bildirgec.org

arama motoru hakkında tüm yazılar

Sitem Google’da bing’de kaçıncı sırada?

ercans | 08 March 2012 10:21

Son günlerde, web sitemin google ve bing aramalarındaki konumları ile ilgili çalışma yaparken fark ettim ki gopof.com kapanmış. Aynı işi yapan bir iki site var ama onlarda tam istediğim gibi değiller.

iş başa düştü dedim ve findsep.com‘u kodladım. (Find Search Engine Position)

findsep.com
findsep.com
Sitede google ve bing sonuçlarına bakabilirsiniz

Diğer benzer sitelerde arama sonuç sayısına kısıtlama getiriliyor. FindSep.com da istediğiniz kadar sonuçta arama yapabilirsiniz. Mesela siteniz bir kelime için 442.sırada çoğu benzer site size sonuç bulunamadı diye geri dönüş yapar ama Findsep.com da ister 0-600 aralığında sonuçlara bak diyerek arama yapın ister 300-500 aralığı seçerek aralığı daraltın.
Site ile ilgili fikirleriniz varsa benim için değerli olduklarını soylemek isterim.
Web’in tadını çıkarın …

Yeni Siteler Keşfedelim – XXII

Atomic Bomb | 07 March 2011 10:57

ultimate chart: Son çıkan müziklerden, albümlerden haberiniz olmadığını ve bunları araştırmaya zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız, bu site tam size göre. Site birkaç kaynaktan topladığı verilerle en popüler müzikleri, sanatçıları sizlere sunuyor.

Map of Metal: Bilindiği gibi metal müzik içinde onlarca tarz ve alt-tarz barındıran bir müzik türü. Bütün bu türleri aklında tutabilenler elbet vardır. Ancak eğer siz bunlardan biri değilseniz, bu siteye bir göz atabilirsiniz. Sitede metal müziğin kendi içindeki tarzları bir harita ile orijinini belirterek sizlere anlatıyor. Oldukça güzel hazırlanmış ve ilgililerine hitap edebilecek bir site.

en iyi 10 ikon arama motoru

maxhoper | 03 February 2011 10:18

Bildirgeçte zaman zaman ikon setleri görüyoruz. Ancak hazır bir ikon istediğimizde buna hızla ulaşmak için tüm ikon setlerini taramamız büyük vakit kaybına yol açacaktır. Bu problemden yola çıkarak ikonları isme göre bizim için tarayıp bulan arama motorları tasarlanmış. Arama sonuçlarında beğenilen ikonları derhal bilgisayara kaydetmeye de imkan tanıyorlar.

Bu arama motorlarından en başarı 10’u mostinspired.com tarafından derlenmiş.

1.Findicons

findicons
findicons

Blekko

angelsdemos | 04 November 2010 09:37

Google, dünyadaki en çok kullanılan ve en popüler arama motoru olarak kendi piyasasında tekelliğini koruyor. Onunla aynı pazarda olabilmek için Microsoft, Yahoo gibi şirketler oldukça büyük yatırımlar yaparak arama motorlarını geliştirmeye çalıştılar. Pek başarılı olamasalar da her geçen gün farklı kişilerden farklı projeler gelmeye devam ediyor. Bunlardan biri de Blekko .

Google’ın arama sonuçlarının web çöplüğü olduğunu düşünen Blekko’nun yapımcısı Rich Skrenta, Google sonuçlarının link ve etiket çöplüğü olduğu görüşünde. Bu yüzden slashtag adını verdikleri bir özellik kullanıyorlar. Blekko bu sayede kullanıcılarına özel arama sonucu veriyor.

Blekko’daki sonuçlar aynı site üzerinden olmuyor, her zaman aranan farklı içerik ile size sunuluyor. Henüz 3 milyar web sitesi üzerinde tam olarak arama yapabilse de Blekko, bazen Google’dan daha tutarlı sonuçları kullanıcılarına sunabiliyor.

