bildirgec.org

saygı hakkında tüm yazılar

para kazan

admin | 28 December 2010 23:04

para kazanmak hele de nette kazanmak bir çoğumuzun hayalidir. buna olanak sağlayan şu anda okuduğunuz yazıyı yayınlayan pillinetwork anlık kazanç değil yıllarca sürebilecek kazanç imkanı sunuyor! siteyi detaylı bir şekilde incelerseniz ne demek istediğimi

Saygı Nereye Kayboldu?

cilo6 | 15 December 2010 11:37

Günlük yaşantımızda hepimiz çeşitli olaylarla karşılaşırız, kimi olaylar çok tuhafımıza gider olan bitenlere anlam veremeyiz. Ya bizler anlam veremeyiz ya da olaylara sebebiyet veren kişiler yapmış olduğu davranışları olağan karşılar.
İnsanlar nedense birbirlerine karşı saygı denilen özelliği, insani davranışı unutmuş görünüyor. Caddeden karşıya mı geçeçeksiniz aman dikkat edin ilerden bir araç geliyorsa kullanan kişinin frenlere dokunacağını ve yavaşlayacağını düşünmeyin, bunu unutun. Bırakın frenlere dokunmaya, sizi görüp görmediğini düşünmeye başlayın çünkü sürücü fren yerine gaz pedalına basıyor olcaktır. Bu tür davranışları sanırım herkes yaşıyordur. Bunun nedenini hiç düşündünüz mü.?
Bırakın ben bir tahmin yürüteyim, araç kullanıcılarının büyük çoğunluğu trafik bilgisi olmadan yollara dökülüyor ve kullandığı yolun babasının malı olduğunu sanıyor maalesef. Geçtiğimiz bayramda haberlerde hepimiz dinlemiş ve üzülmüştük yüzlerce ölü ve yüzlerce yaralı, sanki savaştan çıktık.
Nedenlerini düşünüyormuyuz, hata kimde, yollarda mı sürücülerde mi?
Sürücülerin maalesef yüzde doksanı bilgisiz, trafik kurallarını bilmiyor, bir kısmı da kendine çok güveniyor veya aracına çok güveniyor. Bazıları da maalesef saygıdan eser taşımıyor, kendi dışındaki insanları hiçe sayıyor.Örneğin, siz sağa dönüşlü bir yolda karşıya geçeçeksiniz ve yola girdiniz tam o esnada bir araç geliyor ve sağa dönüyor siz yoldasınız, bu araç durmaya hazırlanıyor mu yoksa üstünüze gelmeye devam ediyor mu?Ben, yavaşlayıp yayalara yol veren araç sürücüsü görmedim henüz, siz gördünüz mü.?
Kural şu; sağa dönüşlerde yayalara yol veriniz!.Kim uyar bu kurala burası Türkiye. Bas gaza ordan geçen insanın yaşamaya hakkı yok(bir trafik canavarının düşünüş şekli bu). Eğer siz yanlışlıkla böyle yanlış davranışta bulunan bir sürücüye bir uyarıda bulunursanız vay halinize. Birden başınıza kral kesilir ve kendini haklı çıkarır, üstelik bir de dayak yersiniz, aman sakın ha yapılan hataya asla karşı çıkmayın.
Saygının olmadığı, yer almadığı ve unutulduğu bir ülkede binlerce insanımızı kaybetmeye hazır olmalıyız.
Son söz olarak şunu söylemek isterim ki, bana yetki verilmiş olsa bariz trafik hatalarını affetmez sürücülerin ehliyetlerini ellerinden alır trafikten men ederdim. Şimdi diyeceksiniz ki çok gaddarsın, ama trafik kazalarında ölen insanları ve olmayacak kazalara sebebiyet verenleri gördükçe pek gaddar sayılmam hani. Kazasız belasız günler dilerim….

kuyuda

taha3045 | 04 December 2010 16:07

Diyarlardan birinde bir kız yaşarmış kendine göre güzel, kendine göre soyluymuş ama dedim ya kendine göre…

Henüz yeni yürümeye başlamış bir bebekken bahçedeki kuyuya düştüğü vakit bir süre yokluğu belli olmamış, zavallı yavrucak kör,karanlık kuyuda saatlerce ağlamış bakmış gelen giden yok ne yapsın tabiki susmuş ve zifiri karnlıkta el yordamıyla çevresini karıştırmaya başlamış.

