bildirgec.org

mesajlaşma hakkında tüm yazılar

FringOut Andorid’e Skype’nin yerine geçmeye geliyor.

dextarus | 04 November 2010 17:37

Androidmobil işletim sisteminde VoIP programlar konusunda Skypeliderliğini sürdürürken sahaya yeni bir oyuncu daha geldi, fringOut.

FringOut
FringOut

Skype‘nin aksine FringOut eski Android sürümlerinde bile çalışmakta. Skype en az 2.1 sürümünde çalışırken FringOut 1.6 sürümünde bile çalışabiliyor. Ve Skype’den üstün kılan bir özelliği ise 3G de çalışabilmesi. Bilindiği gibi Skype sadece WiFi bağlantıda çalışabiliyor.
Program Yahoo, ICQ, AIM, Facebook, Twitter, Windows Live ve Google Talk bir çok mesajlaşma platformunu destekliyor.

SeaBird – Konsept Cep Telefonu

axanc | 19 October 2010 12:23

Mozilla Labs'in maskotu sayılabilecek Test Pilot projesi
Mozilla Labs’in maskotu sayılabilecek Test Pilot projesi

mozilla labs açıldığından bu yana binlerce kişinin katılımına şahit oldu ve git gide daha da büyüyen özgür internete inanan bir komünite haline geldi. 2009 yılının başında “billy may” tarafından ortaya atılan seabird konsept telefon projesi en son halini 2010 yılının eylül ayında aldı.

Tanıtım videosunu izlemeden geçmeyin. Youtube ve Vimeo.

telefonun genel özelliklerine değinecek olursak:
Öncelikli olarak gömülü bluetooth kulaklığa ve uzaktan kumandaya sahip. Onun dışında düz bir zemine koyduğunuz zaman sanal klavye kullanabiliyorsunuz.

Yeni Messenger’dan Nağmeler

lazaronnie | 30 April 2010 14:36

Bu yazıda Microsoft ceo’su Steve Ballmer‘ın yeni sürüm için gerçekleştirilen toplantıdan edinip açıkladığı gizli notlara yer vereceğiz.

Yeni windows live messenger‘da sekmeli konuşmalar ve hd kalitesinde video sohbetleri yapma imkanımız var. Messenger, web sitelerini, arama sonuçlarını ve diğer içerik türlerini sosyal ağlardan çekerek paylaşmamızı sağlayacak bir dizi yeni özellik ile beraber gelecek.

Microsoft la evinizden Hd yayın…

Beacool | 18 March 2010 18:23

LifeCam HD-5000
LifeCam HD-5000

Bu nasıl bir furyadır halen anlamış değilim. Televizyonlarda başlayan HD dalgalanması artık alakası olsun olmasın her şeye “konmaya” başladı. Ama daha ilk adımlarda olacağını düşündüğüm webcamlere gelmesi nedense zaman aldı. Bireysel olarak bir webcamde hd olması benim çok da hoşnut kalacağım bir durum değil (bkz yazı sonu notu) ama birilerinin seveceğine şüphe yok. Bu sebepten Microsoft yine iyi bir ticari taktikle üç farklı hd webcam piyasaya sunmuş.

Sırasıyla LifeCam HD-5000, HD-5001 ve HD-6000 olarak isimlendirilmiş bu web kameraları ortak olarak 720p kalitesinde görüntü işleyebiliyor ve Truecolor denen bir teknolojiyle donatmışlar.

iPad Nedir ve Muhteşem Olacağı 5 İş

axanc | 01 February 2010 09:44

Apple tarafından tanıtımı yapılan iPad, şimdiden “Yüzyılın en iyi e-kitap”ı unvanını aldı bile. Öbür yandan biraz sıkıcı ama fonksiyonel iWork Suite de iPad’e çok yakışmış doğrusu.

Öncelikli olarak Nedir Bu iPad:
Steve Jobs’ın söyleyişine göre, yıllar boyunca iPad’i çıkartmak için beklemişler, hem teknolojik olarak gelişmesi için hem de iphone ile imac arasındaki bir cihaza olan ihtiyacın tam olarak oluşması için. Ve gene belirttiğine göre bu yıl itibariyle Apple kârını 15.1 Milyar $ olarak açıkladı ve mobil cihaz pazarındaki bütün rakiplerini geride bırakarak (sony, samsung, nokia vs) en büyük isim haline geldi. iPad’de işini telefon ile göremeyenlerin, bilgisayarı da ağır bir yük olarak hissedenlerin hayat arkadaşı olacağa benziyor.

iPad’in tasarım amacında internet ve video sektörüne yeni bir boyut kazandırma var. Görüntülerden ne kastetmek istediğim açıkça anlaşılıyor. Diğer yandan da e-kitap pazarına sert ve muhteşem bir giriş var.