Microsoft Bing Ödüller Dağıtıyor

mentira | 05 October 2010 12:29

bilindiği gibi bing microsoft tarafından kullanıma açılan bir arama motoru.

bing rewards
bing rewards

bing, blogundaki yeni duyurusunda bing’de arama yapan kullanıcılarına ödüller vereceğini açıklamış.

servisin adı bing rewards.
bunun için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor, kayıt sonrası bing’de arama yapmaya başladığınızda her arama için puan kazanıyorsunuz. ilk üye olduğunuzda da 250 puan hanenize yazılıyor. arama yaptıkça bu puan artıyor, daha sonrasında puanınıza göre bing’in sunduğu ödülleri alabiliyorsunuz. bu hediyeler; elektronik ürünler, müzikler, oyunlar, hediye çekleri vs. şeklinde.
daha fazla bilgi almak ve hemen kayıt olmak için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

seo – temel kurallar

silver530 | 01 October 2010 17:01

seo nedir? (search engine optimization)

seo, web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için sitenin tasarım ve kodlama aşamalarında site üzerinde yapılan uygulamalara denir.

başlıca terimler:

pagerank: google’ın site sıralamasında kullandığı belli başlı parametrelerden bir tanesidir. 1-10 arası verdiği puanlar ile sitelere verdiği değeri göstermektedir.

trusthrank: trustrank ile editörler tarafından birinci derecede güvenilen siteler işaretlenir. bu sitelere kök site denir ve bu siteden yapılan çıkışlarla diğer sitelere güvenilirlik puanı verilir.

5 iddialı seo programı

silver530 | 28 September 2010 10:00

seo işi önemini yitirmiyor, tam aksine her geçen gün önemi artıyor ve bu amaç için de yeni yeni yazılımlar geliştiriliyor. şimdi bunlardan öne çıkan 5 tanesine kısaca göz atalım:

1 – all-in-one search engine submission: sitenizin arama motorlarında ilk 20’ye gireceğine garanti veriyor. indirme sayfası

2 – seo administrator: sitenizi arama motorları için optimize ediyor, sıralama ile ilgili istatistikler veriyor, linklerin popülerliğini kontrol ediyor, arama motoru sonuçlarını analiz ediyor ve alakalı anahtar kelimeler buluyor. ayrıca site içeriğinizi analiz ederek seo açısından ne durumda olduğunuzu anlamanıza yardımcı oluyor. indirme sayfası

torrent en iyi program arama motoru

aircool35 | 16 September 2010 15:46

Merhaba bugün sizlere torrent hizmetlerini anlatacağım. Torrent sistemi kolay ve anlaşılır dır.
öncelikle utorrent programını indirmeniz gerekiyor. Merak etmeyin program yok denecek kadar küçük. İndirdikten sonra torrentz
adresinde dilediğiniz programı,oyunu,şarkıyı,videoyu,
filimi vb. herşeyi aratın. http://arsiv.pilli.com/imaj/aircool35/thumbs/ekran-alintisi.jpg
istediğiniz şeyi seçerken sağ taraftaki bilgilerden yararlanın.
http://arsiv.pilli.com/imaj/aircool35/thumbs/1.jpg
sonra indirmek istediğiniz şeyi seçtiyseniz linke tıklayarak istediğiniz torrent hizmetini seçin
http://arsiv.pilli.com/imaj/aircool35/thumbs/ekran-alintisi2.jpg
Seçerken paralı olanlar var paralı olmayanlar da var bu çok önemli değil parasız seçerek bilgisayarınıza indirin. İndirdiyseniz indirdiğiniz dosyayı açın.
http://arsiv.pilli.com/imaj/aircool35/thumbs/ekran-alintisi3.jpg
eh artık gerisi kolay dosyayı seçin ve indirme tuşuna basın. Eğer sıkıldıysanız durdurabilirsiniz.
sonra kaldığınız yerden indirmeye devam edebilirsinz. Benden bu kadar size kolay gelsin.

google’a alternatif arama motorları

tembelyarasa | 06 September 2010 19:45

internette arama motorları sayesinde ilgi duyduğumuz web sitelerine ulaşabiliyoruz. hepimizin bildiği belli başlı arama motorları var, bir de bunun yanında belirli konularda hizmet veren kendine özgü arama motorları.. bu yazıda da alternatif arama motorlarını inceleyeceğiz. yeni şeyler denemekten hoşlanıyorsanız bakmanızda fayda var.

Kngine

kngine kendine oldukça güvenen bir arama motoru web3.0 a göre tasarlandığını belirtiyor. bu arama motorunun en güzel özelliği merak ettiğiniz bir konuda bir sürü bilgiyi derli toplu bir biçimde sunabilmesi. örneğin kahire ile ilgili sayfasına bakabilirsiniz.


hakia

hakia; bir tıkla on arama sloganıyla yola çıkmış bir web sitesi. aramak istediğiniz kelimeyi girdikten sonra aratınca sosyal paylaşım sitelerinden, wikipedia’dan ve internetten sonuçlar sunuyor. bu özelliği aradığınız konuda daha çok bilgi edinmenizi sağlıyor, siteye buradan ulaşabilirsiniz.