bildirgec.org

tweet hakkında tüm yazılar

Bikupletweet ile Mesajlarınız Bestelensin

efec89 | 06 February 2011 10:18

Ünlü Tekirdağ Rakısı’nın yapmış olduğu bikupletweet isimli websitesinde 4-14 Şubat tarihleri ve 16:00-22:00 saatleri arasında kullanıcıların twitter hesaplarından tweet’lenen tweet mesajları bikupletweet fasıl ekibi tarafından bestelenip çok değişik müzikler ortaya çıkabiliyor.

Bikupletweet
Bikupletweet

Ayrıca en çok beğenilen besteleride süpriz ödüller bekliyor.
Siz de kendi tweet mesajlarınızı yazarak bestelenmesini istiyorsanız bikupletweet.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

en yaratıcı 10 facebook profili

admin | 04 January 2011 11:50

insanlar facebook’ta dikkat çekebilmek için çeşitli yollara başvurur. bu yollardan bazıları ise gerçekten çok yaratıcıdır.

facebook
facebook

Steve Jobs’un Android Polemiği

angelsdemos | 22 October 2010 09:33

Apple‘ın popüler ceo’su Steve Jobs, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konferansta Google’ın mobil işletim sistemi Android’i taşa tuttu. Kendi ürünlerini özellikle iPad’ı oldukça öven ve Anroid sistemi hakkında birçok açıklama yapan Jobs’a cevap geçikmeden Google’dan geldi.

Android cihazlar için birden fazla uygulama mağazasının bulunmasını eleştiren Jobs, aşağıdaki açıklamada bulundu;

Bunu Apple’ın entegre uygulama mağazası ile kıyaslayın. Üç kat daha fazla uygulama var ve geliştiriciler tek adımda paralarını alıyor. Google haklı olsaydı ve gerçek mesele açık-kapalı platform olsaydı bile her zaman açığın kazanmadığını hatırlamakta fayda var

Ayrıca Google’ın günlük 200.000 cihaz aktivasyon ettiğini fakat Apple’ın 275.000 ve 300.000 arası aktivasyon yaptığını belirten Jobs, Android’in açık iPhone’nun kapalı olarak değerlendirilmesini aşağıdaki sözleri ile eleştirdi;

Twitter ‘da en iyi fotoğraf paylaşma siteleri

feveran | 15 September 2010 14:30

Twitter bir çılgınlıktır gidiyor. Son zamanlarda kullanıcılar fotoğraf paylaşımına müptela olmuş durumda. Çay içerken, otururken, sağ taraftan, sol taraftan resimlerini çekip çekip duran twitter kullanıcıları bunları paylaşmaktan büyük bir zevk duymakta. Twitter da fotoğraf paylaşma olayını yakalamış girişimciler sayesinde bir sürü alternatif var artık “fototwitleyenler” için. Onlardan bir kaçını yazıyorum:

1 Twitpic

en popüler site. fotoğraflar herkese açık ve aratılabilir.

2 Ow.ly

twitter’a login olduğunuzda fotoğrafları görebiliyorsunuz. video da destekliyor.

Twitter’dan Takipedilesi Öneriler!

admin | 02 August 2010 16:24

Mikro Blog servisi Twitter, birçok Sosyal Ağda bulunan bir özellik olan “Arkadaş/kullanıcı Önerisi” özelliğini “Who to follow/Suggestions for You” başlığı ile kullanıcılarının hizmetine sunmaya başladı. Hesabınıza giriş yapıp Twitter ana sayfasına gittiğinizde, sayfanın sağ üst bölümünde görebileceğiniz Twitter önerilerinin (Who to follow) daha fazlasını için view all linkine tıklamanız yeterli.

Karşınıza gelecek olan “Suggestions for You” sekmesinde Twitter’ın, takip etmeniz halinde memnun kalacağınız kişi ve/veya marka öneri listesini görebilirsiniz. Listedeki kullanıcıları hemen takip etmeye başlayabilir veya öneri listesinden çıkarabilirsiniz.

Twitter, Tweet Media’yı Test Ediyor!

admin | 27 July 2010 18:00

Kullanıcılarına farklı özelliklerle daha ilgi çekici/eğlenceli/kullanışlı bir Twitter deneyimi sunmayı hedefleyen Twitter geliştiricilerinin en son test ettikleri yeni özellik Tweet Media özelliği oldu.

Bilindiği üzere Twitter’da sadece 140 karakterle sınırlanan text mesajlarını tweet edebilmekteyiz. Tweet Media özelliği testlerden başarı ile geçerse, text mesajlarının yanında artık video ve görsel içerikler de tweetlenebilecek.

Twitter geliştiricileri bu yeni özellik için yeni bir ayarın da eklemeyi planlamaktalar. Tweet Media adındaki bu ayar ile video ve görsel yaplaşımların Twitter ana sayfasındaki akışta yer alabilmesini herkes veya sadece takip ettiklerimiz olarak kısıtlayabileceğiz.

Adres Çubuğunda Tweetleyin!

algoz | 15 July 2010 11:38

Kullanıcı tabanının giderek genişlemesi hasebiyle farklı alanlarda uygulama geliştiren geliştiricilerin, şu sıralar ortak kafa patlatma davası olan Twitter ile alaklı yeni bir uygulama gün geçmiyor ki bitivermesin. Bu uygulamalardan biri de; kullanıcıların hizmetine girme tarihi biraz eski olsa da yakın zaman önce eklediği yeni özelliklerle artık çok daha kullanışlı bir uygulama olan TwitterBar uygulaması.

Firefox için 2.9.6 ve Google Chrome için de 2.7.0.4 versiyonları ile ücretsiz bir şekilde indirelebilir bir durumda olan TwitterBar, adı geçen tarayıcıların adres çubuklarına yazacağınız mesajınızı adres çubuğunun sonuna pinekleyen kuşu dürterek tweetleyebilmenizi sağlamakta.

iPhone Uygulamaları – 10 Adet

lazaronnie | 22 June 2010 12:31

Güncel uygulama listemizden istediğinizi, beğendiğinizi seçip indirebilirsiniz. Siz de sosyal medya ortamlarında vakit harcıyor veya sık sık seyahat ediyorsanız bu uygulamalar işinize yarayacaktır.

tweetdeck (ücretsiz) : En popüler iphone uygulamalarından bir tanesidir. tweetlemek için güzel özellikler içeriyor.

_________________________________________

facebook (ücretsiz): Facebook‘a tweetdeck içinden bağlantılar gönderebilirsiniz, ama uygulamayı tek başına kullanmayı da seveceksiniz.

_________________________________________

google (ücretsiz): hepimiz google üzerinden sorgu gönderiyor bir şeyler arıyoruz. peki hiç sorgunuzu konuşarak göndermeyi düşünmüş müydünüz? google’a bir şeyleri konuşarak sormaktan bahsediyoruz? uygulama ne konuştuğumuzu pek iyi tahmin edemiyor ama denemeye değer.

_________________________________________