bildirgec.org

blackberry hakkında tüm yazılar

BlackBerry Torch 2

dkare | 17 February 2011 20:50

BlackBerryTorch 2’nin henüz bir resmiyet kazanmadıysa da piyasaya sızan bilgiler doğrultusunda 6.1 işletim sistemi ile çalışacağı bekleniyor. 3.2 inç ekran boyutu ve 480 x 640 piksel cözünürlüğe sahip BlackBerryTorch 2 TFT kapasitif dokunmatik, 16M renk, optik trackpad, yakınlık sensörü, Multi-touch ve QWERTY klavye özelliklerinide bünyesinde toplamış.

BlackBerry Torch 2
BlackBerry Torch 2

Mobil Pazar Savaşı

mostyy | 21 January 2011 16:02

Günümüzde 3.Nesil cep telefonları aşağı yukarı donanımsal olarak bir farklılık göstermiyor.
Artık Farklılığı telefonlara yüklenebilen uygulama sayısı ve çeşitliliği yaratıyor.
Tüm dünyada insanlar milyonlarca uygulama indirip kuruyorlar ve satın alıyorlar.
Bu akımın ilk öncüsü birçok özelliği hayatımıza katan Apple şirketi oldu. Çıkardığı iPhone telefonları ile birlikte
Apple Store dan milyonlarca uygulama satınalınmaya başlandı. Genelde 0,99 $ gibi ucuz olan bu uygulamalar tabiri caiz ise sürümden çok kazandırıyor.

sizi anlayan telefon; blackberry empathy

nazrdogan | 30 November 2010 12:32

blackberry empaty
blackberry empaty

Blackberry tasarım merkezi tarafından geliştirilen bu konsept telefon sosyal ağ kavramıyla insan duygularını birleştiren bir arayüze sahip. Telefonun gayet ilginç ve heyecan verici bir görünütüsü var.

blackberry empaty
blackberry empaty

Parmağınıza taktığınız biyometrik yüzük sayesinde sizin duygularınızı algılıyor. Ürünün diğer bir önemli özelliği ise “duygusal sağlık tablosu”. Bu tablo grafik şeklinde kullanıcıya gösteriliyor ve bir olayın veya telefonunuza gelen bir mesajın sizi nasıl etkilediğini görmek mümkün oluyor. Telefonun ön tarafı tamamen dokunmatik bir ekrana sahip, arka tarafında ise fiziksel bir klavye var.

Yurt Dışı Alışveriş Merkezi (iskonto.org)

oquzhan20 | 29 November 2010 17:14

İskonto.org ile Türkiye’ye yurt dışından ürün getirtebilirsiniz. Yılbaşı hediyelerinizi şimdiden sipariş vererek 2 hafta içerisinde elinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İskonto.org ile elektronik aletler ve çeşitli hediyelik eşyaları yurt dışından getirtebilirsiniz.

Ödeme sistemi: PayPal üzerinden kredi kartı ile tek slim
Ücretsiz kargo ve ücretsiz hediye paketi ile tavsiye edebileceğim bir alışveriş sistemi.

Web: http://www.iskonto.org
Kargo Takip: Buraya!
Müşteri Sözleşmesi: Buraya!

İPHONE’UN BLACKBERRY E KARŞI BÜYÜK ZAFERİ !!!

eyupcan199 | 28 November 2010 18:14

ChangeWave’nin yaptığı kullanıcı memnuniyeti anketini APPLE İPHONE Blackberry’e büyük fark atarak kazandı. Apple,Motorola,HTC,Samsung ve Blackberry (RİM) in toplam 1. 212 kullanıcısıyla yapılan ankette İphone kullanıcılarının anten ve dış yüzey problemlerine rağmen telefonlarından memnun kaldıkları ,Blackberry kullanıcılarının ise işletim sistemi ve hantallıktan muzdarip oldukları sonucuna ulaşıldı. Motorola ve HTC nin güçlü göründüğü ankette Samsung ve RİM(Blackberry) büyük fark ile sonuncu oldu. kaynak:http://www.macworld.com/article/155894/2010/11/changewave_satisfaction.htm

mobil uygulamalar indirebileceğiniz 5 site

sncp07 | 27 November 2010 18:57

günümüzde akıllı telefonların sayısı artıkça mobil uygulama indirebileceğimiz sitelerin sayısıda artmaktadır. hızla gelişen bu dünyanın 5 tane amiral gemisi :