Bebek bu ya daha önce kuyuya düşürülen şeyleri hevesle toparlamaya başlamış, karanlıkta onların ne olduğunu bilmeden , bulduğunu pembe elbisesinin ceplerine doldurmaya başlamış, bir kaç saatte böyle geçirmiş.

İlişkiye Saygı, Sevgiden de Önemli

astral | 24 October 2010 14:20

Tony Duran’ın objektifinden yansıyan Rene Russo
Tony Duran’ın objektifinden yansıyan Rene Russo

Dünyanın senin çevrende dönmediğini görmen ne kadar önemli! Ne sözler, ne de o masum gülüş masumluğumuzu betimlemiyor, bu ahenkli çağ bozumlarını yaşadığımız son devrede…

Herşeyi geçtiğimiz, olgunlaştığımız bu evrede sözde kendimizi bilmemiz lazım. Nasıl? Güven sözlerle, vaatlerle olmuyor, çoktan çoktan anladım. Hikâyeler mi anlatılmalı kendini önemli hissetmen için? 20 dk’da bir aranılıp ama gayet güzel aldatılabildiğini gören biri olarak bunlara inanmıyorum. Hesap, sorgu, sual; hikaye. Geç, inanmıyorum.

Salakça bir özeleştiri

taha3045 | 15 October 2010 18:41

Ey kafası az çalışan dostum kır şu önyargını, şu bunu giymiş, bu şu takımı tutmuş, bu şuna oy vermiş, bunun şeyi uzun, onunki kısa deme, isterse herkes tutsun kendi takımlarını sanane, sen tercihlere değil yüreğe bak, yürek yürekse eğer kılıfı önemli değildir, seveni sev, selam veren ver , hakedene hakettiği gibi davran ama görünüşünün, aksanının, güzelliğinin hakettiği değil, kalbinin hakketiğidir kastım. Bak o zaman topuğun kıçına değecek mutluluktan.

Buraya gelip iki satır yazalım havamızı bulalım, kafamızı bulalım, bir iki kelam edelim diye gelmişken, cadıların bile haklarını savunan yazıları okurken, kaliteli şarapları övüp lezzetli yemekleri severken, lezbiyenlerin, gaylerin özgürlüklerinden dem vururken dibe vurma ey dostum.

Yasaklanmalı bunlar…

witamin | 29 April 2010 13:33

Yasaklanmalı beyaz güvercin beslemek…
Yem atmak
İstanbul ‘ un herhangi bir semtindeki herhangi bir güvercine,
ya da bütün beyaz güvercinlere…
Hele gökyüzü maviyse ve uçuyorsa beyaz güvercinler gökyüzünde ; suç topluluğu sayılmalı
YAŞAMAMALI…
Suç olmalı bundan sonra beyaz güvercin sevmek ve hatta resmini çizmek bile…
Niye mi?….

Arıların da suçu epeyce fazla.
Hele o iğnesi yok mu iğnesiii….
Arı besiciliği de engellenmeli
Petekleri altıgen yapan arı idama mahkum edilmeli
Eşek arılarınca…
Ve düzgün onyedigen yapılmalı bütün petekler bundan sonra.
Bal yemek mi?
Bal mı kalır bu işin sonunda…

Sporcu da haddini bilmeli…
Okçuluk sporu yapılmalı ama :
6 ok olmamalı asla bir okçunun sadağında ,
6 nın katı da olmamalı
asla ve asla.
Bu da yasaklanmalı…

Okla göstermek de olmasın artık wc leri,
Parmakla gösterilmeli….

Google ‘dan 10 Kasim Atatürk ‘ü Anma

Flashcentury | 11 November 2009 15:12

Nerdeyse tüm hizmetlerini severek kullandigim Google 10 Kasim ‘i unutmamis ve kendisine yakisir bir teknikle anmis. Türkiyedeki bircok kurulusun göstermelik 10 kasim anma girisimlerindense böylesine nacizane bir anma teknigi beni cok etkiledi.

