bildirgec.org

nfl hakkında tüm yazılar

Bing’den Mobil Yenilikler…

algoz | 31 October 2009 16:20

Bing’in, Microsoft tarafından piyasaya sürelmesinden itibaren, pazar payını sürekli arttırmasının en önemli nedenlerinden biri olarak, klasik arama motorlarından farklı olarak kullanıcıların, gündelik yaşamlarında hemen kullanabilecekleri, güncel/gündelik bilgiler verme konusunda daha büyük çaba sarf etmesi görülebilir.

Bu yaklaşım tarzı ile kullanıcılar, Bing’i sadece kütüphanevari bilgiler için değil, gündelik ve güncel bilgilere erişim için, bir asistan gibi de kullanabilecekler.Microsoft, Bing’e eklediği Twitter entegrasyonu + ile gündelik/güncel bilgi özelliğinin yanına bir de gerçek zamanlı (Real-Time) bilgi özelliğini de eklemiş durumda.

Microsoft, web kullanıcıları için bu özellikleri hayata gerirken, artık web’e erişimin en fazla yapıldığı erişim noktası olan Mobil cihazları da unutmadı ve Mobil versiyonuna (Bing for mobile) eklediği yeni özellikleri duyurdu.

Bu yeni özellikler ile Bing; NFL feature ile mobil kullanıcıların NFL ligi takımları ve oyuncuları hakkında ve Flight status ile uçakların kalkış ve iniş saatleri ile ilgili en güncel bilgileri kullanıcılarına sunmakta.

başarı ile yeniden tasarlanmış 10 logo

hoodly | 08 October 2008 12:04

logo tasarlamak gerçekten zor bir iştir, fakat zaten varolan bir logoyu yeniden tasarlamak daha zordur. çünkü yeni tasarım eskisinden çok daha iyi olmalıdır ve fark yaratmalıdır. sahibi olan kurumun değerini arttırması için bu girişim yapılmıştır. işte size 10 adet yeniden başarı ile tasarlanmış logo:

toy's r us
toy’s r us

msnbc
msnbc
businessweek
businessweek
science channel
science channel

tüm tasarımlara ulaşmak için buraya bakabilirsiniz.

Kazanma Hırsı – Any Given Sunday (1999)

cyprocon | 19 May 2008 11:13

Kazanma Hırsı - 1999
Kazanma Hırsı – 1999

Kazanma hırsı 1999 yapımı bir amerikan futbolu (yazının kalanında kısaca futbol kelimesini kullanacağım) filmi. Ülkemizde birkaç kez televizyonda yayınlanmış olmakla birlikte çok bilinmeyen bir film. Film 2000 yılında 3 tane de ödül almış bulunmakta. Filmin yönetmeni 3 Oskar Ödülü sahibi Oliver Stone. Başrollerde ise Coach Tony D’Amato rolümde Al Pacino, takım patronu Christina Pagniacci rolünde Cameron Diaz, oyun kurucu (quarterback, QB) Willie Beamen rolünde Jamie Foxx ve çizgi arkası oyuncusu (linebacker, LB) Luther ‘Shark’ Lavay rolünde Lawrence Taylor (LT) var. Yazdığım isimlerden sonuncusu dışındakilere muhtemelen sinemaseverler aşinadır. Kısaca bahsetmek gerekirse LT; Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL) takımlarından New York Giants’ta (2008 NFL Şampiyonu Giants’tır bu arada) uzun yıllar forma gitmiş ve LB mevkiside oynamış efsane oyuncudur. Kendisini efsane yapan da savunma takımına hücum yapmayı, mesafe kazanma alışkanlığı kazandırmayı başaran takım kaptanı olmasıdır.

sopcast nedir, ne işe yarar?

nihilanth | 05 October 2007 11:01

yeni nesil televizyon dendiğinde herkesin aklına ilk olarak youtube ve muadili siteler gelmekteydi. internetin çok daha etkin kullanılmaya başlandığı günümüzde internet üzerinden ücretsiz televizyon izleyebilmek için çeşitli imkanlar var. sopcast de bunlardan biri ve belki de en fazla gelecek vaadedeni. bildirgeçte daha önce sadece şurada bahsedilmiş.

sopcast tam olarak kesintisiz olarak televizyon izleyebilme fırsatı sunuyor. aynı şekilde elinizdeki kaliteli yayınları tüm dünyadaki kullanıcılarla paylaşabiliyorsunuz. p2ptv konseptli iptv gibi sistemle aynı mantıkla çalışıyor. sloganları da deliver your media to the world.. izlediğiniz kanalı ne kadar çok insan seyrederse o kadar kolay seyrediyorsunuz. çünkü networkden çekiyor görüntüleri ve siz de onlara ulaşmış oluyorsunuz. o yüzden herkese tavsiye etmeliyiz bunu.

Dünyanın sporu hem de ücretsiz!

Joey Tribbiani | 21 June 2007 17:21

myp2p
myp2p

Almanya’da yaşadığım için ve sporla ilgili hemen her türlü canlı yayının şifreli kanalda (paytv) yayınlanması sebebiyle inatla yaptığım Google araması sonucu ulaştığım bir siteyi bildirmek istedim ben de! www.myp2p.eu sitesi, dünyanın hemen her yerindeki spor karşılaşmalarını bilgisayarınıza canlı olarak getirmek için aracılık yapıyor! Yayınları izlemek için gerekli olacak programları (ör.: PPMate, Sopcast, TvAnts, vb.) site içerisinden indirip bilgisayarınıza kurabiliyorsunuz. Programların güncel versiyonlari çıktığında, sitedeki kurulum programları da güncelleniyor. Sitede ağırlık tabii ki futbolda. Haftaiçi, Cumartesi ve Pazar günleri, hangi futbol karşılaşmalarının olduğu listeleniyor, ilginizi çeken karşılaşmanın linkine tıklayıp sayfasına gidiyorsunuz ve oradaki “Play” linkine tıkladığınızda eğer ilgili program bilgisayarınızda kuruluysa yayın bir kaç dakika içinde başlıyor. Ne yazik ki, Türk futbol takımlarının maçları dünyada Premiere League, Serie A ya da Bundesliga kadar ilgi çekmediğinden, sitede bu karşılaşmaların linkine rastlamak oldukça güç. Futbol karşılaşmalarının yanısıra NBA, NFL, NHL ve diğer tüm spor branşlarından yayınlar bulmak mümkün. Ayrıca internet bağlantı hızınıza ve kotanıza göre farklı yayınları, aynı anda, farklı programlarla izleyebiliyorsunuz. Son olarak küçük bir uyarı, yayınları izlemek için kullanılan programların çoğunda Ingilizce dil seçenegi mevcut ama dili sadece Çince olan programlar sizi korkutmasın, yukarıda da belirtmeye çalıştığım gibi yapmanız gereken tek şey programı kurup siteden ilgili karşılaşmanın “Play” linkine tıklamak. Şimdiden iyi seyirler.