Dj lere kolaylık! Artık heryer şov alanı!

Samson Zoom R8 Dj lere büyük kolaylık!
Dj lere büyük kolaylık!

Günümüzde herşey ufalıyor. Hernekadar bazılarımız bazı şeylerin ufağını sevmeyenlerden olsak da iş taşınabilirliğe gelince herşeyin ufağının daha işlevsel olduğu aşikâr.Bugüne kadar hemen hemen her şeyin taşınabilir versiyonları ile karşılaştık. Klavye ve mouse ile başlayan bu hikaye; bilgisayarların, kişisel amfilerin hatta uydu antenlerinin bile taşınabilir olmasına kadar geldi. Ama iş profesyonel müzik ve miksaja gelince şahsen ben bu dalda böylesine ufak ve işlevsel (!) bir ürünle daha önce karşılaşmamıştım!

Samson Zoom R8
Samson Zoom R8

Samson Zoom R8 adıyla piyasaya çıkan bu ürün mikserinizi her yere taşıyabilmenize olanak sağlıyor. Hem de bir dönem koca koca aletler ile yaptığınız mikserlerin üçte biri ufaklığında!
Sekiz kanal çalma iki kanal XLR senkronlu kayıt yapabilen Samson Zoom R8 medya olarak Sd hafıza kartı kullanmakta. Üzerinde knob adı verilen kontrolörden tutunda miksaj selektörlerine lcd ekranından seçim butonlarına ve üzerindeki stereo mikrona kadar standart bir kullanıcı için olması gerekenden fazlasını sunuyor. Samson satış müdürü James Tsaptsinos ‘un dediğine göre “hareket halinde alınabilecek kayıtları stüdyo kalitesinde yapabilecek kadar işleme gücü yüksek!” (-miş) Şahsen her ne kadar bu birazda ortama ve kullanılan giriş aygıtlarına bağlı olsa da gerekli standartlarda ürünlerle stüdyo kalitesi lafı oldukça iddialı…

Samson Zoom R8 oldukça iddialı
Samson Zoom R8 oldukça iddialı

Sekiz adete kadar sampler da kullanabilen Samson Zoom R8 ayaküstü looplarla sokak performansçıları için biçilmiş kaftan olabilme özelliğine de sahip. Ayrıca metronom, beatcounter, tempo kontroller gibi yardımcı araçlara sahip olması da cabası. Yanında gelen 2gb lık Sd kart ile de Big Fish Audio tarafından sunulan 500mb lık yüksek kalitede beş yüz adet bateri sample’ı ile kendi bateri kalıplarınızı (patternlerinizi) yaratmanız da mümkün. Ayrıca DSP desteği ile yeni sample’lar da ekleyebiliyorsunuz.
32Gb a kadar SDHC desteği ile yüz saate kadar kanal kayıt depolayabilen Samson Zoom R8 bu özelliği ile hem daha güvenli hem de daha taşınabilir bir yapıda. Usb arabirimi ile diğer aygıtlarla da bağlanabilen Samson Zoom R8 kullandığınız DAW (Steinberg Cubase gibi) yazılımlarıyla da sorunsuz çalışabilmekte.

Samson Zoom R8 Bağlantı Şeması
Samson Zoom R8 Bağlantı Şeması

Bu adresten 300$ karşılığı sahip olabileceğiniz Samson Zoom R8 bence hareket halinde olan Dj ve performans üstadlarının kesinlikle alması gereken bir ürün…