bildirgec.org

portatif hakkında tüm yazılar

PrintBrush 4X6

maxhoper | 02 February 2011 16:25

Printdreams firmasının geliştirdiği printbrush serisinin son versiyonu olan printbrush 4X6 fotoğraf makinesi ve aynı zamanda mürekkep püskürtmeli bir yazıcı.
Sıradan bir fotoğraf makinesinden sadece biraz büyük olan bu aygıtla fotoğraf çekilebiliyor ve çekilen fotoğraflar herhangi bir düz yüzeye, aygıtın düz yüzey üzerinde gezdirilmesi sayesinde yazdırılabiliyor.

PrintBrush
PrintBrush

Samsung’dan Apple’a ciddi bir tokat daha!

Beacool | 24 October 2010 15:53

Samsung dan Apple a ciddi bir tokat daha!

Samsung Galaxy Player
Samsung Galaxy Player

Biliyorsunuz ki şu aralar mobil cihaz savaşları en hararetli dönemini yaşıyor. Alemin eski kral ve prensleri soğuk terler dökerken gelen devrimin farkındalar. Mobil cihaz işletim sistemi Google ın Android inin açık kodun sağladığı rahatlık ve ekonomik artıkları Microsoft un Wm7 ını çoktan gölgede bırakmışken Apple ın Ios 4 üne karşıda gerek her geçen gün hızla artan uygulamaları (application) gerek hızlı geliştirilen yeni versiyonlarıyla öne geçmiş durumda.

Şu ara Android sisteminin faydalarını en iyi şekilde kullanan firma ise tartışmasız Samsung. Farklı modellerle her kesime hitap eden bir Android i bulunan bu firma sanırım Apple a karşı uzun zamandır bir garez besliyor. Besliyor olmalı ki onların ağır toplarını bir bir alaşağı edecek ürünleri ardı ardına piyasaya sunuyor. Iphone 4 e karşı Galaxy S, Apple Ipad a karşı Galaxy tab derken Apple ın en kuvvetli olduğu bir alanda daha savaşmaya hazır yeni askerlerini öne sürüyor…

Fotoğraf makinenizi kuşanın!

Beacool | 23 October 2010 11:58

Spiderholster - Black Widow
Spiderholster – Black Widow

Fotoğrafçılık günümüzde gereksinimden öte bazıları için bir moda haline geldi. Gün içinde makinenin kullanımı hakkında hiçbir fikre sahip olmadan otomatik ayarda çekim yaparak, sırf ego tatminlerini gidermek amacıyla profesyonel makineler alan bir sürü insanla karşılaşıyorum. Ama gerek amaca yönelik kullanan gerekse hava atma amaçlı kullananların birleştiği bir nokta var. Taşıma zorluğu…

Portatif ekmek kızartma makinesi

bayraak | 05 September 2010 19:02

Kahvaltının vazgeçilmezidir kızarmış ekmek. Peki ya evden uzakta olduğumuzda ya da kampta bu lezzetten mahrum kalmamız mı gerekir? Tabii ki hayır; İsviçreli tasarımcı Kristoffer Apelstedt size her zaman ve her yerde sıcak tost ya da kızarmış ekmek yemeniz için taşınabilir bir tost makinesi geliştirdi.

sony bloggie touch mhs-ts20k

schizophrenia13 | 02 September 2010 11:42

sony bloggie touch mhs-ts20k
sony bloggie touch mhs-ts20k

sony’nin cep kamerası bloggie touch mhs-ts20k, şirketin fotoğraf makinelerinde görmeye alıştığımız 1/2.5 inç boyutlu exmor cmos algılayıcısını barındırıyor. 1920 x 1080 piksel video ve 12 milyon piksel fotoğraf çekebilen mhs-ts20k, pembe, gümüş ve siyah renkte olmak üzere amerika’da 199,99$ fiyatla satışa sunulacak.

sony bloggie touch mhs-ts20k
sony bloggie touch mhs-ts20k

bazı özellikleri:

apple ipod touch ve ipod shuffle 4. nesile ulaştı

schizophrenia13 | 02 September 2010 06:53

apple ipod shuffle 4.g
apple ipod shuffle 4.g

apple ipod touch ve ipod shuffle yenilendi. 4. nesillerine ulaşan müzik çalarlar sırasıyla 229$ ve 49$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacaklar.
ipod shuffle’ın tamamen değişen tasarımı, 2. nesili andırsa da eklenen voiceover düğmesi ve değişen yazılımıyla farklılık gösteriyor. daha büyük ve kontrol edilebilen kontrol tuşunun dışındaki en önemli fiziksel yeniliği voiceover düğmesiyle, 25 dilde şarkı adı, şarkı listesi ve pil durumunu kullanıcıya seslendirebiliyor. 5 farklı renkte satışa sunulacak fırçalanmış alüminyum gövdeye sahip ipod shuffle, itunes ile birden fazla şarkı listesi oluşturmanıza da olanak tanıyor.

Popo terine son!!!

Beacool | 21 August 2010 14:34

Popo terine son!!!

