bildirgec.org

dijital hakkında tüm yazılar

Magnum Temptation ile farklı bir deneyim…

Sami Erguner | 08 June 2011 16:49

Magnum Temptation, piyasaya çıktığı ilk günlerden bu yana adeta fanları oluşan ve popülerliği hiç eksilmeyen bir ürün olmaya devam ediyor. Ürünün dijital ortamdaki kampanyasında güzel yıldız Cansu Dere, Magnum tutkunlarının kişisel zevklerini tespit ederek önerilerde bulunuyor.
Buraya tıklayarak ürünün sloganı ile aynı adlı web sitesini ziyaret etmekten haz duyacağınızı umuyorum.

Kağıt Baskıyı Yok eden Dijital Dünya

AKTURK19 | 04 April 2011 18:42

İnternet,netbooklar,akıllı telefonlar,tabletler derken 10 yıl önce konuşulmaya başlanan kağıt baskının yok olacağı dünya düzeninin eşiğine geldik. Kağıt gazetelerin, kağıt dergilerin, kağıt kitapların kaç yıl ömrü kaldı?

On hatta on beş yıl kadar önce, internet fenomeninin dünyayı yeni yeni sarmaya başladığı dönemde futuristler bir tahminde bulunmuştu. İnternet sayesinde , günlük gazetelerin, dergilerin hatta kitapların bile internet üzerinden dijital olarak okunabileceği bir dünya kaçınılmaz bir son olarak bir gün gerçek olacaktı ve önlerindeki kullanışlı ekrandan tüm haberlere, yorumlara, videolara, fotoğraflara ulaşmak dururken, kimse sabahları kağıt gazete okumak istemeyecekti. Ve bu kaçınılmaz son, tarihin başlangıcından beri on binlerce senedirpapirüslere, bezlere, kağıt parçalarına yazarak iletişen insanoğlunun iletişim tarihinde kağıt tarihini kapatıp. yeni bir çağ açacaktı.

Dijital Banyo

kosulsuzsevgi | 20 February 2011 23:23

Ideal standart tasarımı dijital banyo…
Hi-tech banyo tasarımı ile pozitif enerji almak çok kolay gibi duruyor.Beden ve zihin enerjisini yükselten herşeye sahip.Bu tasarım teknoloji severleri çok eğlendirecek.2 büyük flat tv,1 dizüstü bilgisayarı ,özelliklerden birkaçı.Su tasarrusu sağlayan lavabo bataryası mevcut.

Dijital Dürbünlü Kamera!

kagit kalem silgi | 19 October 2010 17:12

Thanko’s ilginç tasarım fikirlerinden biri daha..
8 Mpix kamerası ile kullanıcısına video görüntüleri veya fotoğraf çekme imkanı sağlayan dürbün, bu özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor.

Diğer özellikleri ise şu şekilde:
Cihazda iki video modu VGA modu mevcut.
VGA (640 x 480) ve (320 x 240) WVGA ..
Video kaydını AVI formatında yapıyor.
4032 × 3024 resim çözünürlüğü sunuyor.
Dürbün kamerası, 4x dijital zooma sahip.

Looxcie ile gelecek daha yakın

JaAaa | 22 September 2010 16:36

“Dijital kameraları, video çekmeyi ve her an bir şeyler kaydetmeyi seviyorum” diyorsanız; Looxcie tam size göre! Biz kısaca Looxcie‘e geleceğin dijital kamerası diyoruz ancak kullanım deneyimi edindiğiniz taktirde sizin ne diyeceğinizi çok merak ediyoruz.

Looxcie: TakKaydetPaylaşKonuş

Looxcie’e sadece 200$ vererek: Android uygulamasını edinebilir, bluetooth ile veri aktarımı yapabilir ve canlı olarak kayıt yaparak Youtube, Vimeo, Dailymotion benzerleri sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz.

online fotoğraf düzenleme

silver530 | 25 August 2010 14:22

picnik.com
picnik.com

gelişen teknoloji aynı zamanda ucuzlayan teknoloji demek. öyleki dijital fotoğraf makinelerinin gelişmesiyle birilikte fiyatları da aşağılara inmeye devam ediyor. aynı zamanda bu fotoğraf makineleri cep telefonlarınında ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. hatta bazı cep telefonlarının yüksek çözünürlüklü olması nedeniyle ayrı olarak bir dilital fotoğraf makinası almak yerine cep telefonuyla fotoğrafçılık yapmayı tercih edenler de var.

şimdi ister cep telefonuyla olsun ister dijital fotoğraf makinasıyla olsun çektiğiniz fotoğraflarınıza rötuş yapmak için photoshop gibi ağır yazılımları yüklemeye gerek kalmadan internet üzerinden bu işi yapabilirsiniz. bunun için google‘ın web tabanlı fotoğraf düzenleme sitesi olan picnik.com var hemde ücretsiz.

bilmemiz gereken 20 şaşırtıcı 20 dijital sanatçı

useair | 17 August 2010 11:36

Çoğu grafik ve web tasarımcıları Photoshop veya diğer resim oluşturma araçları hakkında iyi bilgiye sahiptirler.Bazı insanlar ise üzerinde saatlerce çalışarak uzmanlık ve yetenek gerektiren çarpıcı eserler ortaya koyar.Aşağıda toplama 20 dijital sanatçı ve onların çarpıcı eserleri bulunuyor..

1.noah kh

2.christopher haines

Dijital Baskı Teknolojisiyle, farklılığınızı giyiminizle daha kolay anlatabilirsiniz

Menevishim | 05 August 2010 23:26

Hayatta pek çok alanda sürekli kendimizi ifade etmeye çabalıyoruz. İnsanın içinde tuttuklarını, dışarıdakilere anlatmak için kullandığı en eski ve vazgeçilmez yöntemlerden biri ise kıyafetleri, aksesuarlarıdır.

İmparatorların, padişahların azametinden; gençlerin dünyayı anlamlandırma çabalarına kadar olan sınırsız bir yelpazede kıyafetlerimiz bizi anlatır. Masumiyetimizi, çekiciliğimizi, öfkemizi, sevincimizi, saflığımızı, gücümüzü, düşüncelerimizi, hislerimizi giydiklerimiz ve takıştırdıklarımızla karşımızdaki insanlara anlatırız. İşte ben de, sizlerin güzellikten saflığa, coşkudan çekiciliğe ifade etmek istediği tüm duygu ve düşünceleri eşi benzeri olmayan desenlerle bir araya toplamaya çalıştım.

Samsung’dan uygun fiyatlı fotoğraf makinesi PL200

sCoRPionTR | 26 July 2010 10:15

Samsung’un 180$ fiyat etiketi ile çıkacak olan PL200 fotoğraf makinesi 14.2 megapixel sensör, 7x optik zoom ve 3 inch LCD ekrana sahip.

PL200
PL200

PL200, 720p video kayıt yapabiliyor. Optik ve dijital olarak image stabilization özelliklerine sahip.

Siyah, gümüş ve kırmızı renk seçeneklerine sahip olacak olan PL200’ün satışına Eylül ayında başlanacak.

Daha fazla ayrıntı isteyenler buraya bakabilir.

iPhone ve iTouch’lara Yeni Çehre: IOS4!

majesty s infinity | 02 July 2010 12:38

Uzun süredir yazılımına önemli bir güncelleme gelmemiş olan iPod Touch ve iPhone’lara Apple tarafından yepyeni bir çehre kazandırılıyor. Evet burada donanımsal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Bunun yerine yepyeni ve uzun süredir beklenen özelliklerin geldiği müjdesini veriyoruz. Bunlar öyle özellikler ki!