bildirgec.org

top 10 hakkında tüm yazılar

ÖLMEDEN ÖNCE MUTLAKA OYNAMANIZ GEREKEN 10 EFSANE OYUN.

eyupcan199 | 20 December 2010 17:21

Oyun dünyası gün geçtikçe katlanarak büyüyor. gelişen teknolojiler oyunların gerçeğe gittikçe yaklaşmasını sağlıyor.İşte bu karmaşık ortamda başarıyı yakalamış 10 muhteşem oyunu sizler için seçtik.

1. Call of Duty: Black Ops

2. Grand thief auto IV

Müzik Severler için Facebook Uygulamalarının Top 10’u

algoz | 12 November 2009 15:18

325 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile Web’teki Sosyal ağlar arasında lider konumda bulunan Facebook’un bu başarısında, 3.parti binlerce Facebook uygulamasının payı oldukça fazla.

Facebook’un, bu kadar geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmasının doğal bir sonucu olarak; onlarca web geliştirici Facebook için uygulama hazırlamakta. Bu durumun olumsuz tarafı ise; Facebook kullanıcılarının, gerçek anlamda kaliteli içerik barındıran uygulamalara ulaşmakta zorlanabilmeleri.

Bu listede, Özellikle müzik severlerin beğenisini kazanmış, En iyi 10 Facebook Uygulamasını bulabilirsiniz.

10. MixPod

teknoloji dünyasında en etkili 100 isim

aedips | 30 September 2009 17:25

teknoloji sitesi t3, teknoloji dünyasının en etkili 100 ismi listelemiş.

t3
t3

bu 100 isim, farklı alanlarından 8 teknoloji uzmanı tarafından, farklı faktörler baz alınarak hazırlanmış. bu faktorlerden bazıları; şirketlerinin durumu, son bir yıldaki başarıları, google aramalarındaki durumları, teknoloji pazarında ciddi bir etkiye sahip olup olmadıkları ve ilginç bir faktör olarak , twitter’da ne yaptıkları.

bu listede top 10 şu şekilde:

 1. sergey brin and larry page – googleprofil
  sergey brin and larry page - google
  sergey brin and larry page – google
 2. evan williams – twitterprofil
  evan williams - twitter
  evan williams – twitter
 3. daniel ek – spotifyprofil
  daniel ek - spotify
  daniel ek – spotify

tasarımınızı müşteriye sevdirmeniz için 13 hile

MisterMadDog | 29 July 2008 12:10

İdeal bir dünyada, müşterilerimiz tasarımcılar gibi düşünürdü. İdeal bir dünyada, müşterilerimiz pazarlama hakkında iyi bir birikime sahip olurdu. İdeal bir dünyada mantıklı düşünürler ve net olarak iletişim kurarlardı. Evet millet, ideal bir dünyada yaşamıyoruz. Ve, maalesef, müşterilerimiz tasarımcı gibi düşünmüyorlar. Genellikle markalaşmanın veya pazarlamanın basit yanlarını bilmiyorlar. Onlar tasarımcı değiller. Bize bu yüzden iş veriyorlar.

Firefox3 ‘ü tercih etmek için 10 neden

bozooo | 12 July 2008 09:03

17 Haziran 2008’de, 1 günde 8 milyon 2 bin 530 kişinin indirmesi ile dünya rekoru kırarak klişe bir başlangıç yapan Firefox3’ü tercih etmek için size 10 neden sayalım:

Firefox3 daha düşük bellek kullanıyor
Firefox3 daha düşük bellek kullanıyor

1. Daha düşük bellek kullanımı
Tablo herşeyi açıklıyor. Firefox3, önceki versiyonlarına, Opera ve IE 7‘ye göre daha düşük ve stabil bellek kullanımı gösteriyor.

Akıllı Adres Çubuğu
Akıllı Adres Çubuğu

2. Akıllı adres çubuğu
Adres çubuğuna yazı yazmaya başlar başlamaz yer imlerinize kayıtlı olan adreslerden size seçenekler sunuluyor. Zamanla en sık ziyaret ettiğiniz siteleri öğrenip size sunduğu linkler daha isabetli olmaya başlıyor.