 1. app store
  iphone kullanıcıları için geliştirilen bu sitede binlerce ücretli ve ücretsiz uygulama bulunmaktadır. ücretli uygulamları bir çoğu 1$ dan satılmaktadır. fakat app store’dan uygulama indirmek için bilgisayarınıza i-tunes yüklü olması gerekiyor. siteyi burdan inceleyebilirsiniz.
 2. ovi store
  ovi store nokia telefonlar için geliştirilmiş uygulamaların bulunduğu bir sitedir. gittiçe gelişen bu site yavaş yavaş app store’a rakip olmaya başlamıştır. siteye burdan ulaşabilirsiniz. ayrıca ben sadece indirmek değil aynı zamanda yazmak da istiyorum diyorsanız 50€ karşılığında hesap satın alıp yazdığınız uygulamaları yayınlayabilirsiniz. hesap almak için burdan
 3. uygulama dükkanı
  uygulama dükkanı turkcell sahip olduğu bir sitedir. buraya sadece turkcell abonesi olanlar üye olabiliyor. sürekli geliştirilen site henüz herkes tarafından bilinmesede zengin içeriğiyle dikkat çekiyor. siteye burdan ulaşabilirsiniz.
 4. app world
  blackberry kullanıcıları için geliştirilen bu site diğerlerinden daha karmaşık gibi görünsede aslında işlev olarak aynı. incelemek için burdan siteye ulaşabilirsiniz.
 5. Android Market
  andoid market şu sıralar google’ın en çok önem verdiği işlerin başında geliyor. geleceğin mobil dünyaya kayması ile beraber google bu pastadan büyük bir dilim almak istiyor. sitenin kullanımı diğerlerine nazaran daha kolay. incelemek için siteye burdan ulaşabilirsiniz.

mobil uygulama geliştirmenin farklı yolları

Rammstein | 01 November 2010 16:14

Mobil uygulamalar aslında çok uzun zamandır hayatımızda. Ancak bireysel veya 3. parti geliştiricilere güzel bir platform ve uygulamalarını satabilecekleri bir market sağlandığında neler olabileceğini son birkaç yılda çok daha net bir şekilde görebiliyoruz.

Bu platformlar genelde yazılım geliştirme kitleri, arayüzleri şeklinde işletim sistemi üreticileri tarafından sağlanıyor. Bu yapıları kullanarak mobil uygulama geliştirmenin yolu ciddi bir öğrenme süreci, dizaynve kodlamadan geçiyor.

Bu yazıda mobil uygulama geliştirme sürecini yenilikçi yollarla farklılaştıran iki platformdan bahsedeceğim: PhoneGap ve Smartface.

Bu iki platformun da en büyük özelliği cross-platform geliştirme imkanı sağlaması. Yani bu platformlarla yapılan uygulamaların birçok farklı cihaz ve sistem için kullanılabilir halleri elde edilebiliyor.

PhoneGap başta üçe ayırdığım mobil uygulama geliştirme yolunu ciddi öğrenme sürecini azaltarak farklılaştırıyor ve kolaylaştırıyor.
PhoneGap açık kaynaklı bir iş çatısı ve HTML, Javascript bilgisi olan her geliştiriciye çeşitli platformlar için mobil uygulama geliştirme imkanı sağlıyor. Şu an için iPhone, Android, Blackberry, Symbian ve webOS’un çekirdek özellikleri kullanılabiliyor ve bu ortamlar için hazır paketler elde edilebiliyor.
PhoneGap’le hangi ortam için uygulama geliştirilecekse o ortamın SDK (yazılım geliştirme kiti)’ni indirip, kullanılabilir hale getirmek gerekiyor.

Yeni BlackBerry Bold 9780

Lorilleux | 29 October 2010 12:00

Her ne kadar güvenlik sorunları sebebiyle bazı ülkelerde Blackberryişletim sistemini kullanan telefonların mailing ve BBM (BlackBerry Messenger) kullanımı kısıtlanmış olsa da BlackBerry yeni model telefonlarını ardı ardına tüketiciye sunmaya devam ediyor. Bu yeni telefonların en yenisi ise BlackBerry Bold 9780.

BlackBerry PlayBook

Lorilleux | 25 October 2010 12:00

Apple‘ın iPad ile başlattığı tablet furyasının yeni üyesi olan BlackBerry PlayBook, RIM tarafından üretiliyor. Geçtiğimiz haftalarda tanıtımı yapıldı.

1Ghz işlemcisi ve 1GB RAM kapasitesi olan Playbook sahip olduğu 3 MP çözünürlüğündeki ön kamerasıyla video görüşmeleri yapabiliyor. Bu video görüşmelerinde karşı tarafı 7 inç’lik 1024*600 piksellik multi-touch destekli dokunmatik ekrandan görüyorsunuz. Bunun dışında 5 MP çözünürlüğünde fotoğraf çeken arka yüzünde bir kamera daha bulunuyor. 5 MP’lik kamera 1080HD video kaydı yapabiliyor.