bildirgec.org

SCAR TISSUE

11 yıl önce üye olmuş, 197 yazı yazmış. 133 yorum yazmış.

prezervatifli seçim sandığı

SCAR TISSUE | 01 April 2009 10:04

istanbul’un yeni ilçesi ataşehir’de, i̇çerenköy nuri cıngıllıoğlu lisesinde 1210 nolu sandıkta oyların sayımı sırasında eşi benzeri var mı bilinmez ama ilginç bir olay yaşandı.

Oy Sayımı için açılan sandıklarda, bir yurdum insanının yaptığı ilginç oy çok konuşulacağa benziyor.

görevlilerin sayım için açtığı 3 zarftan prezervatif çıktı. işin ilginç yanı seçmen kişi akp,chp ve mhp’ye evet mühürünü basmış. (haberin kaynağı)

9 – Trailer

SCAR TISSUE | 26 December 2008 09:55

9

Sweeney Todd: Fleet Sokağının Şeytan Berberi filminde yönetmen koltuğunda görmüş olduğumuz Tim Burton ve başrollerini Angelina Jolie ile Morgan Freeman ‘ın paylaştığı Wanted filminin yönetmeni Timur Bekmambetov ‘un yapımcı olarak yer aldığı 9 bir animasyon filmi.

Filmin seslendirme kadrosunda ise Yüzüklerin Efendisi serisinden tanıdığımız Elijah Wood, vizyonda gösterimde olan 12.12.08 Dünyanın Durduğu Gün filminde gördüğümüz Jennifer Connely yer almakta.

Shane Acker
Shane Acker

Ayrıca filmi hem yönetip hem senaryosunu yazan isim ise Shane Acker. Bu ismin parmağının bulunduğu filmlerden biri ise Yüzüklerin Efendisi: Kralın Dönüşü. Bu filmde kendisinin o harika görsel efektlerde payı var.

Trailer ‘a bakıcak olursak 9 gerçekten güzel bir animasyon film olacağa benziyor.

bush’un kafasını ıskalamayan ayakabı istiyoruz

SCAR TISSUE | 21 December 2008 13:00

işim gereği ben internetten devamlı firmalara bakar durumum. tüm firma sitelerini ve haber sitelerini buralara reklam vermekte olan firmalar için takip ediyorum.

geçenlerde haber7.com da rastlamış olduğum bir reklama ölece bakakaldım. biliyorsunuz son dönemlerin en çok konuşulan olayı ırak’ın kurtarıcı ayakkabısı, biz türk firmalarınında krizde sanırım kurtarıcısı olucak gibi.

valve 5 yeni mod türü yayınlayacak

SCAR TISSUE | 03 October 2008 17:11

half life ve half life 2 yaratıcısı olan oyun şirketi valve, hl2 için kullanmış olduğu steam adlı oyun motoru, hem de aynı isimi kullandıkları oyun console programıyla ilgili haberi ile karşımızda.

belki birçok steam kullanıcısının bildiği mod türlerinden (ne ola ki bu mod diyenlere kısa bir açıklama; mod bir oyunun motoru üzerinden yapılan farklı oyun türleri ve oynanışı sağlayan küçük oyunlardır. mesela hepimizin bilmiş olduğu counter strike bir mod’dur. ayrıca çoğu sadece multiplayer olarak oynanmakta) 5 tanesini 2 Ekim ‘de steam programı üzerinden ücretsiz yayınlayacak. bu mod türleri ayrıca steam motoruyla bağımsız kişilerden yapıldığından dolayı valve firması mod’ların yenileme aşamalarında katkıda bulunacakmış. böylece şirket bu mod türlerinin çok kişi tarafından oynanmasını hedefliyor gibi. (yani armut piş ağzıma düş yapıyor burda valve 🙂 aşağıda bu yayınlanacak olan mod türlerinin listesini görebilirsiniz.

ama ben bu mod türlerinden birkaçını aslında açıklamak isterim. çünkü sonra oyun türünden hoşlanmayan kullanıcılar vay ben neden indirdim bunu demesin 🙂

Age of Chivalry

msn messenger’a mirc havası

SCAR TISSUE | 23 May 2008 16:33

bilgisayar ve bilişim dünyası haberleri ile web aleminde iyi bir çizgi yakalayan shiftdelete.net ‘in haberine göre, msn messenger programında birkaç arkadaşınızla birlikte veya başka bir konu hakkında eskiden mirc gibi sohbet programlarında konuştuğumuz sağdan soldan kişilerle konuşmayı sağlacak bir sistemin haberini yayınlamış.

rock’n coke bu sene gerçekleşmiyor

SCAR TISSUE | 15 April 2008 14:11

Türkiye gerçekleşen müzik festivalleri arasında 5. yılını doldurmuş olan Rock’n Coke, bu sene gerçekleşemiyor.

Bu organizasyon için Muse, Franz Ferdinand, Smashing Pumpkins, The Cure, Korn ve Chris Cornell gibi müzik dünyasının önemli sanatçıları ve grupları ülkemize gelmişti.

Konuyla ilgili Rock’n Coke organizasyon komitesi şu açıklamayı yapmış: “hedeflenen uluslararası sanatçıların turne programlarının festival takvimine uymaması, bazı sanatçılarınsa yakın coğrafyada turnede olmayışları gerekçesiyle festivali iptal etmek zorunda kaldık.”

i-pod touch ‘da quake 3 keyfi

SCAR TISSUE | 06 April 2008 18:45

mp3 player sınıfının en rağbet göreni olan i-pod, yeni modelleri ile teknolojisine teknoloji katmakta.
i-pod touch serisi yeni nesil i-pod’ların çok rağbet gören türleri arasında malum.

ilgiyle takip ettiğim teknoloji ve bilişim haberleri yayınlamakta olan shiftdelete.net ‘in bu haberinde bilgisayar oyunlarının arasında üst sıralarda yer almış olan quake 3’ün, i-pod touch’da nasıl oynandığın videosunu göstermekte.

windows vista uyumlu programlar neler?

SCAR TISSUE | 25 February 2008 07:25

arkadaşlar sizlere şu tarzda bir soru soracağım?

ben bugün itibariyle bir laptop aldım. ( toshiba satellite a200-23u )

malum sağdan,soldan ve bildirgec.org dan edindiğim bilgiler doğrultusunda vista’nın birçok problemi olduğunu gördüm. fakat elden birşey gelmiyor işte laptopla birlikte beraberinde yüklü oldu meret işetim sistemi.

aşağıda eskiden xp ile kullandığım programların,vista için olan sürümleri veya ona alternatif olacak programları kullanmalıyım sizce? (vistası olan arkadaşlar bir fikir birliği yapalım 🙂

bs player (yeni sürümü kurdum reklam yazılımı beraberinde geldi)
nero (sorun yaşandı kuramadı)

ShiftSpace – Yeni Nesil Sosyal Katman

SCAR TISSUE | 28 November 2007 23:59

bağcık adlı sosyal imleme sitesinde rastladığım bir siteden bahsedeceğim sizlere. ilgimi çekmesindeki nedenleri tek tek yazacağım.

Shift + Space hepimizin bildiği bir klavye kısayol tuşu. Ne işe yarar? Buyrun size örnekler. Excel’de Satır seçimini yapar, benim gibi arasıra hala oynamış olduğum Counter-Strike ‘da zıp zıp zıplarsınız. Bu kombinasyonun ne işe yaradığının örneklerini çeşit çeşit bulmak münkün.