bildirgec.org

elektrik hakkında tüm yazılar

Fisker KARMA

emsvizyon | 10 October 2011 17:35

elektrikli otomobillerde en bilindik markaların başında gelen tesla 4 kapılı, “aile modeli” Tesla S modelini yapadursun, fisker otomotiv’in karma modeli çoktan hazır.

tamamen elektrikli bu lüx araç 250mil bir menzile sahip.
ayrıca tavandaki panelleri ile aracın enerji gereksinimi güneş ile desteklenmekte…

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Beacool | 06 March 2011 14:05

İŞTE BU BİR DEVRİM!

Fujitsu Wireless Hokus Pokus!
Hokus Pokus!

Kablo sorunu sanırım her bilgisayar kullanıcısın ortak problemlerinden biri. Hele ki profesyonel bir kullanıcıysanız tarayıcı-yazıcı, tablet, ups filan derken masanızın altının örümcek ağına dönmesi içten bile değil. Şahsen benim masamın altı değil örümcek ağı balık ağı gibi oldu. Hatta bir iki kez evimde beslediğim kedimin bu kablolara dolanmışlığı bile var!

Neyse ki günümüzde geliştiriciler bu konuya eğilmiş durumda. Çok değil daha birkaç gün önce yayınladığım şu haberde artık kablosuz görüntü cihazlarının piyasaya çıkışını müjdelemiştim. Ne var ki öteside varmış…

300 Metreden USB..

Beacool | 28 February 2011 19:41

300 Metreden USB..

Devolo dLAN 200 AV USB extender bu, bu, nedir bu?
Bu, bu, nedir bu?

Yakında marketten aldığımız çikletin bile usb girişi olursa şaşırmayacağım. Günümüzde neredeyse her şey usb bağlantı veri yolu ile geliyor. Bir video kameradan telefona, hafıza kartından görüntü birimlerine ve yazıcılara kadar her şey usb. Ama usb ler bu kadar ürüne sahipken halen (bence) önemli bir sorunla karşı karşıyalar. Kablolarının kısalığı…

Düşünün bir ev arkadaşınızla ortak kullandığınız bir yazıcı ya da harici sabit diskiniz var ve kablosuz bir çözüm için yatırabileceğiniz ekstra paranız ya da kablosuz çözüm için imkânınız yok. Belki de çok daha farklı bir açıdan düşünürsek (doğrudur) sağlığınız açısından kablosuz çözümleri kullanmıyorsunuz. Bu durumda ortak kullanılan ürünlerin paylaşımı ciddi bir sorun teşkil edecektir…

Elaktrikli oto dönüşümü

ili77 | 10 January 2011 11:07

Elektrikli Araba Dönüşümü çağımız ekonomi ve temiz enerji çağı bu bağlamda yıllardır çevreye en büyük zararı veren arabalar

fluance
fluance

HiSaver ile elektrik sarfiyatını önleyin

sCoRPionTR | 27 September 2010 19:29

Ne kadar dikkat edersek edelim istemeden de olsa bir şekilde elektrik sarfiyatı yaparız. HiSaver Energy Saving Powerbar bilgisayar başında yokken elektrik sarfiyatı yapmanızı engelleyen bir ürün.

Bosch ve Cannondale’dan elektrikli bisiklet

sCoRPionTR | 12 September 2010 16:14

Elektrikli arabaların hızla yaygınlaştığı bu günlerde bir yandan da elektrikli bisikletler yaygınlaşıyor. Bosch ve bisiklet üreticisi Cannondale’da bu duruma ayak uyduranlardan.

Daha güvenli prizler ve fişler

sCoRPionTR | 09 September 2010 21:35

Yetişkin kullanıcılar için genelde çok sorun olmasa da evdeki yaramazlar ufaklıklar için çok tehlikeli olabiliyor prizler. Prizler için kapak vb önlemler alınabiliyor olsa da fişler için pek önlem alınamıyordu. Üreticiler bunu düşünmüş olacak ki daha güvenli fişler için çalışmaya başlamışlar.

Şarjlı LED ampul

sCoRPionTR | 08 September 2010 09:41

LED ampuller uzun süredir var fakat yetersiz oldukları için çoğu yerde sadece dekorasyon amaçlı kullanılıyorlar. Fakat bu seferki diğerlerinden biraz daha farklı. Çinli firma Magic Bulb tarafından üretilen LED ampul 50W’lık normal bir ampulün verdiği kadar ışık verebiliyormuş. Ayrıca bunun dışında çok hoşunuza gidecek başka bir özelliği daha var..

General Motors’dan şehiriçi ulaşıma alternatif bir araç

sCoRPionTR | 01 September 2010 13:14

Dünyadaki araç sayısı arttıkça trafikte bekleme oranı da ona paralel olarak artıyor. Günümüzde nüfusu yüksek olan şehirlerde trafikte geçirilen süre oldukça yüksek. Firmalar da bunun üstesinden gelebilmek için farklı tasarımlar yapıyorlar. Bu firmalardan biri de GM. GM EN-V adını verdiği 2 kişilik aracı sayesinde hem trafikte geçirilen zamanı azaltmayı hem de karbon salınımını azaltmayı hedefliyor.

GM bu aracı için 3 farklı model tasarlamış. Bunlar Jiao, Miao ve Xiao.