bildirgec.org

wordpress hakkında tüm yazılar

Responsy WP – Premium WordPress Theme

silver530 | 06 August 2012 11:42

Bu yazımda sizlere bir tane premium portfolio wordpress teması tanıtacağım. temamızın adı responsy ve themeforest da satılıyor. fiyatı ilk bakışta çok gibi gelebilir ancak theme yi incelediğimiz de çok sayıda özelleştirme özelliğinin olması dikkat çekiyor.

Portfolio kategorisinde sunulan bu ürün kişisel web sitesi kurmak isteyenler için sade ve şık bir tasarıma sahip. ayrıca responsive tasarım denilen mobil cihazlara uygun şekilde tasarlanmış. bunun işlevselliğini incelemek için tema nın demo sitesine cep telefonuzdan girebilirsiniz.

Theme nin kendine özel settings sayfasına baktığımız da çok sayı seçenek karşımıza çıkıyor. responsy wp demo

WordPress sitesi olanlar dikkat!

Pinhani | 17 August 2011 10:57

Wordpress‘in son yıllardaki popülerliği su götürmez bir gerçek. Sonunda Joomla! gibi çok kaliteli ve kapsamlı bir CMS‘yi bile tarihin tozlu sayfalarına gömecekler gibi gözüküyor. Tabi çok kişinin kullandığı bu CMS’de arada güvenlik açıkları ortaya çıkabiliyor.

Şimdi bahsedeceğimiz açık yakın zamanda MyWordpress‘in duyurduğu, Wordpress’in çekiredek dosyalarından değil, timthumb adı verilen bir scriptten kaynaklanıyor. Kaliteli birçok tema ve eklentide bulunan bu script resimleri boyutlandırmaya yarıyor. Açık ise resimlerin çekilebileceği dış sitelerden kaynaklanıyor. Öntanımlı olarak URL’sinde flickr.com, wordpress.com gibi adresleri barındıran sitelerden, sunucuya dosya gönderilebiliyor bu script sayesinde. Bu da bir güvenlik açığı doğuruyor.

Basit ve sade bir tema

deLe | 26 July 2011 13:14

Bu sade ve basit wordpress temasina nasil ulasabiliriz ? wordpress.org’un blog temasi.

Bu arada: en guzel tema bildirgec ve hafif’in bunlara benzer tema bulamazmiyiz acaba 🙂

Türk Tasarımcılardan Kurumsal WordPress Temaları

feverinlove | 04 July 2011 11:07

Wordpress, kuşkusuz en iyi içerik yönetim yazılımlarından biri ve gün geçtikçe daha büyük kitleye hizmet ediyor. Son zamanlarda ise en çok firmaların dikkatini çekmiş durumda çünkü Wordpress ile çok kaliteli kurumsal tasarımlar oluşturmak çok kolay. İşte sizin için seçtiğimiz tasarımlardan bazıları:

1. Verse

<-- buradan kes -->
2. Subtle

wordpress otomatik yorum eklentisi

maviay67 | 01 July 2011 18:40

Wordpress tabanlı internet siteleri için geliştirilmiş bir eklenti olan (WPACP) WordPress Auto Commenter Plugin bir diğer adıyla yani Türkçesiyle “wordpress otomatik yorum eklentisi”; webmasterlar ve wordpress kullanıcıları için wordpress alemine sunuldu. İnternet ortamında gelişen ve değişen bir sistem olan wordpress şu an hesaplananlara göre dünya’nın en çok tercih edilen site dağıtım ve kullanım sistemlerinden bir tanesi oluyor. Üzerine kurulu binlerce hatta milyonlarca siteyle birlikte epeyce fazla tercih edilen wordpress için birçok eklentide piyasada var oluyor ki işte onlardan bir tanesi de (WPACP) “wordpress otomatik yorum eklentisi” oldu.

wordpress otomatik yorum eklentisi ayarları
wordpress otomatik yorum eklentisi ayarları

WordPress 3.2 RC1 Yayınlandı

kerimsarigul | 15 June 2011 13:45

WordPress 3.2 RC1 Yayınlandı
WordPress 3.2 RC1 Yayınlandı

WordPress 3.2 Release Candidate versiyonunun yayınlandığı duyuruldu. Release Candidate (RC1) beta versiyonundan sonra kararlı sürümden önce yayınlanan sürümdür. Bir süredir Beta olarak yayınlanan İçerik Yönetim Sistemi WordPress test aşamasını tamamlamış durumda. Ancak yine de bir sonraki versiyon çıkana kadar bu versiyonun test amacıyla kullanılması tavsiye edilmekte. Bir çok hatanın giderildiği ve prformansının artırıldığı bu versiyonu kullanıp sorunlarla karşılaşırsanız buradan bildirebilirsiniz.

WordPress 3.2 RC1 İndir

wordpress mu teması

musaknk | 10 June 2011 18:58

iyi günler siteme wordpress.mu yu kurdum fakat güzel bir tema bulamadım. aklımda olan tema ise tr.wordpress.com daki tema acaba bu temayı nerden bulabilirim yardımcı olcak arkadaşları bekliyorum

Ücretsiz Linux Web Hosting

tekpo | 08 June 2011 11:46

Gigatech adlı firma ücretsiz web hosting vermektedir. Bu deneme amaçlı olacağından kısa süreliğine açılıyormuş ve su süre içinde alanlar ücretsiz faydalanabilecekmiş bu hizmetten. Bu kampanya ile iligi ücretsiz web hosting hizmetine ulaşabilirsiniz. Özellikleri vs birçok şey söylenmiş. bir çok site için yeterde artar bile bu özellikler. Nede olsa ülkemizde ücretsiz web hosting hizmeti çok verilen bir hizmet değil.

WordPress sitenizi hızlandırmak için 5 öneri

webator | 30 May 2011 13:42

Eğer bir blog veya site sahibiyseniz,altyapıda Wordpress kullanıp artan alan kullanımından,site yavaşlığından veryansın ediyorsanız bu yazıya 10 dakikanızı verip dertlerinizden bir nebze olsun kurtulabilirsiniz. 🙂

Web siteniz, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor,daha fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyorsa hosting konusunda yeni çözümlerin vakti gelmiş demektir. Ancak Wordpress’inize yapacağınız minik temizlikler bu gereksiz alan/trafik kullanımını düşürecektir. Aksi takdirde barındırma şirketiyle papaz olma ve sık sık “ticket” açmak gibi hastalığa yakalanabilirsiniz.