Çıkış noktası; Merak
Soru; Düşünün sevgilinizi sizi aldatırken gördünüz ama bir obje,hayvan veya insan’la?
Kaynak; hafıza okuma-Soru; Daha büyük bir bilinmeze sahip olmanın doğurduğu potansiyel fark(inanç) itici güçtür ve kişinin daha çok dışındakilere odaklı ise,kendinden izler taşımıyorsa sadece kendisinden(varlığı) sebep çökecektir!Doğru kararlar doğru yalanlar olabilirmi sırf bu sebepten?
Kaynak; Karar Vermek-Soru; Aklıma gelen bir soruyu yöneltmek istiyorum neden sakladığımızla ilintili.
Kaynak; Patlamasını Seyrediyoruz!-Soru; Dünya liderlerinin konuşmaları incelenirse hemen hepsinin ortak noktası görev ve sorumluluk yüklü olduğuna kanaat getirmiş olduğudur. Bu yasaklar tarihininde başlangıcıdır. (karar verdik ve patlamasını seyrediyoruz
-Tanım; Açıklamak gerekirse bir avcının nişan aldığında tuttuğu nefesi, avıyla arasında kurulan o kısacık ama bambaşka hezeyanlarla dolu anda tetiği çekerken son raddesine dek eril ve çekilen tetiğin ardından çaresizdir – süper uyumsuz ikili kişiyi bir an coşkunluktan paralize eder ki bu durum kadınların aldığı hazza çok yakın düşer fikrindeyim (ayrıca av-avcı filmlerinin neden romantik düzeyinin yüksek olduğuna ilişkin bkz: Ala Geyik, L’Ours).
Kaynak; Seks-para-Soru; Bir de şartların dayadığı bir kişiliğimiz var zamanla oturan!?
Kaynak; welcome home-Tanım; “Her bir kültürün gelişmesi ve devamlılığı, farklı ve yarışan bir diğer alter ego’nun varlığını gerektirir” Edward Said
Dış kaynak-Geçmiş sergi sunumu; Faniler-Soru; Bilirim hayallerin peşinden gitmeyi, ancak gereken harika bir fikir veya zaman katalizörü iken hep aynı fikri dikte etmek-katılaşmak zamanla nedir?
Kaynak; Yaşamdan Kesitler-Yorumsuz soru; Bu başarılar elde edilmek istenen toplum ve amaçları doğrultusunda belirlendiğinden sanal olarak adlandırılabilir çünkü mantığı vardır ve bilinçli bir ilerleme kaydeder-zamana dayalı bilinç?!
Kaynak; Özgür Düşün-Time perception Crash; İçinde bulunduğumuz temel yanılgı zaman kavramına atfettiğimiz değişken değer yargıları. Hangi mantığın ne içerikte zaman değişkeni olduğu ve fikirlerin bu yöndeki adaptasyonu büyük bir rahatlama getirebilir aslen ve bu zaman yönetimi gibi gözüksede daha çok bir algı, kendiliğinden gelişecek bir görüşdür.
Kaynak; Kaybolmak-Tavsiye; Sıkılmanın ardından yaşanan süreç farklılığa duyarlılıkdır. Dışarıda yahut içerideki her tür farklılık suçluluk duygusu ile örtüşmeye başlar. Hissedilen sıkıntı ve gerginlik neticesinde hataların ve farkların kapatılması konusunda uğraş verilir. Genellikle bu çabaların sonuçlanamaması konsantrasyon eksikliği ve dağılmış bir zihnin çabalarından kaynaklanmasıdır. (Yazara not:farklılığa duyarlı olan yine merak)
Kaynak; Mea maxima Culpa-Tutarlılık; Ancak işitsel ve görsel olanın dilsel hafızaya göre çok adım önde olduğunu söyleyebiliriz. Biri evrensel anlamda (temel hafıza ile algılanabilecek yahut hafızasız algıya müsait) diğeri ise ancak belli bir zaman dilinde oluşan birikimden hareketle anlamlandırılacaktır. Buradan hareketle bebekler bizle iletişim kuruyor biz değil denebilir.
Biz sadece bir düzlemi canlandırırız. Bebek girer bizim anlaşmamızı çözdüğü oranda iletişime geçer tepkiler alır bunu dahada ileriye götürür, bu durumun periyotları bellidir ortalama bir yıl gibi (ilk iletişim sözleri).Sizce bu bir “Başarı” mı?
Bizim yaptığımız, doğayı/evreni kendimizi de dahil ve ayırt ederek simüle etmektir. Dil bunu imgeler yahut anımsatır.Kaynak; wassago2000Perception-Artificial Intelligent; İnsanın Çaresiz Algısı/Tepkisi
Kaynak; Wanna Fuck-An; Parlak bir ışığın tenimde yarattığı dalgalanma
Kaynak Kesiti; [email protected]Zamanla yapılandırılan konfor objesi egonun, mimari planını dokuyan bilişsel yapı ile zaman aşımı analizi (hafıza bütünü irdelemesi-yaratım çıkış noktalarıdeha-muhteşem saçmalama) sonucu ele alınan yazarın hafif varlığı ve an’da yer alan, zaman ile değişmeyen nesnenin izlenmesi projeksiyonudur okuduğunuz maddeler ve ifade ettikleri bütün üzerinden…Felsefe, fakat yaratıcı olmak düşünmek demektir. Düşlemek rüyaları gibi…Her daldığında yeni, heyacan verici bir nebzede olsun ileri gelmez ise kişi, çıldırır, aşırı yükleme sanır, düşünmek üzere bir tasarım taşıyan ve dinlenmek için kafasını çalıştırıp rüya gören insan. (eğer sizi buna zorlayan ve düşünce kalitenizi zorlayan ortak yönünüzü , total hafızanız üzerinden gelişen ve sizden bağımsız randomizasyona çalışan mantığınızı, bilişsel yapınızı öğrenmek isterseniz: bknz.Human-Users dont panic, its automatically balanced)