bu yazımızda kullanıcı yetkileri artarak anlatılacaktır. her bir sonraki kullanıcı öncekilerin yetkilerine sahiptir.
1 – abone: sadece sisteme kayıtlı kullanıcı adıyla yazılara yorum yapabilir.

abone
abone

2 – içerik sağlayıcı: sisteme dosya yükleyebilir ve kendi yazılarını düzenleyebilir. kendi yazısını gönderdiğinde yazısının yayınlanması için bir editör veya yönetici onayından geçmesi gerekir.

içerik sağlayıcı
içerik sağlayıcı

3 – yazar: yazdıkları yazılar yönetici tarafından onaylanmasına gerek kalmadan yayınlanır. yazılarını silme yetkisi de vardır.

yazar
yazar

4 – editör: yorumları, kategorileri ve bağlantıları yönetebilirler. sayfaları ve başka yazarların yazılarını da düzenleyebilirler. ayrıca özel yazıları okuyup düzenleme yetkileri de vardır.

editör
editör

5 – yönetici: tüm wordpress ayarlarını değiştirme yetkisine sahiptir. blog sahibi otomatik olarak yönetici olarak atanmıştır. dilerseniz başka yönetici yetkisine sahip kullanıcılar da ekleyebilirsiniz. ancak bu ayrıcalığı çok güvenmediğiniz kimselere tanımanız tavsiye edilmez.

yönetici
yönetici

yeni kullanıcı ekleme
* kullanıcılar menüsündeki “yeni ekle” linkine tıklanır.* diğer kullanıcların da sisteme girişi aynı sizin gibi www.siteadi.com/wp-admin adresinden yapılmaktadır.kaliteli ve zengin içerikler dileğiyle..WordPress Codexwordpress bloguWordPress Destek ForumlarıWordPress Türkiye ForumlarıWordPress Türkçe Belgelerpopüler yazılarım:
* envato’nun şubat 2011 bedavaları* 20 dakikada joomla! kurulumu* envato’nun market sitelerini keşfedelim* en popüler 15 facebook uygulaması