bildirgec.org

Alcolick

11 yıl önce üye olmuş, 27 yazı yazmış. 2 yorum yazmış.

firefox’a ince ayar 2

Alcolick | 20 January 2008 19:56

firefox
mozilla firefox

Uzun süre önce yayınladığım firefox ipuçlarının çok ilgi görmesinin üzerine bu sefer firefox‘u farklı bir yönden hızlandıracağız. Kısayollar ve programların ipuçları her ne kadar yükleme hızlarında bir değişiklik yapmasa da daha hızlı kullanmanızı sağlıyor. İşte ipuçlarımız ;

İpucu: Sekme çubuğunun boş kısmına 2 defa tıklayarak yeni bir sekme oluşturabilirsiniz.

Adresinizi Gizleyin !

Alcolick | 23 September 2007 13:38

daha önce de adresleri kısatmak için bir çok servis olduğunu biliyoruz. bu seferki tanıtacağımız servisler ise biraz daha farklı yönlendirdiğiniz sayfaya girebilmek için önce sizin belirlediğiniz şifreyi girmeleri gerekiyor. dwarfURL ve HideLinks kolayca istediğiniz adresi gizleyebiliyor.

Windows uygulamalarını Linux’ta çalıştırın

Alcolick | 16 September 2007 23:55

wine hq
wine hq

Linux , FreeBSD, Mac OS X ve Solaris üzerinde Windows uygulamalarını çalıştırmaya yarayan Wine‘in yeni sürümü duyuruldu. Bu sürümde dll kütüphanelerinde bir çok güçlendirme, Windows‘un grafik motoru olan Direct3D’nin çalıştırılmasında ve ses donanımının düzgün çalıştırılmasında yapılan geliştirmeler göze çarpıyor. Uygulama hakkında daha geniş bilgiyi buradan, uygulamanın dökümanlarına buradan, programın kurulum dosyalarına buradan, programları çalıştırmayı anlatan dökümanlara buradan, ihtiyaç duyacağınız dll dosyalarına buradan, buradan ve buradan ulaşabilirsiniz.

Geleceğin Evine bedava sahip olun

Alcolick | 21 August 2007 08:06

Açık kaynak kodlu işletim sistemi Linux’un Çokluortam Merkezine ( Media Center ) dönüştürülmüş bir dağıtımı olan LinuxMCE ilr geleceğin evleri ile şimdiden görünmeye başladı. Çokluortam, telekominikasyon, güvenlik, ev otomasyonunda ve bilgisayar kullanımında yapılan devrimler bu videoda oldukça net açıklanmış. bu adresten aklınıza takılanları sorabilir, buradan bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Gmail’e Firefox ile Güç Katın

Alcolick | 27 July 2007 09:01

Günümüzde en çok kullanılan e-posta hizmetlerinden biri olan Gmail, gün geçtikçe kullanıcısını ve yeteneklerini arttıran Firefox ve üçüncü parti eklentilerle günlük e-posta kullanımınızı daha kolay ve kullanışlı hale getirebilirsiniz. Gmail’in kullanımını kolaylaştıracak eklentiler ;

dragdropupload
dragdropupload

9. Dragdropupload
Bu eklenti ile dosya eklerini sürükle bırak yöntemi ile postanıza dahil edebilirsiniz.

gmail this
gmail this

8. GmailThis Bookmarklet
Tam anlamıyla bir eklenti olmayan bu yardımcımız tavsiye etmek istediğiniz bir adresi daha önceden hazırlamış olduğunuz metin içine dahil ederek göndermenizi sağlıyor.

gmail manager
gmail manager

7. Gmail Manager
Birden fazla Gmail hesabınızı tarayıcınızın sağ alt köşesinden takip etmenize yarıyor.

Arama çubuğuna ekle !

Alcolick | 24 July 2007 21:55

Firefox‘ta bulunan arama çubuğuna yeni seçenekler ekleme şansınız daha kısıtlı önce sadece Mycroft ile sınırlıydı fakat artık kuracağınız bir eklenti ile istediğiniz arama çubuğunu firefox‘a dahil edebilmeniz mümkün. Buradan eklentinin kısa tanıtım filmini izleyebilir, buradan eklentiyi indirebilirsiniz.
Kaynak

Vista Performansınızı Arttırın

Alcolick | 01 July 2007 11:29

PCnet dergisi yazarı Selim Şumlu tarafından dergi için hazırlanan 25 Vista İpucu Milliyet gazetesi tarafından webe taşınmış. Microsoft‘un Vista ürününden daha fazla performans (!) ve verimlilik almak için oluşturulmuş listedekilerden bazıları ;
Kayıp masaüstü simgelerini geri getirme,
SATA disk performansını arttırma,
Karşılama Merkezini ve Kenar Çubuğunu kapatma,
Video sorunlarınızı çözme,
Sabit disk bölümlerini yeniden boyutlandırma,
Kullanıcı Hesabı Denetimini kapatma
İpuçlarının tamamına ulaşmak için burayı tıklayın.

Ücretsiz Etiket

Alcolick | 18 June 2007 18:47

System76 Ubuntu Linux kullanıcısı iseniz size mükemmel bir fırsat sunuyor. Evinize ücretsiz olarak “Powered by Ubuntu” etiketi gönderiyor. Ülkenizde dağıtımcıya adresinizi içeren bir posta yollayıp etiketinize posta ücreti dışında hiç bir ücret ödemeden sahip olabiliyorsunuz. Ücretsiz etiket talep edebileceğiniz ülkeler ve bilgileri şöyle ; ABD, Arjantin, Avusturalya,Belçika, Bolivya, Brezilya, Kanada, Şili, Kolombiya, Fransa, Almanya, Macaristan, Hindistan, İtalya, Meksika, Hollanda, Yeni Zellanda, Norveç, Peru, Sırbistan, İsviçre, İngiltere, Venezuella ve türkiye !

Sosyomat

Alcolick | 11 June 2007 09:58

efendim malumunuz bir pilli network üyesi olarak pillinin bize sunduğu her türlü siteyi yakından takip etmekteyiz. Fakat bir site var ki Pilli hesabımız orada geçmiyor ve biz bundan çok utanç duyuyoruz. Evet sizinde tahmin ettiğiniz gibi Sosyomat. 5-6 aydır takip etmeme ragmen henüz ne açılacağıyla ilgili bir şey gördüm ne de ne gibi çalışmaların yapıldığı hakkında bir bilgi. Buradan yetkilere sesleniyorum bize sosyomatımızı geri verin. Kısaca özetlersek Sosyomat ne zaman açılacak ?

Google Peakstream’ı aldı

Alcolick | 06 June 2007 08:40

in google we trust :)
in google we trust 🙂

Son dönemlerde adını yaptığı satın almalarla duyuran google aldığı firmalara bir yenisini ekledi. Cpu ve Gpu gücünü birleştirme konusunda çalışmalar yapan Peakstream firmasını bünyesine kattı.The Register tarafından yapılan açıklama google tarafından da doğrulanarak “Peakstream takımının geniş deneyimi daha iyi ürün ve kullanıcılarımız için daha iyi seçenekler sunmamıza yardımcı olacaktır” şeklinde açıklama yapıldı. Daha ayrıntılı bilgi burada ve burada.