Bing’in, Microsoft tarafından piyasaya sürelmesinden itibaren, pazar payını sürekli arttırmasının en önemli nedenlerinden biri olarak, klasik arama motorlarından farklı olarak kullanıcıların, gündelik yaşamlarında hemen kullanabilecekleri, güncel/gündelik bilgiler verme konusunda daha büyük çaba sarf etmesi görülebilir.

Bu yaklaşım tarzı ile kullanıcılar, Bing’i sadece kütüphanevari bilgiler için değil, gündelik ve güncel bilgilere erişim için, bir asistan gibi de kullanabilecekler.Microsoft, Bing’e eklediği Twitter entegrasyonu + ile gündelik/güncel bilgi özelliğinin yanına bir de gerçek zamanlı (Real-Time) bilgi özelliğini de eklemiş durumda.

Microsoft, web kullanıcıları için bu özellikleri hayata gerirken, artık web’e erişimin en fazla yapıldığı erişim noktası olan Mobil cihazları da unutmadı ve Mobil versiyonuna (Bing for mobile) eklediği yeni özellikleri duyurdu.

Bu yeni özellikler ile Bing; NFL feature ile mobil kullanıcıların NFL ligi takımları ve oyuncuları hakkında ve Flight status ile uçakların kalkış ve iniş saatleri ile ilgili en güncel bilgileri kullanıcılarına sunmakta.

Ayrıca Bing for touch devices özelliğiyle de; iPhone, Zune HD, T-Mobile G1, Verizon Imagio ve Samsung Omnia gibi dokunmatik cihazları desteklemekte.

Microsoft’un Bing için kullanıma sunduğu bu son özelliklerin ve daha önce eklediği birçok özelliğin Global kullanıcılardan ziyade ABD kullanıcıları için kullanılabilir olması, Microsoft’un Bing’in gelişimi sürecinde karşılaştığı/karşılaşacağı en büyük sorunun her ülkeye veya bölgeye özel olarak eğilerek, o ülke veya bölgedeki yerel-güncel verilere erişerek, kullanıma sunması olarak gözükmekte.
Bonus+++++++++:
+En Büyük Kim: Google’mu, Yahoo’mu, Bing’mi+Google’da Bingfobi Başladı…+Bing Fotoğraf Yarışması Başladı!+Bing Fotoğraf Yarışması Sonuçlanıyor!+Bing, Real-Time Aramayı Başlattı!+Bing’in Yeni Özelliği: Bing and Ping+Bing API ile Kendi Arama Motorunu Kendin Yap+Microsoft’un Twitter Aşkı Devam Ediyor…+Google Bing’e Özendi!Kaynak:Bing Blog, mashable-1, mashable-2.algoz: Blog FriendFeed Twitter Facebook Email RSS