Whispurr – Yeni bir twitter mi?

mirmirkedi | 12 October 2009 12:15

Twitter, Plurk gibi birçok mikro bloglama sitelerine bir yenisi daha eklendi: Whispurr veya (kısaltılmış şekli ile) Wpurr.com.

whispurr ana sayfa
whispurr ana sayfa

Peki Whispurr’un Twitter’dan farkı nedir?
Whispurr birçok bakımdan Twitter’dan farklı. Whispurr’un en önemli özelikleri şunlar:

  1. Hedef kullancıları seçme özelliği. Bu özelik sayesinde, dilediğiniz zaman mesajlara @public hedefini yazarak herkese veya dilediğiniz kişileri hedef alarak @ahmet, @mehmet, @aysegul, vs. gibi yazarak toplu ve çoğulcu şekilde özel mesajlaşma yapabilirsiniz.
  2. Toplu ve grup seklinde mikro-bloglama. Bunun icin mesela @public, @ahmet, @mehmet, @aysegul yazabilirsiniz – ve böylece hem herkesin göreceği hem de belli bir grup insanın algılayacağı bir mesaj göndermiş olursunuz.
  3. Bir konu hakkında gelen tüm cevapların birbirine bağlantılı olması. Bu özelik twitter’dan çok farklı ve yazılan metinlerin daha normal bir konuşmaya benzemesini sağlıyor. Konuya yeni gelen birisi bütün yazılan tarihçeyi okuyarak konuyu daha kolay algılayabilir (kim kime ne demiş ve kime cevap vermiş).

iPhone’dan Bedava Mesaj Gönderin!

algoz | 11 October 2009 10:34

Bilgisayarlar arası her türlü iletişimin (metin, ses, video, dosya/veri paylaşımı) ücretsiz olarak yapılabilmesi; sabit ve mobil telefonlar/cihazlar ile yapılan iletişimlerin de zaman içerisinde ücretsiz olmasına ve bu cihazlar için altyapı hizmeti veren şirketlerin (operatörler) maddi kazançlarını, müşterilerine sunacakları farklı hizmetler ile karşılayabilecekleri bir ortamın oluşmasına sebep teşkil etmesi beklenmekte.

Artık birer bilgisayar olarak ta kullanılabilen günümüzün son model mobil cihazlarından, şimdilik operatörler tarafından desteklenen, ücretsiz iletişim kurabilme imkanı olmasa da, bu son model cihazlar üzerinde çalışabilen bazı uygulamalar, arkadaşlarımız ile kısmen de olasa ücretsiz olarak iletişim kurmamıza olanak tanımakta.

iPhone ve Pod Touch’lardan ücretsiz olarak, metin mesajları gönderebileceğiniz iki uygulama:

NEC M155 Messenger

mahirgul | 03 July 2009 15:51

Nec dünyanın en küçük DECT-GAP uyumlu telsiz telefon modelini duyurdu.

NEC M155 Messenger
NEC M155 Messenger

NEC M155 Bu küçük telefon kol saati şeklinde kola takılıyor. Telsiz telefon olarak kullanılabilen bu küçük telefon aynı zamanda bir çağrı cihazı gibi mesaj alıp gönderebiliyor. Hastane, fabrika ve büyük işletmeler için tasarlanmış bu cihaz tüm DECT-GAP uyumlu telsiz telefon sistemleri ile birlikte çalışabiliyor. Ayrıntılı bilgiyi buradan, buradan ve buradan alabilirsiniz.

M155 Nec ailesinin en son ürünü. Diğer ürünlerden bazıları aşağıda. Nec Dect ürünleri ile ilgili ayrıntılı bilgileriburadanalabilirsiniz.

I755 Bu telefon düşmeye, darbeye ve suya dayanıklı olarak geliştirilmiş bir model. Ayrıca Bluetooth desteği ile tüm bluetooth kulaklıklar ile birlikte kullanılabiliyor.

Blogunuz İçin 15+ Kullanışlı Widget

LeBron | 13 June 2009 15:31

Birçok blogda farklı ve güzel widget‘leri görüyoruz. Aşağıda haber, sohbet, rss okuyucu gibi widget’ler yer almaktadır.

Aşağıdaki işinize yarayabilecek birbirinden güzel widget’leri kullanabilir, blogunuzu daha kullanışlı ve çekici hale getirebilirsiniz.

1. wowzio

Wowzio’nun galeri widget’i blogunuzdaki bütün resimleri otomatik bulur ve sizin için güzel resim galerileri oluşturur.

2. shoutmix

Başkalarıyla anında etkileşime olanak sağlayan mesajlaşma sistemidir.

twitpay: twitter üzerinden para kazanın

ashqiya | 16 May 2009 12:25

twitter bildiğiniz gibi ücretsiz bir mikro bloglama servisi olup, son zamanların gözde sosyal ağı olmuş durumda. durum böyle olunca da arz-taleb ilişkisi içerisinde twitter’ın pek çok uygulaması gündeme gelmekte. bunlardan bir tanesi de twitpay

twitpay, mikro bloglama uygulaması için yapılan bir mikro ödeme hizmeti. twitpay ile diğer twitter kullanıcılarına 0.01$ ile 1000.00$ arasında bir ödeme yapabiliyorsunuz. peki neyin karşılığında? tabii ki yüklediğiniz eBook, resimler, videolar vs.. için.

Peki bu siteye nasıl üye olabilirim? aslında siteye üye olmuyorsunuz. sistem şu şekilde işliyor: twitter’daki @twitpay kullanıcısını takibe alıyorsunuz. daha sonra buradaki sayfadan twitter kullanıcı adınızı yazıyorsunuz ve “claim” butonuna basıyorsunuz. ve sistem size twitter üzerinden bir direk mesajla pin kodu gönderiyor. o pin kodu gerekli yere yazdıktan sonra da işlem tamam.