bildirgec.org

bing hakkında tüm yazılar

Ücretsiz Linux Web Hosting

tekpo | 08 June 2011 11:46

Gigatech adlı firma ücretsiz web hosting vermektedir. Bu deneme amaçlı olacağından kısa süreliğine açılıyormuş ve su süre içinde alanlar ücretsiz faydalanabilecekmiş bu hizmetten. Bu kampanya ile iligi ücretsiz web hosting hizmetine ulaşabilirsiniz. Özellikleri vs birçok şey söylenmiş. bir çok site için yeterde artar bile bu özellikler. Nede olsa ülkemizde ücretsiz web hosting hizmeti çok verilen bir hizmet değil.

wp blogunuz için 10 önemli özellik

silver530 | 18 May 2011 14:54

bu yazımızda wp temanıza özellik ekleme konusundan bahsedelim. bunu yaparken wp fonksiyonlarını kullanacağız.

wordpress sitenizi geliştirmek
wordpress sitenizi geliştirmek

navigasyon ekleme: sitenizin daha kolay gezilmes için en başta yapmanızı gereken özelliklerden birisidir. seo ya da artı puan katar. bunun için bir eklenti de kullanabilrsiniz. adı yoast breadcrumbs.

WordPress için Google XML Sitemaps

tekpo | 14 March 2011 14:24

Birçoğumuz blog yazılımı olarak Wordpress kullanmakta. Wordpress le herşey çok güzel. Birde Google XML Sitemaps eklentisi ile çok daha güzel oluyor.

wordpress için google xml maps
wordpress için google xml maps

Oldukça kullanışlı bir program. Siz sadece yazınızı yazıyorsunuz. Geri kalan herşeyi bu eklenti hallediyor. Öncelikle site haritanıza yazdığınız yazıyı ekliyor sonrada bing, yahoo, google, ask.com gibi tanınmış arama motorlarına ping atıyor. Her wordpress sitesinin vazgeçilmez bir eklentisi bence.

Arama Motorlarında Kaçıncı Sıradayım

erdem07 | 24 January 2011 09:11

Arama motoru optimizasyonu ile ilgili yaptığımız çalışmaların olumlu ya da olumsuz değişikliklerini anlamak için sıralamamızı takip etmemiz gerekir.

Websitelerimizin Google, Bing ve Yahoo arama motorunda hangi kelimelerde kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Sepof.net (Search engine position finder)
Sepof.net (Search engine position finder)

Yapılan arama sonuçları kayıt edilmektedir ve geçmişte hangi arama motorunda hangi kelimede kaçıncı sırada olduğumuzu görebiliriz.

Sepof.net diğer sitelerden farkı Google görsellerde arama imkanı ve aynı anda çoklu kelime sorgulamasına sahip olmasıdır.

GOOGLE’DA ARAMA YAPMANIN İNCELİKLERİ

eyupcan199 | 23 November 2010 15:58

Google günümüzde dünyanın en büyük arama motoru.Her gün milyonlarca insan yüz milyonlarca arama yapıyor.İşte bu aramaların sonuca daha çabuk ulaşması için bir kaç tüyo:

1-yazım denetimi: aklınıza takılan bir kelimenin doğru yazılışını merak ediyorsanız google’da aramanız yeter.Google size kelimenin doğrusunu öneri olarak vericektir. Aynı özelliği bir çeviri aracı olarak da kullanabilirsiniz.

2-hesap makinesi:Google’ın hesap makinesini kullanabilirsiniz . örneğin 5+2’yi aratırsanız sonucu 7 olarak verir.

google,bing,yahoo arasından hangisini seçsem diyenlere ilaç gibi motor.

eyupcan199 | 16 November 2010 16:29

arama motorları; çoğumuz için internetin giriş kapısı, açılış sayfası hatta internetin ta kendisidir. bu nedenle aramalarımıza en uygun sonuçları veren siteyi seçme mecburiyetine düşüyoruz . ancak burada da yeni sorunlarla karşılaşıyoruz. google’ın kötü olduğu alanda bing, bing’in saçmaladığı yerde de yahoo yükseliyor. işte bu karmaşayı çözmek amacıyla kurulan gedoo üç beş değil tam tamına 4900 arama motorunu kullanarak istediğiniz sonucu size anında veriyor.

standart olarak google altyapısını kullanan gedoo da istediğiniz arama motorunu lokomotif olarak seçebiliyor ve arka plana beğendiğiniz resmi koyabiliyorsunuz. siteyi kişiselleştirmek için üye olmanız şarttır .
denemek isteyenler için :www.gedoo.com

Microsoft Bing Ödüller Dağıtıyor

mentira | 05 October 2010 12:29

bilindiği gibi bing microsoft tarafından kullanıma açılan bir arama motoru.

bing rewards
bing rewards

bing, blogundaki yeni duyurusunda bing’de arama yapan kullanıcılarına ödüller vereceğini açıklamış.

servisin adı bing rewards.
bunun için öncelikle kayıt olmanız gerekiyor, kayıt sonrası bing’de arama yapmaya başladığınızda her arama için puan kazanıyorsunuz. ilk üye olduğunuzda da 250 puan hanenize yazılıyor. arama yaptıkça bu puan artıyor, daha sonrasında puanınıza göre bing’in sunduğu ödülleri alabiliyorsunuz. bu hediyeler; elektronik ürünler, müzikler, oyunlar, hediye çekleri vs. şeklinde.
daha fazla bilgi almak ve hemen kayıt olmak için aşağıdaki linke bakabilirsiniz.

seo – temel kurallar

silver530 | 01 October 2010 17:01

seo nedir? (search engine optimization)

seo, web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkması için sitenin tasarım ve kodlama aşamalarında site üzerinde yapılan uygulamalara denir.

başlıca terimler:

pagerank: google’ın site sıralamasında kullandığı belli başlı parametrelerden bir tanesidir. 1-10 arası verdiği puanlar ile sitelere verdiği değeri göstermektedir.

trusthrank: trustrank ile editörler tarafından birinci derecede güvenilen siteler işaretlenir. bu sitelere kök site denir ve bu siteden yapılan çıkışlarla diğer sitelere güvenilirlik puanı verilir.

5 iddialı seo programı

silver530 | 28 September 2010 10:00

seo işi önemini yitirmiyor, tam aksine her geçen gün önemi artıyor ve bu amaç için de yeni yeni yazılımlar geliştiriliyor. şimdi bunlardan öne çıkan 5 tanesine kısaca göz atalım:

1 – all-in-one search engine submission: sitenizin arama motorlarında ilk 20’ye gireceğine garanti veriyor. indirme sayfası

2 – seo administrator: sitenizi arama motorları için optimize ediyor, sıralama ile ilgili istatistikler veriyor, linklerin popülerliğini kontrol ediyor, arama motoru sonuçlarını analiz ediyor ve alakalı anahtar kelimeler buluyor. ayrıca site içeriğinizi analiz ederek seo açısından ne durumda olduğunuzu anlamanıza yardımcı oluyor. indirme sayfası

google anında arıyor!

ugurgenc | 13 September 2010 23:52

Bugün Google’ın ingilizce sitesinde Anında Arama özelliğini aktif edip kullanıcılar üzerinde test ettiğini gördüm.

Yakın bir zamanda Google yetkilileri anında arama özelliğini sayfalarına ekleyebileceklerini duyurmuştu ve bugün o dediklerini gerçekleştirdiler.

Denemeye başlamak için…