Mikro-Blog servisi Twitter, 3.parti uygulamalar sayesinde oldukça farklı alanlarda, hem kullanıcılarına hem de web sitesi veya blog sahiplerine hizmet vermekte.Twitter API’si ile hazırlanmış bu 3. parti uygulamalardan biri olan ve henüz Private Alpha aşamasında bulunan Tweetboard uygulaması, web sitesi sahiplerinin sitelerine mikro-forum olarak nitelendirilebilecek bir özelliği ekleyebilmelerini sağlıyor.

Tweetboard web sayfalarının sol tarafında, diğer kullanıcılar tarafından ziyaretçilerin son ziyaretlerinden beri gönderilen yeni tweet’lerin sayısının yer aldığı küçün bir buton olarak bulunmakta.Ziyaretçi bu butona tıkladığında Tweetboard’ın ana penceresi animasyonlu bir geçiş yaparak açılmakta.Tweetboard’ın bu ana penceresinde, ziyaretçiler kendi Twitter hesapları ile giriş yaparak mesaj bırakabiliyorlar (tweet’leyebiliyorlar).Ayrıca bu pencerede, en son gönderilen tweet’leri ve diğer tüm tweet’leri ayrı ayrı görebilmeleri için iki ayrı sekme mevcut.

Henüz genel kullanıma açılmayan uygulamanın Alpha versyonunun test aşamasına katılmak için, anasayfasında bulunan Request a free alpha invite! butonu ile ücretsiz davetiye isteyebilirsiniz.
Kaynak: mashableTakip Et: Blog FriendFeed Twitter Facebook Email RSS