bildirgec.org

controller hakkında tüm yazılar

Djlere kolaylık: Samsung Zoom R8 !

Beacool | 06 June 2011 11:32

Dj lere kolaylık! Artık heryer şov alanı!

Samson Zoom R8 Dj lere büyük kolaylık!
Dj lere büyük kolaylık!

Günümüzde herşey ufalıyor. Hernekadar bazılarımız bazı şeylerin ufağını sevmeyenlerden olsak da iş taşınabilirliğe gelince herşeyin ufağının daha işlevsel olduğu aşikâr.

Bugüne kadar hemen hemen her şeyin taşınabilir versiyonları ile karşılaştık. Klavye ve mouse ile başlayan bu hikaye; bilgisayarların, kişisel amfilerin hatta uydu antenlerinin bile taşınabilir olmasına kadar geldi. Ama iş profesyonel müzik ve miksaja gelince şahsen ben bu dalda böylesine ufak ve işlevsel (!) bir ürünle daha önce karşılaşmamıştım!

Etkiliyici Slaytlar için: aeron slideshow

angelsdemos | 19 May 2010 09:41

Web sitenizin içeriğine göre web sayfalarınızıda kullanıcılarınız için farklı slaytlar yayınlamak isteyebilirsiniz. Ürünlerinizi veya mekanınızı tanıtabileceğiniz bu slaytları bloglarda farklı amaçlarla da kullanabilirsiniz. aeron slideshow sayesinde tüm bu slaytları gerçekleştirebilir ve bu sırada birbirinden farklı temalarda farklı efektleri kullanabilirsiniz.

aeron slideshow 2, temel olarak jQuery ile hazırlanan Mit lisanslı ve oldukça kolay kullanımlı bir slayt aracıdır. Bu uygulama ile web sayfanızda yayınlamak istediğiniz fotoğrafları slayt gösterisi haline getirebilir ve bunu yaparken farklı efektleri kullanabilirsiniz.

Farklı görünümleri sayesinde aeron slideshow web siteniz ile oldukça uyumludur. İsteğinize göre altta veya yanda bulunun fotoğraflar menüsünü kaldırabilir veya farklı biçimlerde kullanabilirsiniz. Fotoğraflarınız slayt gösterisi halindeyken tümüne farklı fotoğraf efektleri ile ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz.

Wii’ye Pembe ve Sarı Remote Kumanda

omeroguz | 18 November 2009 09:46

Nintendo’nun durumu pek iç açıcı değil bir türlü eski günlerine dönemeyen Nintendo yeni kumandalar aksesuarlar çıkararak gözleri üstüne çekmek istiyor.

FragFX Controller V.2

zlo | 21 October 2009 14:40

FragFX Controller V.2 sayesinde ps3 oyunlarınızda mouse kullanabileceksiniz…

FSP oyunlarını artık ps3 de pc deki gibi rahat oynayabileceksiniz…

özellikler;

 • tak – çalıştır özelliğine sahiptir
 • tüm oyunlara uyumludur
 • SixAxis kontrol özellikleri
 • sürüm yükseltme
 • ps3 üzerinden çalıştırdığınız ps2 oyunlarına uyumluluk
 • kullanıcı ayarları
 • ve birçok özellik daha

incelemesi için buradan

sonos controller 200

schizophrenia13 | 08 September 2009 13:23

sonos controller 200
sonos controller 200

sonos kablosuz sistemlerini kumanda etmek üzere tasarlanmış yeni kumandası controller 200, kablosuz özellikleri ile farklı odalardan dokunmatik olarak sistemi yönetmenize izin veriyor. üzerinde bulunan yazılım arşivinizi yönetmenin yanısıra sisteminin de tam kontrolünü sunuyor.

bazı özellikleri:

 • 3.5″ led aydınlatmalı vga çözünürlüğe sahip dokunmatik lcd
 • 2 saat tam dolum, 2-5 gün kullanım ömrüne sahip 1850mAh li-ion polimer pil
 • 72.9 x 115.5 x 17 mm
 • 170gr
 • sonosnet kablosuz özellikleri

CodeIgniter’da E-posta ile Üye Aktivasyonu

fatigue | 10 July 2009 19:50

İnternet siteleri üye olan ziyaretçilerinin çalışan e-posta adreslerini denetlemek için aktivasyon e-postası gönderirler. Böylece aktivasyon mesajındaki linki tıklayan ziyaretçi web sitesine geri döndüğünde site için yaşayan bir üye kaydının yapıldığı kabul edilir. Bu yazımda CodeIgniter ile e-posta göndermeye ve aktivasyon işleminin nasıl yapıldığına değineceğim.

