bildirgec.org

nacres_

11 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

refresh sahtekarlığının önüne geçmek için..?

nacres_ | 15 September 2008 08:56

bildirgec.org ve diğer pilli network sitelerinde yayınlanan yazıların izlenme daha doğrusu görüntülenme oranlarına göre gelir paylaşımı yapılmakta.. peki art niyetli bir kullanıcı kendi yazdığı bir yazıyı devamlı refresh ederek ya da proxy ile girerek sistemi kandırabilir mi?

hali hazırda uğraşmakta olduğum bir proje için bu sorunun cevabına ihtiyacım var.. kandırılmamak için cookie kullansam, kolay alt edilebilir olur, ziyaretçilerin ip adreslerini saklasam sitemde ki herbir sayfa için bu da müthiş zahmetli bir iş olur..

başka nasıl bir çözüm bulabilirim..?
not: kullandığım sistem : PHP

wordpress için “top 10” eklentisi..

nacres_ | 12 April 2008 11:04

merhabalar..

wordpress blogumda en çok okunan yazıları listeleyebilmemi sağlayacak sorunsuz çalışan (çünkü birçoğunu denedim ancak sorunlu çıktılar ne yazık ki) ve wordpress 2.5 versiyonu ile uyumlu bir eklenti biliyor musun acaba..

paylaşırsanız çok mutlu olurum teşekkürler..

türkçe haber siteleri..

nacres_ | 08 March 2008 14:27

milliyet
milliyet
internethaber
internethaber
habertürk
habertürk

bir arkadaş kişisel blogunda ülkemizde yayın yapan, türkçe haber siteleri üzerine kapsamlı ve eğlenceli bir analiz yapmış.. hangisi daha fazla reklam daha fazla para peşinde, hangisi haber peşinde.. hangisi firefox uyumlu, hangisi değil vs. gibi bir çok kritere göre de puanlandırma yapmış..

fire in the hole..

nacres_ | 13 January 2007 16:23

oyunseverler mutlaka bilirler, orijinal counter-strike oyununda bomba attığınızda çıkan “fire in the hole” diye bir konuşma, bir ses efekti var. bir kaç gündür aramaktayım ancak bu sese ait dosyayı bulamadım hiçbir yerde. acaba bu ses dosyasını mp3 formatında nereden bulabilirim? bir fikri olan var mı?

paypal kabul eden alışveriş sitesi?

nacres_ | 19 December 2006 07:10

acaba paypal hesabım vasıtasıyla alışveriş yapabileceğim, sipariş ettiğim ürünü Türkiyeye sorunsuz bi şekilde gönderebilecek yerli ya da yabancı bir alışveriş sitesi var mı?

bu parçayı bilen var mı?

nacres_ | 07 December 2006 18:12

bu adresten ulaşabileceğiniz “spider man-city raid” isimli oyunda çalan parçanın ismini bilen var mı acaba? yana döne arıyorum kaç gündür…