bildirgec.org

forum hakkında tüm yazılar

En Popüler 10 joomla Eklentisi (2011)

kerimsarigul | 07 May 2011 12:39

Popüler 10 joomla Eklentisi
Popüler 10 joomla Eklentisi

Web dünyasına adım atıp “Site yapmak istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum” diye birilerine sorduğunuzda size bilgileri doğrultusunda yol göstereceklerdir. Bu yollardan biri belki de en kolayı “Açık Kaynak Kodlu Yazılımlar”dan birini kullanmanız olacaktır. Bu yazılımlardan Türkiye’de en çok kullanılanları Joomla, Drupal, Moodle, ATutor, SMF Forum, WordPress…
Bu sistemler daha önceleri biraz güvensiz oldukları konusunda eleştiriler olmakla beraber zamanla kullanıcılarının artması ve denenerek açıklarının kapatılması ve her biri için çok fonksiyonel eklentilerin (Bileşen, Modül, Plugin vb.) üretilmesi ile birlikte bugün web dünyasında çok büyük bir yere sahiptir. Basit kişisel sitelerden tutun da çok fonksiyonlu kurumsal işlevsel sitelere kadar bir çok ihtiyaca cevap verebilir duruma gelen sistemler bu imkanlarını eklentileri sayesinde elde etmektedirler. Yazılımları temelde bir gövde olarak kabul edersek bunlar için hazırlanan eklentiler o gövdenin eli-ayağı, gözü-kulağı durumundadır. Kısacası Açık Kaynak Kodlu Web Yazılımları için üretilen eklentilerin işlevleri çok büyüktür. Adeta siteyi site yapan bunlardır diyebiliriz.

en büyük 15 türk hosting firması

silver530 | 08 February 2011 14:05

1 – turkticaret

türkiye’nin en güvenilir ve en büyük hosting firmasıdır. web hosting hizmetinden başka e-ticaret çözümleri de sunmaktadır.

turkticaret
turkticaret

2 – natro

alan adı kayıtlarının çok ucuz olduğu söylenemez ancak aklınıza gelebilecek her türlü alan adı uzantısını bulabileceğiniz geniş bir yelpazesi var.

natro
natro

en popüler 20 forum sitesi

silver530 | 06 February 2011 14:15

facebook çıktığından beri forumlar ziyaretçi kaybetmeye devam ediyor. şimdi bu yazımızda türkiye’nin forum sitelerinin popülerliğine bakacağız. forumların popülerlik sıralaması alexa sıralamasına göre yapılmıştır.

1 – r10

türkiye’nin hiç şüphesiz en popüler forumu. kendisini webmaster forumu olarak tanıtıyor. ne yazık ki üyelik herkese açık değil. davetiye ile foruma kayıt olunuyor.

r10
r10

Üniversiteliler için sağlam bir alternatif forum” hürriyet kampüs”

firsatus | 20 January 2011 22:04

hürriyet kampüs Öğrenci olarak çok farklı forumlara üyeyim fakat belli bir seviye göremedim,beklediğimi bulamıyorum yani,arkadaşımın önerisiyle tıkladım.gençlik haber sitesi olarak hazırlanmış ve zengin içerik oluşturmayı başarmışlar. üniversitelerimizden muhabirleri var öğrenciler içinden seçilmiş özellikle… Üniversite öğrencilerinin kampüslerinden haberleri bulabileceği zengin bir site yapmışlar.Forum bölümünde eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir site, kampus forum’da ziyaretçi için hemen hemen hiçbir kısıtlama görmedim. üniversite öğrencilerine göre tasarlanmış bir site olduğundan üniversitelerin kampüslerini ulaşılabilir yapmışlar,ayrıca video ve fotoğraf yükleme seçeneği sunulmuş.Forum bölümü benim daha çok hoşuma gitti. Forumda kendi üniversiten için başlık açabilir ve üniversiteden hiç tanıma imkanın olmayacağı insanları buradan bulabilirsiniz.

r10 davetiye verebilecek olan varmı?

admin | 09 January 2011 17:38

r10 webmaster forumu www.r10.net sitesi için bir tane davetiyeye ihtiyacım var. Verebilecek olanlar benimle irtibata geçerlerse sevinirim.

Websitesi en iyi tanitma yolu nedir?

Temel53 | 14 December 2010 09:29

Iyi günler ben yeni bir Website olusturdum.
www.futbol-forum.com
Acaba bu siteyi en iyi nasil tanita bilirim.
Tabiki ücretsiz.

Selamlar
Almanyadan

Bir tartışma forumu nasıl kurulur ?

