bildirgec.org

Lorilleux

11 yıl önce üye olmuş, 82 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Giyilebilir Piyanonuz

Lorilleux | 17 April 2011 15:27

Artık büyük, gösterişli piyanolar çok eskilerde kaldı. Yeni nesil piyanolar çok küçük hatta giyilebilir formatta. Bu t-shirt ile istediğiniz zaman piyano çalıp sevdiklerinize hünerlerinizi dinletebilirsiniz.

HTC Sensation

Lorilleux | 13 April 2011 08:42

Yeni model gamını geçtiğimiz ay düzenlenen WMC2011’de tanıtan ve an itibariyle pazar değeri bakımından Nokia’yı da geçerek dünyanın en büyük telefon üreticisi olan HTC, Sensation adını verdiği yeni, üst segment telefonunu tanıttı. Sensation aynı zamanda model gamının da en kuvvetli modeli oldu.

apple, “mac app store”u açıyor!!!

Lorilleux | 17 December 2010 10:00

Görünüşe göre Apple, yine yeni bir dönemin kapısını aralıyor. 10 Temmuz 2008’de açtığı “Application Store” ile mobil cihazlar için yeni bir dönemi başlatan Apple, App Store’u, mac os x işletim sistemi ile çalışan bilgisayarlarına adapte ederek “Mac App Store” adı altında bilgisayarlar için bir online uygulama mağazası açıyor.

Steve Jobs, App Store’un inanılmaz başarısını görmüş olacak ki, neden bilgisayarlarımız bu uygulamadan mahrum kalsın demiş ve Mac App Store‘u açmış. Apple tarafından, 6 Ocak 2011 tarihinde olacağı duyuruldu.

Mac App Store‘a ilk etapta 90 ülkeden erişilebilecek.
Mac App Store‘da; denemelik sürümler, demolar ya da betalar olmayacak. Çalışırlığı onaylanmış tam sürüm uygulamalar olacak. Fiyatlandırma politikası ise App Store ile tamamen aynı olacak. Bazı uygulamalar bedava bazıları ise uygulama geliştiricisinin belirlediği fiyatla satılacak. İlk etapta, bu yaz tanıtımı yapılan Game Center “Mac App Store“da bulunmayacak.

RedEye Mini: Cep Telefonunuz kumandanız olsun!

Lorilleux | 07 November 2010 19:53

Çok değil bundan 4-5 sene öncesine kadar veri paylaşımı için Kızılötesi(Infrared) kullanılıyordu. Cep telefonları da haliyle infrared teknolojisinin çokca kullanıldığı cihazlardandı. Tv, ya da diğer medya cihazlarının kumandaları da infrared teknolojisi ile çalıştığından (ki halen daha bu teknolojiyle çalışıyorlar) infrared’li cep telefonunuzu yazılan uygulamalarla tv kumandanız olarak kullanmanız mümkündü. Zamanla kızılötesi gitti, yerine Bluetoothgeldi; bu sebeple cep telefonunuzla tv kontrol etme devrimi kapanmış oldu.

Google insansız araba üretti.

Lorilleux | 02 November 2010 12:33

İnternet devi Google, web alanında yapabileceği herşeyi yaptığına inanmış olacak ki otomobil teknoloilerine de adım attı ve sürücüsüz otomobil geliştirdiğini açıkladı. Prototip araçlar, uzun bir süredir San Fransisco sokaklarında test ediliyor. Bu programın kurucusu ise aynı zamanda Google Street View projesinin kurucusu olan Sebastian Thrun.

İnanılmaz bir gizlilikte yürütülen “Google self-driving Car” programı çerçevesinde 6 adet Toyota Prius ve 1 adet Audi TT marka araçlara kamera ve sensör sistemleri entegre edilmiş. Bu sistemler sayesinde bu araçlar yapay zekayla insansız olarak belirlenen güzergahların bitiş noktalarına başarı ile ulaşabilmişler. Bugüne kadar

Yeni BlackBerry Bold 9780

Lorilleux | 29 October 2010 12:00

Her ne kadar güvenlik sorunları sebebiyle bazı ülkelerde Blackberryişletim sistemini kullanan telefonların mailing ve BBM (BlackBerry Messenger) kullanımı kısıtlanmış olsa da BlackBerry yeni model telefonlarını ardı ardına tüketiciye sunmaya devam ediyor. Bu yeni telefonların en yenisi ise BlackBerry Bold 9780.

BlackBerry PlayBook

Lorilleux | 25 October 2010 12:00

Apple‘ın iPad ile başlattığı tablet furyasının yeni üyesi olan BlackBerry PlayBook, RIM tarafından üretiliyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapıldı.

1Ghz işlemcisi ve 1GB RAM kapasitesi olan Playbook sahip olduğu 3 MP çözünürlüğündeki ön kamerasıyla video görüşmeleri yapabiliyor. Bu video görüşmelerinde karşı tarafı 7 inç’lik 1024*600 piksellik multi-touch destekli dokunmatik ekrandan görüyorsunuz. Bunun dışında 5 MP çözünürlüğünde fotoğraf çeken arka yüzünde bir kamera daha bulunuyor. 5 MP’lik kamera 1080HD video kaydı yapabiliyor.

BlackBerry Style 9670

Lorilleux | 20 October 2010 12:12

Ardı ardına çıkardığı yeni modelleriyle sürekli gündemde kalmayı başaran akıllı telefon üreticisi BlackBerry, yeni modeli Style 9670’in satışına Ekim ayı sonunda başlayacak. Genelde bar tipi telefon üreten BlackBerry; Pearl Flip 8220 ile kapaklı, Torch 9800 ile kayar kapaklı, Stormile de dokunmatik ekranlı modelleri denedi. Şimdi ise kapaklı tasarıma geri dönerek yeni modeli Style 9670‘i kapaklı tarzda bir telefon olarak yarattı.