bildirgec.org

photoshop hakkında tüm yazılar

webmasterlar için 100 mükemmel psd dosyası

empi4 | 24 June 2011 09:46

Photoshopta web,grafik,banner,afiş gibi tasarımlarınızda kullanabileceğiniz butonlar,menüler,web playerlar,ikonlar,tasarımlar vb. aklınıza gelecek her türlü psd dosyası mevcuttur. 2 paket halinde sunulmuştur, her pakette ortalama 50 psd dosyası mevcuttur.

Çizgi Film Efekti

chirkinordek | 16 June 2011 09:34

çizgi film efekti (cartoon effect)
çizgi film efekti (cartoon effect)

Merhaba arkadaşlar, bu efekti photoshopla nasıl yapabileceğimi yada hangi proglamları kullanabileceğimi öğrenmek istiyorum.

Internette ‘çizgi film / karikatür efekti’ olarak bir çok anlatım var fakat, hiç biri bunun kadar düzgün değiller. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

p.s.: Bildirgec.org ekibine teşekkür etmeden geçmeyeyim. Soruyu ilk gönderdiğimde hatalı olduğunu haber verdikleri için..

101 adet çok kullanışlı web sitesi

Sami Erguner | 15 June 2011 11:12

Zaman zaman pek çoğumuz, gerekli programları eksiksiz olan kendi bilgisayarımızın haricinde, farklı bilgisayarlarda da çalışmak durumunda kalabiliyoruz. Örneğin, bir arkadaşımızın yeni bilgisayarına belki daha hala bir antivirüs programı yüklememiş olduğunu farkedebiliyoruz. Kimi zamansa bilgisayarımızdaki yüklü programlar ile çözebileceğimiz işlerimizi, web üzerinden gerçekleştirme isteği duyabiliyoruz. Aşağıda bize farklı konularda faydası dokunabilecek, pratiklik sağlayabilecek 101 adet web sitesi içinde öne çıkanlardan bahsetmeye çalışacağım. Bu 101 adet sitenin listesine ise buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Zoom’la

endop | 10 June 2011 10:23

Profesyonel makinelerde lens yardımıyla yapılan zoom efektini photoshop üzerinden gerçekleştirebiliriz. Bu efekt sayesinde özneye daha kolay odaklanacağız ve nesnelerde hareket ediyormuş hissi yaratacağız. Adobe Photoshop’un yeni özelliklerinden biri olan bu efekti uygulamak için ilk önce bir resim seçiyoruz ve sonra Eliptical Margue Tool ile netleştireceğimiz alanı seçiyoruz ve blur tool ile geri kalan kısmı bulanıklaştırıyoruz. İşlemi ayrıntılı görmek için tıklayınız.

Bilgisayarınızdan el yazınızla e-mail gönderin

Sami Erguner | 08 June 2011 18:16

Marka bilinirliği ve dünyada 100’den fazla ülkedeki yaygın satış ağı ile Pilot kalemleri Japonya’nın en köklü ve büyük kalem üreticisidir. Pilot tarafından geliştirilen bir web uygulaması ile artık isteyenler kendi el yazılarını kullanarak sevdiklerine e-mail gönderme özgürlüğüne kavuşabiliyor. Bunun için yapmanız gereken “buraya” tıklayarak ilgili web sitesindeki videoyu izledikten sonra next butonuna tıklayarak devam etmek. Eğer bir yazıcınız yoksa harf tablosunu pdf olarak print ederek bilgisayarınıza kaydedip, photoshop veya benzeri bir programda da size özel el yazısı karakterlerinizi oluşturabiliyorsunuz.

Photoshop’ta ışık Efekti Uygulama

ceylankral | 01 June 2011 18:12

Merhaba arkadaşlar.Şimdi size, bir çalışmaya nasıl ışık(flash) efekti verilebilir onu görsel olarak anlatmaya çalışacağım.

İlk olarak çalışma yapacağımız resmi açıyoruz.
Arka plan olarak koyu kırmızıdan açık kırmızıya geçiş efekti uygulanmıştır(gradient).
(Not:Işık efekti verilmek istenen resim png(transparan) olması gerekiyor.)

Photoshop’ta bisküvi görünümlü yazı

kerimsarigul | 28 May 2011 13:55

Photoshop'ta Bisküvi Yazı
Photoshop’ta Bisküvi Yazı

Bu dersimizde yazılarımıza bisküvi efekti vermeyi öğreneceğiz. Photoshop’u az çok bilenler için ortalama 30 dakika sürecek bir çalışma.
1. Adım
Programımızı başlatalım ve 2560×1440 рixel boyutlarında bir çalışma sayfası açalım. Daha sonra Layers/Katmanlar alanındaki “Background” katmanına çipt tıklayalım ve açılan pencereye tamam diyelim. Yani katmanımızı üzerinde uygulamalar yapabileceğimiz hale getiriyoruz. Şimdi üst menüden Layer>Layer Style>Gradient Overlay (Katman>Katman Stili>Degrade Kaplama)yolunu takip edelim ve açılan pencerede
Gradient renklerini- #fdebc2 ve #f7efe ,
Gradient stilini – Radialolarak ayarlayalım.

Photoshop'ta Bisküvi Yazı
Photoshop’ta Bisküvi Yazı

Photoshop’ta gerçekçi bir gözyaşı çizelim

kerimsarigul | 24 May 2011 10:16

Photoshop’ta gözyaşı çizimi
Photoshop’ta gözyaşı çizimi

Bu dersimizde seçmiş olduğumuz bir resme göz yaşı çizeceğiz. Burada temel amaç gözyaşı çizerken Photoshop’un belli araçlarının ne şekilde, nerede, nasıl kullanılacağını öğrenmektir. Araçların fonksiyonlarını öğrendiğimizde farklı yerlerde farklı işlemler için rahatça kullanabiliriz. Şimdiden kolay gelsin!
1. Çalışmak için önce iyi bir resim seçelim. Yakın çekim bir portre olursa iyi olur. internetten üzerinde çalışmak istediğiniz hoşunuza gidecek bir resim seçebilirsiniz.
Resmi bulduğunuzu ve Photoshop’ta açtığınızı varsayarak derse başlayalım. Önce Pen Tool aracını kullanacak bir göz yaşı alanı çizelim. Aşağıda resimdekine benzer bir alan belirleyebilirsiniz.

Photoshop ile fotoğrafımızı Suya yansıtalım!

kerimsarigul | 15 May 2011 11:47

Photoshop ile fotoğrafımızı Suya yansıtalım!
Photoshop ile fotoğrafımızı Suya yansıtalım!

Bu çalışmamızda gerçeğe yakın su yansıması efekti uygulaması yapacağız. Derse başlamadan önce sabırlı olmanızı, dersin sonunda sabrınızın karşılığını alacağınızı belirtmek isterim:)
Çalışmamıza başlayalım.
Öncelikle çalışma yapmak istediğiniz herhangi bir fotoğraf seçin. Eğer elinizde uygun bir fotoğraf yoksa bu bağlantıdaki fotoğrafı bilgisayarınıza kaydedin.

Photoshop ile fotoğrafımızı Suya yansıtalım!
Photoshop ile fotoğrafımızı Suya yansıtalım!

Seçtiğimiz resmi Photoshop programımıza aktaralım. Suya yansımasını istediğimiz alanı seçelim. Seçim için “Polygonal Lasso Tool-Çokgen kement aracı”nı kullanıyoruz.