bildirgec.org

kaynak hakkında tüm yazılar

Tasarımcılar bu iki siteye bir göz atın derim.

ferfote | 15 March 2011 14:01

Tasarım adına aradığınız birçok şeyi size tanıtacağım bu iki sitede rahatlıkla bulabileceksiniz.Photoshop eklentilerinden tutun, kartvizit tasarımlarına, yüksek kalite fotoğraflardan, ses efektlerine kadar farklı kategorilere sahip bu iki site,bu ara kaynak bulmakta zorlanan tasarımcıların imdadına yetişecek gibi.

http://www.heroturko.org
www.heroturko.org

facebook önemli yeni profil ayarı

ANDER | 18 February 2011 17:48

Facebook’un son günlerde yeni düzenlemelere gitmesi şüphesiz bazı problemleride beraberinde getirdi.
Bu problemlerden biri de profilinizde ki paylaşımlarınızın sadece belli bir arkadaşlarınız tarafından görüntülenmesi ve aynı şekilde sizde belli arkadaşlarınızın paylaşımlarını görmeniz.

Limitsiz Enerji

mahirgul | 17 February 2011 09:18

http://www.limitsizenerji.com/temel-bilgiler/yenilenebilir-enerji-kaynaklari

en büyük 15 türk hosting firması

silver530 | 08 February 2011 14:05

1 – turkticaret

türkiye’nin en güvenilir ve en büyük hosting firmasıdır. web hosting hizmetinden başka e-ticaret çözümleri de sunmaktadır.

turkticaret
turkticaret

2 – natro

alan adı kayıtlarının çok ucuz olduğu söylenemez ancak aklınıza gelebilecek her türlü alan adı uzantısını bulabileceğiniz geniş bir yelpazesi var.

natro
natro

Photo manipulation nasıl yapılır ?

maxhoper | 31 January 2011 10:34

Photo manipulationterimini tam olarak karşılayan bir türkçe terim bulunmuyor. bu terim bir takım imgelerin birbiri üstüne bindirilmesi, iç içe geçirilmesi, birlikte uyum sağlayacak ve tek bir görüntü oluşturacak şekilde düzenlenmesi; bir takım doku örnekleriyle yeniden dokulandırılması, çeşitli efektlerle anlatımın etkili kılınması gibi işlemlerin tamamını içinde barındırır. Yazının geri kalanında da bu tanım photo manipulation olarak geçecektir. Elbette ki uygun bir türkçe terim arayışı sürdürülmelidir.

Bu ve benzeri kompozisyonları oluşturmak sanıldığı kadar zor değil
Bu ve benzeri kompozisyonları oluşturmak sanıldığı kadar zor değil

Peki photo manipulation Nasıl Yapılır ?

Günümüzde bu işlem dijital ortamda yapılmaktadır. Dijital ortama aktarılmış imaj dosyalarının oldukça popüler olan “photoshop”gibi programlarda işlenmesiyle bu sanata yeni eserler kazandırılmaktadır.

photo manipulation eseri oluşturmanın en zor kısmı kompozisyonu belirlemektir. başarılı kompozisyon ve doğru teknik ortaya konulan konuyu izleyiciye direk aktarmakta en önemli unsurlardır.

photomanipulation, fotomontajdan çok daha fazlasıdır.
photo manipulation, fotomontajdan çok daha fazlasıdır.

Kahramanlar Sinemada

ashg | 29 July 2010 10:42

Herkesin bir süper kahramanı vardır. Herkes en sevdiği süper kahramanın yerine geçip maceralar yaşamak, kötülerle savaşmak dünyayı kurtarmak ister. Birçok kişinin süper kahramanlara olan ilgisi özel koleksiyonlarla somutlaşmaktadır. Hakan Tunga Kalkan da süper kahramanlara olan ilgisini kahramanlarsinemada.com’da paylaşıma açmış. Çocukluğundan itibaren çizgi romanların içinde yaşayan Kalkan bir sinemasever olarak bütün bilgisine sitede yer vermeye başlamış. Ekim 2008’den beri yayın yapan “Kahramanlar Sinemada” sayfası içeriği ile diğer sinema sayfalarından daha farklı bir yerde bulunuyor çünkü bu sayfada yer alan tüm haberlerin içeriğini süper kahramanlar oluşturuyor.

Kahramanlar Sinemada

“Kahramanlar Sinemada” sayfasında süper kahramanların 1940’lardan günümüze gelen sinematografisi hakkında ve yapım aşamasındaki projeleri ile ilgili haberler yer almakta. Sayfada başta süper kahraman filmleri olmak üzere önemli çizgi roman uyarlamalarına ait filmlerin fragman ve posterlerinin olduğu ayrı bir bölüm de bulunmakta. Bu bölümde sayfanın takipçileri filmler hakkında yorumlarını paylaşıp, filmlere puan verebiliyorlar. Süper kahramanların sinema dışındaki haberleri de sayfada paylaşılıyor. Yeni çıkacak süper kahraman oyunlarına ait görüntülere, günlük yaşamda süper kahramanların yer aldıkları olaylara, çizgi roman dünyasındaki önemli gelişmelere “Kahramanlar Sinemada”dan ulaşabiliyorsunuz.

Kahramanlar Sinemada

herkese lazım açık kaynak kodlu yazılımlar-1

TurkDragon | 06 July 2010 11:43

günlük bilgisayar kullanırken işimizi kolaylaştıran çoğu programın açık kaynak kodlu muadili var. bazen paralı programlardan daha iyi iş çıkaran ve kolaylık sunan tabiri caizse her eve lazım açık kaynak kodlu programların bir listesi:

1) güvenlik yazılımları

a) ClamWin

ClamWin
ClamWin

resmi sitesindeki bilgilere göre 600,000 bin kullanıcısı varmış. kaliteli ve sürekli güncellenen bir virüs veritabanına sahipmiş.