Sekmeler
Sekmeler

3. Sekmeler
Firefox3‘de, daha önceki versiyonlarında olduğu gibi sekmeleri kullanarak birden çok siteyi tek bir pencere içinde rahatlıkla ziyaret edebilir, sekmeler arasında kolayca geçiş yapabilirsiniz. IE ‘nin sonradan kullanmaya başladığı bir güzellik.

arama motorları listesi
arama motorları listesi

4. Arama motorlarına ulaşım
Hazırda bulunan arama motorları listesi çubuğuna basarak rahatça arama yaptırabilir, dilerseniz listeye yeni linkler ekleyebilirsiniz.

etiketli yer imleri
etiketli yer imleri

5. Etiketli yer imleri
Yer imlerine eklediğiniz siteleri, kategori ve isimlere göre etiketleyebilirsiniz (tag).

Her sisteme özgü görüntü
Her sisteme özgü görüntü

6. Her sisteme özgü görüntü
Firefox3 tasarımcıları bu versiyonda sistemlere entegre olma önceliğine dikkat ederek, her işletim sisteminin kendine özgü grafiklerine uyumlu görüntü oluşmasına dikkat etmişler. Windows XP ile Vista işletim sistemlerinin kendi aralarındaki buton tipleri ve gölgelemeler gibi ince farkları bile hesaba katılmış. Böylelikle ister windows XP, Vista ister OSX kullanın kendi sisteminizin bir parçasıymış gibi görüntü alacağınızı garantiliyor.

Geliştirilmiş dosya indirme yöneticisi
Geliştirilmiş dosya indirme yöneticisi

7. Geliştirilmiş dosya indirme yöneticisi
Önceki versiyonlarda olduğu gibi, Firefox3 başka bir dosya indirme yöneticisine ihtiyaç duymuyor. Dosya indirmeniz yarım kalmışsa bile sonradan devam etmenize olanak sağlıyor.

Phishing ve SPAM'a karşı koruma
Şifre çalınmasına (Phising) ve Kötü yazılımlara (Malware) karşı koruma

8. Şifre çalınmasına (Phising) ve Kötü yazılımlara (Malware) karşı koruma
Firefox3, şifre çalınma (phising) ve zararlı yazılımlara (malware) karşı da koruma sağlıyor. Özellikle banka hesapları şifrelerinin çalınması vakalarını örnek olarak verebileceğimiz bir bilişim suçu olan phising‘e karşı uyarı ikazları ile şifrenizin başkalarının eline geçmesini engelliyor.

Daha kullanışlı arabirim grafikleri
Daha kullanışlı arabirim grafikleri

9. Daha kullanışlı arabirim grafikleri
Firefox3, daha kullanışlı arabirim grafikleri sunuyor. Daha büyük ve daha güzel görünen geri tuşu, geriye gidilecek sayfa var ise beliriyor.

(add-on) eklenti yöneticisi
(add-on) eklenti yöneticisi

10. Eklenti yöneticisi
Firefox da herkesin katkısıyla oluşmuş büyük bir eklenti ve plug-in koleksiyonu bulunmakta. Eklenti yöneticisi ile eklenti, plug-in ve temaları arayabilir, versiyon yükseltmelerinden haberdar olabilir, bilgisayarınıza indirebilir, dilerseniz kaldırabilirsiniz.

En kullanışlı Firefox3 eklentileri için buraya tıklayalım.
ve Kaynaklar #1 #2

Sizin Top 10 Listeniz ?

necronamber | 14 April 2008 09:45

1.Bir rüya için ağıt (Requiem for a Dream)

Bu filmi ilk izledim zamanı hatırlıyorum da etkisinden uzun bir süre kurtulamamıştım. Yönetmen Darren Aronofsky Pi sayısı filminden sonra ikinci filmi 2000 yılı yapımı olan requiem for a dream konusu ve müziği ile ön plana çıkmıştır. Özellikle müzik Clint Mansell tarafından ve Kronos Quartet tarfından derlenmiştir.

wordpress için “top 10” eklentisi..

nacres_ | 12 April 2008 11:04

merhabalar..

wordpress blogumda en çok okunan yazıları listeleyebilmemi sağlayacak sorunsuz çalışan (çünkü birçoğunu denedim ancak sorunlu çıktılar ne yazık ki) ve wordpress 2.5 versiyonu ile uyumlu bir eklenti biliyor musun acaba..

paylaşırsanız çok mutlu olurum teşekkürler..

En çok okunan haber siteleri

netci1 | 09 March 2008 16:18

İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla, alternatif medya olarak da takdim edilen internet üzerinden yayın yapan yeni bir habercilik türü ortaya çıkmıştır. Bu yeni tür, genel anlamda elektronik yayıncılık, daha özel bir terimle internet gazeteciliği olarak adlandırılabilir.
 Herkes en iyi olmak ve en çok takip edilmek ister kişilerin tercihleri haber üzerine ise alexa verilerine göre en çok takip edilen sırası ile ilk 10 haber sitesi aşağıdakiler gözüküyor.

 1.  http://www.milliyet.com.tr/
 2. http://www.hurriyet.com.tr/
 3. http://www.internethaber.com/
 4. http://www.haberturk.com/
 5. http://www.haber7.com/
 6. http://www.sabah.com.tr/
 7. http://www.donanimhaber.com/
 8. http://www.ntvmsnbc.com/
 9. http://www.vatanim.com.tr/
 10. http://www.zaman.com.tr/