemlerle imajlarınız daha etkileyici hale getirebilirsiniz

Doku üretimi : İmajlarınızda kullanmak için kendi dokularınızı üretmeniz benzersiz imajlar elde etmenizi sağlar.
Bunun için internette bir kaç adrese uğrayıp dokuların nasıl yapıldığını görebilir bu yöntemlere yeni adımlar ekleyip çıkararak kendi dokularınızı üretebilirsiniz.Photoshop da doku nasıl üretilirKaos arkaplan yapımıTahta dokusu yapımıVektör tarzı gün batımı yapımıAliminyum dokusu üretimiDuman yapımıBir kaç özelliğin bir arada kullanıldığı daha karmaşık bir arkaplan

doku üretimi
doku üretimi

Kullanımı : Elde ettiğiniz ve ya hazır edindiğiniz dokular tek başlarına genellikle pek bir işe yaramazlar . Fakat bu dokuları uygun oranda ve uygun alanda kullanırsanız inanılmaz güzel imajlara imza atabilirsiniz. Dokuların imajlardaki önemi doku üretimi ve kullanımı için esin kaynağı olabilecek bir sayfayı da ziyaret edebiliriz.Doku kullanması çok zor değildir. Genelde bilinmediği için kullanılmaz.Dokuları nasıl kullanacağınız gösteren bu ve şu sayfayı ziyaret ederek dokularla bir imaj üzerinde ne gibi değişiklikler yapılabileceğiniz anlayabiliriz.

hayal gücü sınır tanımaz
hayal gücü sınır tanımaz-photoshop’da örnek doku uygulaması

Doku kaynakları : Kendi dokunuzu yapmak istemeyebiliriz. Ya da bazı fotoğrafları doku olarak kullanmak isteyebiliriz. Bu durumda doku kaynaklarına ihtiyacımız olacak. Bunlardan bazıları şöyle
DanidrawsdeviantART KaynaklarıBittBoxUrban DirtyTextureKingPixel Perfect DigitalStockVaultGot3D Free TexturesGerisi her zamanki gibi bizim ilgimize ve becerimize kalıyor. İlerleyen zamanlarda daha iyi imaj dosyaları yapmamamız için bir sebep yok.

tecrübe ileride daha iyi eserler ortaya çıkarmamıza yarayabilir
tecrübe ileride böyle iyi eserleri ortaya çıkarmamıza yarayabilir