Google 10 Kasim Anma 1
Google 10 Kasim Anma 1

Google ‘la girdiginizde arama cubugunun hemen altinda bir Türk bayragi ve bayragin yaninda Ulu Önder Atatürk’ü Saygıyla Anıyoruz seklinde bir link bulunuyor. Linke tikladiginizda ise “10 Kasım Atatürkü Anma Günü ve Atatürk Haftası” ile ilgili arama sonuclari cikiyor.

Karşılıksız Sevgi Varmıdır? bu aşk mıdır?

yavuz ile | 03 November 2009 10:50

Çok bilindik bir cümledir. “Seni herşeyden çok seviyorum”. “seni karşılıksız seviyorum”
Sizce ne kadar doğrudur bunlar?
Sevgi, aşk kadın erkek ilişkileri belkide çoğu insanın hayatının merkezindedr her an. Sevmeler, peşinden koşmalar, kovalamalar, kaçmalar. Hayatın akışı içinde keyif veren bazen üzen zamanlar.
Bu kovalamaca sırasında çiftlerin en sık karşılaştıkları durumlardan birisi de birbirlerini neden sevdikleri sorusudur.Bu soru akıllara ne zaman gelir onu çok bilmiyorum ama bu soru sorulmaya başladığında eminim herkes birbiriini karşılıksız sevidğini söyleyecektir, söylemiştir ve hatta şu an bir yerlerde söylenmektedir. Dünyanın en çabuk farkedilen belkide en zararsız yalanlarından birisidir bu . Halbuki herkes severken bir beklenti içindedir, her sevginin karşısında herkes ilgi bekler sevgi bekler kimi güzel zaman geçirmek ister. Eğer karşısındaki kişi ona istediğini veremiyorsa, ve öteki de hala ondan sevgi bekliyorsa bu bir süre sonra o güzel hastalığa yani asşka dönüşebilir. aşkın bir diğre tarfi bu olabilir mi sizce?

Mustafa Nuri Paşa

dimoedes | 16 September 2009 10:16

Dün gece bir arkadaşımın tavsiyesiyle Dinle Neyden filmini izledim. Filmde Osmanlı, Mevlana, saray, aşk gibi konular işlenmişti. Film çok keyif verici ve alınacak derslerle doluydu. Ana karakter Dede Efendiydi yani Mustafa Nuri Paşa‘ydı. Tosyalı Nuri paşa olarak da bilinir. Asıl adı Seyyid Mustafa Nuri Paşa’dır. Mansuz zade ailesine mensuğ olup 1824 yılında İzmir’de doğumuştur. Osmanlı’da bir çok görevlerde yer almıştır ve 4 ciltlikNetayic ül-Vukuat adlı bir eser de yazmıştır.Film esnasında geçen konuşmalardan aklımda en çok yer eden ‘Hayatı öğrenmenin iki yolu vardır; Biri uzun olan kitaplardan, diğeri ise kısa olan sevmekten geçer’di. Mevlana’ya, Osmanlı’ya, sevgiye, saygıya, görev aşkına dair gibi kavramların çok iyi anlatıldığı bu filmi izlemenizi ve Tosyalı Paşa’yı daha iyi öğrenmenizi tavsiye ederim.

bitir işi

taha3045 | 22 May 2009 12:14

Barışa inanıp güvenmeyi ne zaman öğrenecegiz? Barışı benimsemeyi, barışçıl yaşamayı.

Barış ille ülkemizin savaşta olmaması demek midir? İnsanlar birbiriyle savaştalar, ergenlik çagındaki bir çocukla anne -baba arasında yaşananlar, iki farklı takımı tutan taraftarların birbirlerine ettiği küfürlü tezahuratlar, karı-koca kavgaları, farklı görüşlerin tartışılma fakirligi hep birer savaş degil midir? Buradaki yazılarda,ahkamlarda bile barışa ne kadar yakınız ki?

Dünyada süreki uygulanan işine gelmeyeni yok et düşüncesi , fiili olarak öldürme eylemiyle olmasa da fikirlerin sündürülmesiyle hepimiz tarafından uygulanmıyor mu? İşimize gelmeyeni susturmaya çalışmak, ona saygı duymamak, laf söylemek silahsız savaşın ta kendisi değil midir?