Gülmeyin! Arkanızda gözünüz yok...
Gülmeyin! Arkanızda gözünüz yok…

Yazın yavaş yavaş gülen yüzünü bize ters çevirdiği bu dönemde İzmir gibi sıcak (ve güzel) bir şehirde yaşayanların halen oturdukları yerde terlemeleri devam ediyor. Bilakis iş başında sürekli oturmak zorunda kalan kişilerin başına gelen bu sıkıntı günün ilerleyen saatlerinde pestile dönmüş bir arka tampon daha da ile çekilmez oluyor…

Çalışma şekli...
Çalışma şekli…

Bulunan ortamda klima filan çalışsa dahi sürekli üzerinde oturduğunuz bölgeye çok bir etkisi olmamasının yanında birçok işyeri uzun süreli klima serinliğine bile izin vermemekte. Bu noktada size tanıtacağım ürünümüz belki sizi tamamen serinletemiyor ama en azından hassas bölgelerinizin elma yanaklarının yapısına ters bir şekilde üfleyerek serinletip rahatlık sağlıyor.

Böcek ısırıkları tatilinizi mahfetmeden…

Beacool | 24 June 2010 16:19

Bu resmin birilerini mest ettiğine eminim :)
Bu resmin birilerini mest ettiğine eminim 🙂

Güneşin bizi kavurmaya devam ettiği bu günlerde yazlık beldelere hücum edip kendini kurtarabilen kesimin (hayat zorlukları dışında) en büyük dertlerinden biridir sivrisinekler. Onların gece yatarken kulağınızın dibinde vızıldaması mı daha sinir bozucu dersiniz, yoksa onlardan kurtulmak için harcanan onca emek ve paramı?(bkz yazı sonu notu)

Kullanım...
Kullanım…

Üstünüze konup sizi “Hüp!” diye içine çekmekten pek bir keyif alan bu canlıları ani bir refleksle üzerinize dekoratif bir şekle büründürmeniz dahi onlardan tam anlamıyla kurtulmanız için yeterli değildir. İçi dışına bir şekle girmiş bir sivrisinek dahi sizi etkileriyle delirtmeye devam eder. Isırılan yer kızarır, şişer ve kaşınır. Kaşındıkça da daha çok…

Ürün usb portu yoluylada çalışabilmekte...
Ürün usb portu yoluylada çalışabilmekte…

Yaşayanlar ve de normalden biraz daha hassas bir cilt yapısına sahip olanlar bilirler. Bu inanılmaz derece rahatsız edici bir durumdur. Çeşitli koca karı ilaçlarının etkili olduğu söylense de bende bugüne kadar hiçbirinin bir işe yaramaması beni değişik çözümler aramaya sevk etti. Bu sayede USB Itch Remover’ı keşfettim.

VuQube ile siz nerede uydunuz orada!

Beacool | 17 June 2010 09:45

Cadir tatilleri bir döneme damgasını vuran bir etkinlikti...
Cadir tatilleri bir döneme damgasını vuran bir etkinlikti…

Çocukluk dönemlerimin yaz tatillerini hatırlıyorum. Her şey dahil çılgınlığının patlamadığı, zenginlerin “yazlık ev” gibi bir lükse sahip olduğu, mütevazi bir yaşam yaşayanlarınsa kısacık tatil zamanlarında pılı pırtıyı toparlayıp ailecek çadırlarla tatile gittiği dönemleri…(devamı yazı sonunda)

Zamanla tatil anlayışları değişip lüksle harmanlandığı dönemde yatlarla tatile çıkanların en büyük dertleri oldu televizyon. Bilakis uydu alışkanlığı edinmiş bir grupsa bu rahatlarını son model yatlarında bulamamanın eksikliğini yaşadılar. Takii bu güne kadar…

VuQube VQ3000 Portatif uydu anteni!
VuQube VQ3000 Portatif uydu anteni!

VuQube VQ3000 Satellite Antenna with Auto Signal Find isimli bu cihazımız nereye giderseniz gidin ve hatta ne halde hareket halinde olursanız olun size izlediğiniz dizileri heryerde uydu kalitesiyle izleme imkanı sunuyor. Aslında buna benzer birkaç çözüm daha önce de üretilmişti ama son kulanıcı için bu fiyata ve bu portatifliğe sahip olanını ben daha önce görmedim.

Ampüllerinizi asmayı unutmayın!

Beacool | 14 June 2010 12:03

Artık herşekilde ışığınız yanınızda...
Artık herşekilde ışığınız yanınızda…

Dünyamıza kalıcı bir eser bırakmak için uğraşan yüzlerce insan varken neden dünyayı kalıcı ve yaşanabilir bir şekilde bırakmak için uğraşmadıkları beni çokça düşündüren bir durum…

Gereksiz yere otomobilimizi kullanmak, harcadığımız enerjilerin daha kontrollü kullanımı, su kaynaklarının bitebileceğini düşünebilmek ve yalıtım nedir öğrenerek bir birey olarak üstümüze düşen görevleri yerine getirdiğimizde eminim ki dünyamız gerçekten daha yaşanabilir ve uzun ömürlü olacaktır.

Tabii bunun yanı sıra bütün bu önlemler size ekonomik bakımdan da olumlu geri dönüş yapacaklar. Bir çoğumuzun “çok para!” diye nitelendirdiği bu teknolojilerin bilinçli kullanmasıyla kısa bir süre sonra kendi kendini ödeyip sonrasında size katkı sağladığı ispatlanmış bir gerçek.

Normal bir ampule benziyor
Normal bir ampule benziyor