bildirgec.org

digital hakkında tüm yazılar

Türk yapımı Tilki, Digital Emmy finalinde

coltranex | 26 February 2011 13:09

Digital Emmy Awards 2011 finalinde bir türk yapımı. Zorzanaat Prodüksiyon tarafından TRT Çocuk için hazırlanan Tilki isimli yarışma formatı, televizyon düznyasının oskarı olarak bilinen Digital Emmy Awards 2011 de Genö ve Çocuk Programları kategorisinde ilk 4 e girerek, Türkiye’ye final heyecanı yaşatıryor.
4 Nisan’da, Fransa’nın Cannes kentinde yapılacak olan miptv açılış gecesinde ödüller sahiplerini bulacak. Türkiy’nin rakipleri Norveç,Yeni Zelanda, e İngiltere.
Henüz genç bir firma olan Zorzanaat Prodüksiyon ve TRT Çocuk tarafından ortak yapım olarak hazırlanan Tilki, interaktif bir yarışma formatı.

Geleceğin enstrümanı: Kitara

konami | 22 December 2010 09:57

Teknolojinin gitara uygulanmış versiyonu: Kitara. Misa Digital Instruments firması tarafından üretilen Kitara’yı çalmak aynı bir gitarı çalmak gibi fakat büyük bir farkla: Kitara’da tel yerine dokunmatik bir ekran bulunuyor. Gövdesine klasik bir gitarda olduğu gibi 24 perde bulunuyor fakat perdelerde tel yerine 6’şar adet düğme kullanılmış. Bu durum gitarın çalınmasını kolaylaştırıyor.

Dijital Dürbünlü Kamera!

kagit kalem silgi | 19 October 2010 17:12

Thanko’s ilginç tasarım fikirlerinden biri daha..
8 Mpix kamerası ile kullanıcısına video görüntüleri veya fotoğraf çekme imkanı sağlayan dürbün, bu özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor.

Diğer özellikleri ise şu şekilde:
Cihazda iki video modu VGA modu mevcut.
VGA (640 x 480) ve (320 x 240) WVGA ..
Video kaydını AVI formatında yapıyor.
4032 × 3024 resim çözünürlüğü sunuyor.
Dürbün kamerası, 4x dijital zooma sahip.

online fotoğraf düzenleme

silver530 | 25 August 2010 14:22

picnik.com
picnik.com

gelişen teknoloji aynı zamanda ucuzlayan teknoloji demek. öyleki dijital fotoğraf makinelerinin gelişmesiyle birilikte fiyatları da aşağılara inmeye devam ediyor. aynı zamanda bu fotoğraf makineleri cep telefonlarınında ayrılmaz bir parçası olmuş durumda. hatta bazı cep telefonlarının yüksek çözünürlüklü olması nedeniyle ayrı olarak bir dilital fotoğraf makinası almak yerine cep telefonuyla fotoğrafçılık yapmayı tercih edenler de var.

şimdi ister cep telefonuyla olsun ister dijital fotoğraf makinasıyla olsun çektiğiniz fotoğraflarınıza rötuş yapmak için photoshop gibi ağır yazılımları yüklemeye gerek kalmadan internet üzerinden bu işi yapabilirsiniz. bunun için google‘ın web tabanlı fotoğraf düzenleme sitesi olan picnik.com var hemde ücretsiz.

iPhone ve iTouch’lara Yeni Çehre: IOS4!

majesty s infinity | 02 July 2010 12:38

Uzun süredir yazılımına önemli bir güncelleme gelmemiş olan iPod Touch ve iPhone’lara Apple tarafından yepyeni bir çehre kazandırılıyor. Evet burada donanımsal bir değişiklikten bahsetmiyoruz. Bunun yerine yepyeni ve uzun süredir beklenen özelliklerin geldiği müjdesini veriyoruz. Bunlar öyle özellikler ki!

Sesli görüntülü dijital dergi FULL !

mert esen | 08 June 2010 12:07

Digital Tree Publishingekibinin ilk dijital dergisi Full artık online! Şimdiye kadar olan dijital dergilerden farklı bu Full dergisi. Teknik ve tasarım olarak kendini ayrıştırıyor. “seyret! oku! dinle!” diyen 3 maymunun temsil ettiği Full, ses, görüntü ve yazının mükemmel birleşimiyle karşımızda…

Hızlı hayat dergisi olarak geçen Full dijital dergide: hızlı otomobiller, güzel kadınlar, sinema, müzik, oyun ve yeni teknoloji hakkında son haberlere ulaşabiliyoruz.
Facebook sayfasındanda Full’u takip edebiliyoruz.

Aynı grubun Muzik dergisi, MIX ve Sinema dergisi, FIN de çok yakında online olacakmış. Heyecanla bekliyorum. Bilgisayarınızın sesini açmayı ve butonları keşfetmeyi de unutmayın!

ESC Buton Şeklinde Alarmlı Saat

geceyazankedi | 01 February 2010 19:46

Alarmlı saatlere yepyeni bir bakış geldi, ciddi anlamda sinirinizi çıkarabileceğiniz bu alarm saati kırmızı büyük dijital bir saat göstergesine sahip, ama asıl özelliği bilgisayarlarımızın yakından tanıdığı Escape (ESC) butonu biçiminde tasarlanmış olması. Alarm sizi uyandırdığında esc tuşu üzerine güçlü bir yumruk atarak erteleyebilmeniz mümkün. Daha fazla ayrıntı burada.

Yine mi mikroskop?

Beacool | 25 January 2010 13:33

Yine mi mikroskop?

Çocukluğumdan beri hep bir mikroskobum olmasını istemiştim. Artık olabilir hem de gözümüzü kapatmak zorunda kalmadan. Tabii sitemizde daha evvel birkaç kez bu hayal için zamazingo tanıtıldı ama bunun diğer mikroskoplardan farkı değiştirilebilir ledleri (bunun önemini uğraşanlar bilir) ve bir standa ihtiyaç duymaması. 63$ olarak satılan WIKI USB Digital Microscope u buradan alabilirsiniz. Usb den bağlanan bu ürünle mikroskop gerektiren işlerinizi görmek kadar çocukluk hayallerinizi gerçekleştirebilir…