Edith Piaf’ın yattığı mezarlık dünyanın en çok ziyaret edilen mezarlıklarından biridir (Cimetiére du Pére Lachaise) Burada Piaf dışında Jim Morrison, Balzac, Oscar Wilde, Moliere,Yves Montand gibi ünlü insanlar da yer alıyor. The Doors grubundan Jim Morrison‘un mezarı burada oldukça baş ağrıtmış.Genç yaşta ölen Morrison’un hayranları Père Lachaise mezarlığında graffiti, uyuşturucu ve alkol ile rahatsız etmiş. Çevre mezarlık yakınlarından gelen şikayet ve mezarın oradan kaldırılması için toplanan imza üzerine yetkililer Jim Morrison’un mezarının başına bekçi koymuşlar. Morrisonun mezar taşında eski Yunanca bir yazı var:Kata Ton Diamona Eaytoy. Bu şeytana doğru demekmiş ve toplum kuralları yerine kendi kuralları ile yaşamayı seçtiği için yakınları tarafından yazdırılmış.

Bu mezarlığın Türk misafirleri de vardır, Yılmaz Güney ve Ahmet Kaya.

Komünizm babası olarak bilinen Karl Marx Londra’da Highgate Mezarlığı’ndadır, Bu mezarlığı ilginç kılan heryerinin ağaçlarla kaplı olması ve bazı bölgelerinin hala vahşi doğa halinde bulunmasıdır.Marx’ın mezarı büst görünümündedir.

Jeanny şarkısı ile çoğu kişinin hayatına sızıp orada yer edinen Falco hayatını 40 yaşındayken 1998 yılında bir trafik kazası sırasında kaybetti. Falco’nun mezarı Viyana Zentralfriedhof Mezarlığındadır ve mezarının başında camdan bir portresi yer almaktadır.Zentralfriedhof MezarlığıFalco dışında Schubert,Johann Strauss ,Beethoven ve Brahms’ın mezarlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Burası Avrupa’nın en büyük mezarlıklarından biridir.Fendi’den mezar yeri için damatlıkİstanbul’da bir ünlüler mezarlığıson duraklarında ünlüler 1