Bu yazıda Microsoft ceo’su Steve Ballmer‘ın yeni sürüm için gerçekleştirilen toplantıdan edinip açıkladığı gizli notlara yer vereceğiz.Yeni windows live messenger‘da sekmeli konuşmalar ve hd kalitesinde video sohbetleri yapma imkanımız var. Messenger, web sitelerini, arama sonuçlarını ve diğer içerik türlerini sosyal ağlardan çekerek paylaşmamızı sağlayacak bir dizi yeni özellik ile beraber gelecek.Toplantıda ayrıca; “sosyal ağ özellikleri ile beraber paylaşımlarımızda da çeşitli kolaylıklar sağlayan yeni messenger, karmaşık araçlar kullanmaksızın arkadaşlarımızla daha rahat iletişime geçmemizi sağlarken, kalan zamanımızı sevdiklerimizle doyasıya konuşma imkanı da veriyor.” denildiğini, Ballmer notları arasına ekledi.

windows live messenger'ın yeni sürümü için microsoft, şu anda test çalışmalarını sürdürmekte. yeni messenger sekmeli tarama ve sosyal ağlar ile daha derin entegrasyon sağlar. web sayfalarını ve arama sonuçları gibi daha fazla içerik türlerinin paylaşımına imkan tanır.
windows live messenger’ın yeni sürümü için microsoft, şu anda test çalışmalarını sürdürmekte. yeni messenger sekmeli tarama ve sosyal ağlar ile daha derin entegrasyon sağlar. web sayfaları ve arama sonuçları gibi çok sayıda içerik kaynağından paylaşımlar yapmaya imkan tanır.

Ayrıca Ballmer geçtiğimiz çarşamba (28 Nisan), Brezilya Sao Paulo üniversitesinde Cloud Computing (google wiki bildirgec) üzerine bir söyleşiye katılacağını da sözleri arasına ekledi.Microsoft yıl sonuna doğru bir test sürümünü duyurmayı planlıyormuş. Henüz tamamlanmamış durumda ancak Microsoft yeni live ürününü şu internet adresinden duyurmak niyetinde.Microsoft messenger’ın yeni sürümünü geliştirirken son zamanlarda insanların yaşamlarında önemli bir rol edinmiş olan facebook, twitter, myspace, linkedin gibi popüler sosyal ağlardan da mümkün olduğunca faydalanmaya çalışmış. Artık mesajlaşmalarımız sırasında vazgeçemediğimiz bu sitelerin özelliklerini elimizin altında görüyor olacağız.Bir microsoft blogunda “microsoft özellikle Facebook ile daha yakın ilişkiler kurmak istiyor. bu amacına ulaşmak için de yeni messenger ürünüyle artık tüm facebook arkadaşlarınızla sohbet edebileceksiniz.” şeklinde ifade ediliyor.

Messenger'ın yeni özellikleri arasında HD kalitesinde görüntülü sohbet yapma imkanı da var.
Messenger’ın yeni özellikleri arasında HD kalitesinde görüntülü sohbet yapma imkanı da var.

İnternetin giderek sosyal bir hal alması karşısında kişisel bilgilerin güvenliği konusu microsoft firmasını da önlem almaya itmiş. Yapılan açıklamada messenger’ın 3. kişilere herhangi bir veri sızdırma olasılığının olmadığı tekrarlandı. Ayrıca yeni sürümde üç farklı gizlilik ayarı göreceğiz. Kullanıcılar neyi paylaşmak istiyor ve izin veriyorsa sadece o bilgiler karşımızdaki kişilere gönderiliyor olacak. Böylece istemediğimiz bilgiler isteğimiz dışında paylaşılmamış olacak.Kaynak : cnet.com————————lazaronnie bülten————————–* hotmail.com.tr artık ücretsiz!* ücretsiz modern i̇konlar* porno sektöründen inanılmaz rakamlar* iphone temaları (kışkırtıcı ve 25 tane)tıkla, rss’e abone ol!