bildirgec.org

portable hakkında tüm yazılar

Djlere kolaylık: Samsung Zoom R8 !

Beacool | 06 June 2011 11:32

Dj lere kolaylık! Artık heryer şov alanı!

Samson Zoom R8 Dj lere büyük kolaylık!
Dj lere büyük kolaylık!

Günümüzde herşey ufalıyor. Hernekadar bazılarımız bazı şeylerin ufağını sevmeyenlerden olsak da iş taşınabilirliğe gelince herşeyin ufağının daha işlevsel olduğu aşikâr.

Bugüne kadar hemen hemen her şeyin taşınabilir versiyonları ile karşılaştık. Klavye ve mouse ile başlayan bu hikaye; bilgisayarların, kişisel amfilerin hatta uydu antenlerinin bile taşınabilir olmasına kadar geldi. Ama iş profesyonel müzik ve miksaja gelince şahsen ben bu dalda böylesine ufak ve işlevsel (!) bir ürünle daha önce karşılaşmamıştım!

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

Beacool | 06 February 2011 14:42

TRON HAKKINDA HER ŞEY!!!

TRON LEGACY
TRON LEGACY

Hafta sonu, haliyle insanın kendine en çok zaman ayırdığı günler. Bu günlerde yapılabilecek birçok alternatif olmasına rağmen en popüler olanlarından biri avm ve sinema keyfi. Sinemalarında son yılların en popüler etkinliği 3D filmler…

Şu aralar gişeleri en çok meşgul eden filmlerin başında ise kuşkusuz Disney in Tron Efsanesi (Tron Legacy) isimli filmi geliyor (bkz yazı sonu isyanı). 1982 yılında zamanının çok ötesinde bir teknikle çekilen ilk filmin devamı yeni gösterimde bırakın biz teknoloji meraklılarını diğerleri için bile moda yaratacak unsurlar mevcut…

Portable Photoshop Cs4

gezer33 | 06 December 2010 14:04

Bilen kıymetini bilir. Photoshop üzerine resim düzenleme programı yoktur. Buyrun size Photoshop Cs4’ün taşınabillir versiyonu. Rardan çıkarıp kurmadan kullanmaya başlayın.

Indir

TOTO’nuzla hijyen her yerde!!!

Beacool | 17 November 2010 11:49

Toto Travel Bidet
Toto Travel Bidet

Her nereye gitmiş ve ne kadar süre kalacak olursak olalım hepimizin yaptığı ve risk aldığı bir şey var. Tuvalet! Evet hepimiz bir şekilde birçok kez umumi ya da başkasının tuvaletini kullanıyoruz. Peki ya bu kullanımlar sırasında birkaç istenmeyen sorun yaşarsak.

Düşünelim, su kesilebilir, tuvalet kağıdı bulamayabiliriz, pis bir yere girmiş olabiliriz ya da titizliğimiz ön plana çıkabilir. İşte tam da bu noktada ilginç bir ürün hayatımıza merhaba diyor. TOTO Travel Bidet adındaki tamamen taşınabilir olan bu ürün yukarıda saymış olduğum kötü senaryoları bertaraf etmek üzere tasarlanmış. Nasıl mı?

Ürünün içine su doldurarak yanınıza aldığınızda aslında taşınabilir bir taharet musluğuna sahip oluyorsunuz. Böylece kesik su, tuvalet kağıdı bulamama, ya da pis bir yere girip oradaki kirli taharet musluğu bazıları içinse tuvalet kağıdı kullanımını yok etmiş oluyorsunuz. Basit ama etkili bir çözüm.

İşte en interaktif E-ink Reader!

Beacool | 14 November 2010 11:44

İşte en interaktif E-ink Reader!

