bildirgec.org

sd hakkında tüm yazılar

Djlere kolaylık: Samsung Zoom R8 !

Beacool | 06 June 2011 11:32

Dj lere kolaylık! Artık heryer şov alanı!

Samson Zoom R8 Dj lere büyük kolaylık!
Dj lere büyük kolaylık!

Günümüzde herşey ufalıyor. Hernekadar bazılarımız bazı şeylerin ufağını sevmeyenlerden olsak da iş taşınabilirliğe gelince herşeyin ufağının daha işlevsel olduğu aşikâr.

Bugüne kadar hemen hemen her şeyin taşınabilir versiyonları ile karşılaştık. Klavye ve mouse ile başlayan bu hikaye; bilgisayarların, kişisel amfilerin hatta uydu antenlerinin bile taşınabilir olmasına kadar geldi. Ama iş profesyonel müzik ve miksaja gelince şahsen ben bu dalda böylesine ufak ve işlevsel (!) bir ürünle daha önce karşılaşmamıştım!

HTPC’ye Alternatif

Beacool | 20 March 2011 13:44

HTPC’ye Alternatif

Veebeam

Televizyon anlayışı değişiyor. Tv deki bu yadsınamaz. Full hd nin bile yavaş yavaş aşılmaya başladığı bir dönemin içindeyiz. Bu teknolojinin ilk çıktığı günleri hatırlıyorum da o dönemler görüntüyü bırakın çoğaltmak iletmek dahi pek istikrarlı değildi.

Günümüzde ise gelişen teknoloji hdmi kablolarla bu gayet basit. Hatta bu kablolar versiyon numaralarına bile sahipler. Görüntüyü çoğaltmak ta iki tak çıkarla mümkün. Ama halen bir sorun var. Kablosuz iletmek…

Projektörlü Mini Tablet

nazrdogan | 05 February 2011 19:48

memorykick vision
memorykick vision

Bu yıl bir çok tablet pc, piyasaya çıktı ve çıkmaya da devam edecek ama eminim ki herkes aynı tabletleri görmekten bıkmıştır. Memorykick firmasının duyurduğu bu ürünü diğerlerinden ayıran çok önemli bir özelligi bulunuyor.

Hadi E-Book Yapalım!

Beacool | 16 January 2011 11:19

Hadi E-Book Yapalım!

Kitap kurtlarının software buglarına dönüşmeye başladığı bir dönemdeyiz. Kalın camlı gözlüklerin yerini kalın çerçeveli ince camlı gözlüklere bıraktığı, İnekliğin (Nerd lüğün) dalga konusu değil (İngiltere’de) moda olduğu bir zamanın parçalarıyız.

Ion Audio’s Book Saver Book Scanner Bu kadar kitabı kim ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!
Bu kadar kitabı kim Ereaderlar için dönüştürecek? Ben değil!

Hal böyle olunca zamanının kalın kitapları bu trende uyup birer ereaderlarda okunmak için ebook (bundan sonra e-kitap diyeceğim) lara dönüşüyor. Ama bu noktada ortaya şu sorun çıkıyor. Bu kadar kitabı kim tek tek en baştan yazacak ya da taratıp ocr la dönüştürecek? İnanılmaz bir iş gücü ve zaman kaybı olan bu duruma var olan en güzel çözüm Ion Audio (ismi garip mi ne?) adlı bir firmadan geliyor.

Samsungdan 20nmlik 64Gb NAND Flash (3-bit)

FAYA85 | 14 October 2010 12:21

Samsung 3-bit, 20nm 64Gb NAND Flash
Samsung 3-bit, 20nm 64Gb NAND Flash

Samsung Electronics Co Ltd, gelişmiş bellek teknolojisinde dünya liderliğini 3-bit 20nm (Nanometre) 64GB depolamaya sahip NAND flash üretimiyle pekiştirdi .Yeni üretilen bu nand flaşlar sayesinde iphone 4, ipad gibi teknolojik cihazların kapasitesi daha da gelişecek ayrıca yeni yonga USB flash sürücüler (UFDs) ve Secure Digital (SD) bellek kartları gibi yüksek yoğunluklu flaş çözümlerinde kullanılabilir.

Ayrıntılı bilgi için burayaveya burayabakabilirsiniz.

Toshiba’dan 2 yeni pico projektör

sCoRPionTR | 06 September 2010 11:22

Pico projektör olarak adlandırılan ufak projektörler her iş için uygun olmasa da bir yerde acil sunum yapmak gerektiğinde çok işe yarayabiliyor. Bir cebe sığacak boyutta olan pico projektörler teknolojiye paralel olarak gelişiyor ve sayıları artıyor. Toshiba bu gün LUMILEO P100 ve LUMILEO M200 pico projektörlerini duyurdu.

Panasonic’den yeni SD kartlar

sCoRPionTR | 03 September 2010 11:48

Gününüzde elektronik cihazların büyük bölümü SD kartları kullanıyor hafıza kartı olarak. Piyasada da birçok SD kart üreticisi bulunmakta. Bunlardan biri olan Panasonic IFA’da yeni SD kartlarını tanıttı.