Yazıda daha önce burada anlattığım auth.php isimli kütüphaneyi kullandığım için, önce o yazıyı okumanızı öneririm. E-posta yollayabilmek için önce içinde gerekli sabitlerin yer aldığı email.php isimli dosyamızı application/config dizini altına kayıt ediyoruz. Dosyamızın içeriği alttadır:

E3 2009: XBox’un yeni kontrolörü ortaya çıktı: siz!

mnc | 04 June 2009 22:13

XBox‘ı muhtemelen biliyorsunuzdur 7. nesile ait olan efsanevi microsoft konsolu kendisi. 
Nintendo’nun Wii ile oynanış tarzına getirdiği ivme ölçerli kontrolör sonrası sürekli söylenti ( 1 2 3) olarak dolaşan yeni XBox kontrolörü resmen duyuruldu. (bir de)
Kendisine şu an Project Natal deniliyor.
http://www.youtube.com/watch?v=wswerijvve8
Buradan video sayfasına ulaşabilir nedir ne değildir görebilirsiniz.
Resmi sayfası çok fazla olmasa da biraz bilgi mevcut. 
Bu yeni sistem içerisinde; RGB kamera, derinlik algılayıcı ve mikrofon bulunduruyor.
Sistem kameraya olan uzaklığınızı ve vücudunuzun bir takım hareketlerini ortaya çıkartıyor ve bunu işliyor.

Ayrıca ses tanıma sistemine sahip, yani konuştuklarınızı kelimelere dökebiliyor.
Natal gelecekteki tüm Xbox 360’lar ile birlikte gelecek. tabii ki şu anki sisteminizde kullanmanız da bir güncelleme ile mümkün olacak.
Üstelik söylendiğine göre tepki hızı çok yüksek. 
Demolarda bir FRP oyun yok nasıl nişan alındığını gerçekten merak etmekteyim. Eşyalarınızı tarayarak oyun içerisinde kullanmak ya da arkadaşlarınızla kolayca iletişim sağlamak konusunda da başarılı olduğu gözüküyor. Ayrıca yüz tanımlama sistemi de mevcut.

E3: 2009’da şu an tanıtımı yapılmakta olan cihazla ilgili bir tarih söylenmemiş ama benim tahminim yılbaşında çıkacağı yönünde. 
Ayrıca yeni XBox sürümü ile Twitter ve Facebook durumunuzda güncellemeler de yapabilceceksiniz.
Beklemedeyiz efendim.

CodeIgniter’da Çoklu Şablon Kullanımı

fatigue | 17 April 2009 16:20

CodeIgniter’da şablon mantığı bir çok farklı çeşitte çalıştırılabilmektedir. Birden fazla şablonun bir araya getirilerek kullanıldığı basit bir şablon yönetmini anlatmak istiyorum.

Aşağıda kodlarını verdiğim Layout kütüphane dosyası ile sitemizin ekrana yansıyan görüntülerini modüler hale getirmemiz mümkün olacaktır. Bu dosyanın yeri application/libraries dizini altındadır ve ismi layout.php olarak kayıtlı olmalıdır.

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
if (!defined('BASEPATH')) exit('No direct script access allowed');
class Layout
{
var $obj;
var $layout;
function Layout($layout = "")
{
$this->obj =& get_instance();
$this->layout = $layout;
}
function setLayout($layout)
{
$this->layout = $layout;
}
function view($view, $data=null, $return=false)
{
$data['sablon_icerigi'] = $this->obj->load->view($view,$data,true);
if($return)
{
$output = $this->obj->load->view($this->layout,$data, true);
return $output;
}
else
{
$this->obj->load->view($this->layout,$data, false);
}
}
}

CodeIgniter’da Adres Yönlendirme

fatigue | 30 March 2009 11:33

CodeIgniter’ın ulaşımı, yapısı gereği site_adı/controller_adı/method_adı/degisken1/degisken2 olarak kuruludur. Ancak bazı durumlarda controller dosyası tek bir method’tan oluşabilir. Bu method index() ismini verdiğimiz varsayılan method olabileceği gibi herhangi bir isimle yazacağımız bir method da olabilir.

Bu durumda sayfaya ulaşım adresini klasik adres yolu ile gereksiz yere uzatmamak için, method_adı kısmını kaldırmak daha doğrudur. Bu işi iki yolla gerçekleştirebilir. Birincisi, MY_Router.php isimli kütüphane dosyasını yazarak bunun içinden yönlendirme; ikincisi ise, Remap fonksiyonu ile çözme.

guitar hero gitarı

theaob | 03 July 2008 12:38

daha önce bilgisayarda kolsuz olarak oynadım. ama artık gitarla oynama zevkine erişmek istiyorum. bu gitarı nereden bulabilirim? (şu an bursadayım bursada bildiğiniz yer varsa olur yoksa istanbuldakiler de işime çok yarar)