Artık herşekilde ışığınız yanınızda...
Artık herşekilde ışığınız yanınızda…

Dünyamıza kalıcı bir eser bırakmak için uğraşan yüzlerce insan varken neden dünyayı kalıcı ve yaşanabilir bir şekilde bırakmak için uğraşmadıkları beni çokça düşündüren bir durum…Gereksiz yere otomobilimizi kullanmak, harcadığımız enerjilerin daha kontrollü kullanımı, su kaynaklarının bitebileceğini düşünebilmek ve yalıtım nedir öğrenerek bir birey olarak üstümüze düşen görevleri yerine getirdiğimizde eminim ki dünyamız gerçekten daha yaşanabilir ve uzun ömürlü olacaktır.Tabii bunun yanı sıra bütün bu önlemler size ekonomik bakımdan da olumlu geri dönüş yapacaklar. Bir çoğumuzun “çok para!” diye nitelendirdiği bu teknolojilerin bilinçli kullanmasıyla kısa bir süre sonra kendi kendini ödeyip sonrasında size katkı sağladığı ispatlanmış bir gerçek.

Normal bir ampule benziyor
Normal bir ampule benziyor

Doğaya olan saygımı, bağlılığımı ve duyarlılığımı farklı konularda da aynı derecede gösterdiğim pekte söylenemez. Bu nedenle size sık sık çevreye duyarlı haberler ve yazılar sunuyorum. Şimdi tanıtacağım ürünümüz de bu kategoride bir ürün. Aslında gerçek amacı zor durumdaki bölgelere acil ve bağımsız enerji sağlamak olan Nokero Solar Bulb bir ampulün boyutuna sahip olmasına ve aynı duylara takılabilmesine rağmen özellikleri eski ampullere nazaran ciddi derecede kendini ayırmakta.

Evet aynen benziyor...
Evet aynen benziyor…

Üzerinde bulunan 4 adet güneş paneli ile uzun süre dayanabilen pilini şarj ederek 4 saat boyunca kesintisiz ışık verebilen Nokero Solar Bulb içinde barındırdığı özel yapım ledleriyle de uzun yıllar ışık verebilmekte. Ayrıca asma aparatıyla kampta ya da duyların olmadığı bölgelerde de ışıkla şarj edilerek kullanılabilir.Detaylı özelliklerine geçmeden önce belirtmeliyim ki bu üründen bir salon ampulü performansı beklemek sizi hayal kırıklığına uğratacaktır. Ama hol, depo, wc, gece ışığı gibi genelde açık bırakılan ya da çokça açık unutulan bölgelerde önceden (başlıktaki gibi) şarj edip kullanmak ürünün gerçek anlamda ekonominize katkıda bulunduğunu size gösterecektir.

Tabikide içi deil :)
Tabikide içi deil 🙂

Nokero Solar Buld ın detaylı özelliklerine bakacak olursak;• Çap : 7cm
Yükseklik : 12.5cm
Ampül Tipi : 5 x Led
Güç Kaynağı : 4xGüneş Paneli
Pil : Değiştirilebilir NiMH
Dayanıklılık : Su geçirmez
Tam Şarjla Kullanım Süresi : En az 4 saat ve üstü

İşte ürünün gerçek amacı...
İşte ürünün gerçek amacı…

Düz bir mantıkla Nokero ile ilgili olarak ekleyebileceğim son şeyse içindeki şarjlı pillerin daha yüksek kapasitelileriyle değiştirilerek çokdaha uzun süre kullanımını sağlayabileceğimiz olacaktır. Eğer sizde bu ürüne ilgi duyarsanız bu adresten 1 adetine 15$ 3 adetine 39$ (teki 13$ a gelir) ve 48 adet kutulu serisine ise 480$ (teki 10$ a gelir) a sahip olabilirsiniz…