bildirgec.org

kullanıcı hakkında tüm yazılar

En iyi browser su anda hangisi?

cenkkorbo | 04 May 2011 10:43

Google Chrome

Rakiplerine göre çok yeni olmasına rağmen kullanıcı rahatlığı, hızı ve Sistem belleğini tüketmemesi açısından tarayıcıların zirvesine yerleşmeyi başarmış ve bir çok kişininde vazgeçilmezi olmuştur. Chrome için söylenecek tek şey hala kurup denemediyseniz büyük bir kayıp içerisindeniz.

wordpress kullanıcı rolleri

silver530 | 22 February 2011 11:17

bu yazımızda kullanıcı yetkileri artarak anlatılacaktır. her bir sonraki kullanıcı öncekilerin yetkilerine sahiptir.

1 – abone: sadece sisteme kayıtlı kullanıcı adıyla yazılara yorum yapabilir.

abone
abone

Bebo.com iflasa sürükleniyor…

Lorilleux | 08 April 2010 20:24

bebo.com
bebo.com

Her zaman üst sıralarda olan internet şirketlerinden AOL, facebook tarzı sosyalleşme sitesi Bebo.com‘u satmayı yada alıcı bulamazsa kapatmayı düşünüyor. bebo.com 2 yıl öncesine kadar; myspace, hi5 ve facebookile birlikte en popüler sosyalleşme araçlarından biriydi. Dünya’da facebook.com ne kadar popülerse, bebo.com da özellikle irlanda ve ingiltere’de o kadar popülerdi. facebooktan çok daha eski bir geçmişi olan bebo.com, facebook’un popüleritesinin artmasıyla birlikte daha geri plana itildi. Şu anda amerika’dan bağlanan kullanıcı sayısı oldukça azalmışken, 2009 şubat ayından bugüne kadar üye sayısı 5.8 milyondan 5.1 milyona düşmüş bulunuyor. facebook ile aralarındaki farkı daha net bir şekilde belitmek gerekirse; bebo şu anda 5.1 milyon, facebook ise yaklaşık olarak 210 milyon kullanıcıya sahip ve facebook halen daha büyümeye devam ederken bebo.com’da iflasa doğru sürükleniyor. sitenin şu anki kullanıcıları bebonun asla kapanmaması gerektiğini şiddetle savunuyorlar; sabep olarak ise sitelerinin facebooktan kullanım bakımından çok daha kolay olmasını ve herkesin değil, sadece daha seçilmiş insanların kullanması olarak açıklıyorlar. gerekirse sitelerini kullanmak için kullanım parası ödemeye bile hazırlar.daha çok yorumlara buradanulaşabilirsiniz.

bebo.com'dan örnek bir kullanıcı sayfası
bebo.com’dan örnek bir kullanıcı sayfası

Tüm bu nedenlerden ötürü AOL’den jon brod bebo.com’un toplam 40 çalışanına sitenin durumunu özetleyen bir mail attı ve ileride nelerin olabileceği hakkında çalışanlarını uyardı. Sonuç olarak aol, AOL, bugünlerde sitesine alıcı arıyor; fakat site satılacak mı yoksa, kullanıcı istekleri doğrultusunda satılmıyacak mı onu bekleyer göreceğiz…

Yükle Kazan 100

rpc | 26 January 2010 21:12

ONAY 100 YAZIP 8030 a gonderen Turkcell bireysel hazırkartlı kullanıcılar 30 günde bir 100 kontör yükleyerek hem her yöne 900 dakika hem de her yöne 10dakikası 2 kontörden konuşma fırsatı yakalıyor.

Google üyesi benim üyemde olabilir mi?

Phys | 21 September 2009 10:37

Google, yahoo, hotmail gibi servislere üye olan kullanıcılar benim sitemi kullanmak istediklerinde, isterlerse google, yahoo ve hotmail hesapları ile benim siteme giriş yapmalarını sağlaya bilecek bir uygulama mümkün müdür? Kullanıcıların siteme üye olmak gibi bir zahmetten kurtarmak ve işleri hızlandırmak adına böyle bişey yapmak istiyorum.

Örnek: kullanıcının google hesabına zaten giriş yapmışsa benim siteme geldiğinde yorum yazma yazı ekleme gibi kullanıcılara sunduğum özellikleri kullana bilsin. Google hesabına giriş yapmadan gelincede siteye giriş yapmak için Google hesabından giriş yapmasını önermek gibi. Bi nebze pilliden giriş yapınca tüm siteleri kullanmak gibi. Google dostu benimde dostum misali 🙂

Metin Şeklinde URL Kullanma (ASP & IIS 6.0)

admin | 19 March 2009 13:30

Artık hepimizin çok iyi bir şekilde bildiği bir durum var ki o da google’ın insanlar tarafından kolayca alşılabilecek yapıdaki URL (web adresleri) kullanılmamızı arzu ettiğidir. SEO (Search Engine Optimizations – Arama Motoru Optimizasyonu) kurallarından en değerlisi bile diyebiliriz. Bir örnek verecek olursak;

1
http://arsiv.pilli.com/bu-bir-deneme-adresidir.html

oysa çoğu sitede karşımıza şu görünümdeki adresler çıkar;

1
http://arsiv.pilli.com/makale.asp?makID=1471

ve doğal olarak google yukarıda verdiğimiz ilk örneği daha çok sevmektedir. Çünkü insanlar sayfamızı daha açmadan, ne ile ilgili olduğunu fark edebilirler.

klasik asp ve iis6.0 kullanarak bu işlemi kendi becerimizle yapacağız. Aksi halde iis’in, asp için URL’lere müdehale edebilmemize olanak verdiği özel bir yöntemi bulunmuyor. Kendi tekniklerimizle bizi baş başa bırakmayı daha uygun görmüşler.

TTNET’TEN Hızlı İnternet ”VDSL2”

darkbloodcfl | 29 January 2009 15:58

26 Ocak 2009 tarihinde çıkması beklenen VDSL2 sonunda kullanıma açıldı hemde güzel bir kampanyayla.Kampanyanın detayları şöyle;* VDSL2‘ye hemen başvuruyorsunuz, hemde bağlantı ücreti ödemeden, ayrıca yanında 4 portlu VDSL2 kablosuz modem bedava.
Ayrıca;* 31 Ocak 2009 tarihine kadar müşteri hizmetlerinden veya internet üzerinden başvuranlar 2 Gb’lik USB bellek kazanıyor.

Kampanyadan hem yeni hem de mevcut tüm TTNET müşterileri faydalanabilir.”

Sitelerimden birine login olunduğunda diğerinden login olmaya gerek kalmasın

UVERCANKi | 06 January 2009 11:05

İki üyelik sistemi olan siteniz var ve farklı database’leri var ve bunlara A ve B diyelim. A’ya giriş yapıldığında B’ye A’nın bıraktığı çerez vasıtasıyla bazı izinler kazandırılabilir mi? Nasıl yapılır? Yani üye B’ye giriş yapmadan A’nın bıraktığı çerezden faydalandırılarak B’de yorum filan yapabilcek. Mümkün müdür?