Cold Fusion | 09 November 2010 15:24

Hemen her bilgisayar kullanıcısı internet üzerinde farklı tartışma forumlarına katılmış, fikir beyan etmiş, soru sormuş ya da sorulan bir soruya cevap vermiştir. günümüzün tartışmasız en faydalı sosyal internet kaynakları forumlardır. forumların en önemli özelliği sorulan bir sorunun sadece soran kişiye değil, aylar hatta yıllarsa sonra aynı sorunla başı derde girmiş başka kişilere de faydası olmasıdır.

Peki hiç düşündünüz mü; bu forumlar nasıl açılır, nasıl yönetilir ve böyle bir forum yönetilirken nelere dikkat edilmelidir? işte bu yazımızda forumları konu alacağız. bir forum kurmadan önce neler yapmanız, nelere sahip olmanız gerektiği ve forumu nasıl kuracağınız konusunu işleyeceğiz.

Öncelikle eğer bir forum açmayı düşünüyorsanız işe başlamadan önce forumunuzun konusunu belirlemelisiniz. yapılan ciddi bir araştırma sırf forum açayım diye girişimde bulunanların ortaya çıkardığı tartışma platformlarının uzun soluklu olmadığını ortaya koyuyor. en büyük yanılgı forum reklamlarından para kazanma düşüncesiyle forum açmak, ki büyük ihtimalle size hem para hem de zaman kaybettirecek bir fikir olacaktır bu.

Forum açmak için gerekli adımları ayrıntısıyla inceleyelim:

1. Hakim olduğunuz konuyu belirleyin: Bir bilginiz olsun, bir konuda kendinizi uzman hissediyorsanız ve o konuda size bir soru sorulduğunda cevap verebiliyorsanız işte sizin forum konunuz da odur. en çok yapılan hata her konuda bölüm içeren forum açma girişimidir. zaten yığınla forum varken böyle bir girişim sizi hem yoracak hem de forum içeriği ne kadar konu başlığı açılırsa açılsın boş görünecektir. forumunuzu açarken yoğunlaştığınız konu ve alt konulardan oluşan katagoriler oluşturmaya çalışın.

Türkiye’de ki en iyi webmaster kaynakları

y4kup | 01 September 2010 11:19

İnternetin gelişmesi ile birlikte Türkiye ‘de de yayılan webtasarım sektörü gün geçtikçe daha çok büyüyor. Peki sizde webmaster olmak istiyorsanız nerelerden faydalanabilir nerelerden yardım alabilirsiniz ? İşte bu yazımızda en iyi kaynaklardan bahsedeceğim…

R10.net ; En köklü kaynaklardan biridir, üyelik davetiye sistemi ile çalışır. Bu forumdan ister bilgi paylaşır, ister bilgi alır istersenizde ticaret yapabilirsiniz. Ticarette güveni kolaylaştırmak için i-trader sistemi kullanılıyor.

İyinet.net ; Geçtiğimiz günlerde popilerleğini yitirsede oldukça faydalı bilgileri sitede bulabilirsiniz.

teamlab ile ücretsiz ve düzenli ekip çalışması yapılır

bteoman | 23 July 2010 10:58

Bir ekibiniz var ve çalışma akışını hızlandırmak yada daha düzenli mi ilerlemek istiyorsunuz? O halde TeamLab sizin için.

teamlab cloud
teamlab cloud

TeamLab, açık kaynak olarak geliştirilen business collaboration(birlikte çalışma) ve project management(proje yönetim) aracı. Uygulamayı kendi sunucunuzda çalıştırabileceğiniz gibi Amazon Cloud sunucularında sunular ücretsiz halinden yararlanadabilirsiniz(tavsiyem her zaman bu yöndedir).

Özellikleri:

 • Yeni projeler oluşturup proje içi tartışmalar oluşturabilirsiniz.
  proje yönetimi
  proje yönetimi
 • Yeni görevler oluşturup bunları çalışanlara yada ekip arkadaşlarınıza atayabilirsiniz.
  görev yönetimi
  görev yönetimi
 • Bölümlere göre ekipleri düzenleyebilirsiniz.
  ekip yönetimi
  ekip yönetimi
 • Anında mesajlaşma imkanı sunabilirsiniz.
  anında mesajlaşma
  anında mesajlaşma
 • Bloglar ve forumlar aracılığı ile fikir alışverişini sürdürebilirsiniz.
  forumlar
  forumlar
 • Son haberler ve duyurularla ekibiniz gündeme bağlı kalır.
  haberler
  haberler
 • Resim ve Yer imi paylaşımı sunabilirsiniz.
  resimler ve yerimi
  resimler ve yerimi
 • Bilgi merkezi oluşturmak için wiki hizmeti sunabilirsiniz.
  wiki
  wiki

hemen ekip çalışmasına başlamak yada kaliteyi artırmak için…