Ardı ardına çıkardığı yeni modelleriyle sürekli gündemde kalmayı başaran akıllı telefon üreticisi BlackBerry, yeni modeli Style 9670’in satışına Ekim ayı sonunda başlayacak. Genelde bar tipi telefon üreten BlackBerry; Pearl Flip 8220 ile kapaklı, Torch 9800 ile kayar kapaklı, Stormile de dokunmatik ekranlı modelleri denedi. Şimdi ise kapaklı tasarıma geri dönerek yeni modeli Style 9670‘i kapaklı tarzda bir telefon olarak yarattı.

Qwerty klavyesi ve diğer tuşları güncel BlackBerry modelleri ile aynı tasarlanırken, Optical TrackPad de yeni modelde unutulmamış.

Kapaklı tasarımın bir getirisi olarak ana ekranın dışında kapak üzerine bir harici ekran konulmuş. Harici ekran 2 inç, ana ekran ise 2.7 inç genişlik sunuyor. Ana ekran 360*400 piksel çözünürlük sunarken, harici ekran 240*320 piksel çözünürlük sunuyor. Her iki ekran da 65K rengi destekliyor.

5 MP‘lik kamera VGA kalitesinde video kaydı yapabiliyor.

Standart pil ile 4.5 saat konuşma ve 14.5 saat müzik dinleme süreleri elde ediliyor.BlackBerry 6 işletim sistemi telefonda yüklü olarak geliyor.
Telefoun dahili hafızası 512 MB. Telefonla birlikte 8 GB’lık hafıza kaydı ücretsiz veriliyor. Ayrıca; 32GB‘a kadar olan hafıza kartlarını destekleniyor. 3.5 mm’lik kulaklık girişi telefonun sol tarafında hazır bekliyor.
Style 9670, diğer BlackBerry modelleri gibi modem olarak da kullanılabiliyor. Telefonun Wi-Fi ve Bluetoothteknolojilerine sahip olduğunu bilrdirmeye gerek bile yok. Telefon internet erişiminde 802.11 b/g/n formatlarını destekliyor. GPSmodülü telefon içinde yüklü geliyor.
Mor ve çelik grisi olmak üzere iki adet renk seçeneği sunuluyor. 31 Ekim’den itibaren Amerika’da satışına başlanacak.Kaynak 1Kaynak 2