bildirgec.org

blog hakkında tüm yazılar

moda blogları arasında derli toplu olanları mı arıyorsunuz?

knulp | 12 October 2012 10:46

gün geçmiyor ki yeni bir moda blogu açılmasın. bu kalabalık içinde göze en batan örnekler kuşkusuz tak takıştır yap yakıştır düsturu ile giydiğini taktığını instagram efektleri ile fotoğraflayıp arz-ı endam eden bir takım ünlü, ünsüz insanların blogları. bununla birlikte, göze batmayı arşın arşın geçmiş ve bir çoğumuzun sırtındaki tüyleri diken diken eden, dimağlarımıza şaplak üstüne şaplak atan “ne giysem?” programları algı eşiklerimizi dumur deryalarına savuruyor.televizyonlarda biçare kadınlara zevkli giyinmeyi öğreteceğim diye saçını süpürge eden, bu yolda kendisinin ve karşısındaki zavallı yarışmacının saçını başını yolmayı kendine görev bilen bir takım moda insanları vs.
peki bu konularda derli toplu düzgün bir şeyler görüp okumak istesek ne tür bir yol izleyebiliriz?
eğer benim gibi zamanınız kısıtlıysa; google ve birçok sitenin içerik indeksleme ve çöp ayıklamak için kullandığı dmoz adlı açık dizin projesi işimizi kolaylaştırıyor. işte size o ayıklanmış türkçe blog linklerden bazıları:

Video Blogu

yahoytt | 06 August 2011 13:57

Türkiye’nin İlk ve en geniş video içeriğine sahip blogu Vide-z, magazin’den spor’a, medya’dan yaşam’a dair yüzlerce video’suyla içeriğini genişletmeye devam ediyor.

Sanal Dünya’da Gezinen Kimliksiz Karakterler

| 28 May 2011 10:09

Günümüzde iletişim teknolojilerinin en önemlilerinden biri olan internetin yaygınlaşmasıyla birlikte sanal dünya’da özgürce dolaşan kimliksiz karakterler ortaya çıkmıştır.

Kimliksiz karakterler; toplum içinde kimlik ve benlik çatışması yaşayan, baskı, çaresizlik, eziklik, kendini ifade edememe ve aşağılık kompleksiyle acı çeken, gerçek hayatta bulamadığı özgürlüğü ve serbestliği sanal dünyada arayan şizofren ruhlu kişilerdir.

Genellikle sosyal hayatta kendilerini ifade etmekten aciz, özgüveni eksik, alt kültür yaşam tarzı ve düşüncesiyle beslenmiş, kültür düzeyi düşük, görgü kurallarından habersiz, sapkın düşünceleri olan ve asalak gibi yaşayan, duygusal ve düşünsel olgunluktan yoksun, kişilik ve karakteri oturmamış, insani ve ahlaki değerlerden uzak her an buharlaşan bu kimliksiz karakterler, bir zombi gibi kontrolsüzce ve özgürce sanal dünyada gezinmektedirler.

Yeni Siteler Keşfedelim – XXII

Atomic Bomb | 07 March 2011 10:57

ultimate chart: Son çıkan müziklerden, albümlerden haberiniz olmadığını ve bunları araştırmaya zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız, bu site tam size göre. Site birkaç kaynaktan topladığı verilerle en popüler müzikleri, sanatçıları sizlere sunuyor.

Map of Metal: Bilindiği gibi metal müzik içinde onlarca tarz ve alt-tarz barındıran bir müzik türü. Bütün bu türleri aklında tutabilenler elbet vardır. Ancak eğer siz bunlardan biri değilseniz, bu siteye bir göz atabilirsiniz. Sitede metal müziğin kendi içindeki tarzları bir harita ile orijinini belirterek sizlere anlatıyor. Oldukça güzel hazırlanmış ve ilgililerine hitap edebilecek bir site.

facebook favori tasarım sayfaları

ANDER | 02 March 2011 10:25

facebook, artık arkası alınamaz inanılmaz bir sosyal güç haline geldi. i̇çeriğinde bulunan interaktif özelliklere sahip fonksiyonlarıyla her yaştan her kurumdan herkezin yararlanabileceği bir oluşum olmuş durumda. bu denli etkin bir sosyal oluşumda etkin tasarım sayfaları gün geçtikçe artıyor. şüphesiz bu sayfaların başında büyük firmaların sayfaları geliyor. tasarım sayfalarında durum ise biraz farklı. büyük tasarım grupları maalesef bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda. i̇şte içerisinde tasarım adına her türlü bilgiyi bulabileceğiniz kalabalık facebook tasarım sayfaları.