Entourage Pocket eDGe
Entourage Pocket eDGe

Açıkçası Ipad ve onun gibi cihazları kullanmama rağmen onların uzun süre yazı okumada pekte yararlı olmadıklarına inandım. Bu sonucun Galaxy Tab ve çeşitleriyle de değişeceğine pekte inanamıyorum. Bana göre bu güne kadar yapılmış en güzel elektronik okuma araçları e-ink kullanan cihazlar. Tamamen göz sağlığına duyarlı bu cihazlarda uzun yazıları okuma bir gazeteden yazı okumakla aynı derede göz yoruyor. E-inklerin en büyük sıkıntısıysa sayfa değişimlerindeki uzun tepki süreleri ve renksiz oluşları.

Portatif ekmek kızartma makinesi

bayraak | 05 September 2010 19:02

Kahvaltının vazgeçilmezidir kızarmış ekmek. Peki ya evden uzakta olduğumuzda ya da kampta bu lezzetten mahrum kalmamız mı gerekir? Tabii ki hayır; İsviçreli tasarımcı Kristoffer Apelstedt size her zaman ve her yerde sıcak tost ya da kızarmış ekmek yemeniz için taşınabilir bir tost makinesi geliştirdi.

Samsung S2 Portable 3.0 External HDD

Lorilleux | 01 September 2010 16:36

Gelişen USB bağlantı teknolojisinin son noktası olan USB 3.0 giderek yaygınlaşıyor. Yeni çıkan hard disk ve USB belleklerin neredeyse tamamı USB 3.0 destekleyen teknolojilere sahipler. Samsung da popüler dard disk serisi Samsung S2 Portable‘ı son teknolojiye adapte etti.

Samsung S2 Portable 3.0 External HDD, USB 2.0 versiyonunun 480 Mbps hızına karşılık 5 Gbps veri transfer hızıyla çok daha gelişmiş bir alet olduğunu gösteriyor. Dynamic Balancing teknolojisi cihazın titreşimini azaltırken SilentSeek ve NoiseGuard teknolojileri sessizliğin sebebi oluyor.7200rpm dönüş hızına sahip hard disk 6 renk seçeneğiyle önümüzdeki aylarda belirlenen ülkelerde satılmaya başlanacak. Kapasite olarak ise 320 ve 640 GBlık iki versiyon şeklinde satılacak.

G-Technology ile her şeyi saklayın!

majesty s infinity | 08 July 2010 10:15

Gün geçmiyor ki, teknoloji ürünlerinin arasına onlarcası katılmasın. Her gün binlercesiyle muhatap olmak durumunda kalsak da bunların içerisinden çok azının beklentimizi karşıladığı da ayrı bir gerçeklik olsa gerek. Peki neye göre seçim yapmalıyız, seçerken nelere dikkat etmeliyiz. Elbette ki iyi bir araştırma süreci gerektiriyor. Fakat benim bugün anlatmak istediğim bu değil, her şeyinizi saklamayı nasıl başarabileceğiniz.

Peki benim her şeyle ve saklamakla kastettiğim ne olabilir?

Ampüllerinizi asmayı unutmayın!

Beacool | 14 June 2010 12:03

Artık herşekilde ışığınız yanınızda...
Artık herşekilde ışığınız yanınızda…

Dünyamıza kalıcı bir eser bırakmak için uğraşan yüzlerce insan varken neden dünyayı kalıcı ve yaşanabilir bir şekilde bırakmak için uğraşmadıkları beni çokça düşündüren bir durum…

Gereksiz yere otomobilimizi kullanmak, harcadığımız enerjilerin daha kontrollü kullanımı, su kaynaklarının bitebileceğini düşünebilmek ve yalıtım nedir öğrenerek bir birey olarak üstümüze düşen görevleri yerine getirdiğimizde eminim ki dünyamız gerçekten daha yaşanabilir ve uzun ömürlü olacaktır.

Tabii bunun yanı sıra bütün bu önlemler size ekonomik bakımdan da olumlu geri dönüş yapacaklar. Bir çoğumuzun “çok para!” diye nitelendirdiği bu teknolojilerin bilinçli kullanmasıyla kısa bir süre sonra kendi kendini ödeyip sonrasında size katkı sağladığı ispatlanmış bir gerçek.

Normal bir ampule benziyor
Normal bir ampule benziyor