bildirgec.org

neoturk

11 yıl önce üye olmuş, 398 yazı yazmış. 184 yorum yazmış.

Jaco “robotik kol”

neoturk | 05 December 2012 23:16

jaco
jaco

Bir robotik kol sizin çok işinize yaramayabilir ancak tekerlekli sandalyeye bağımlı olarak işinizi görmek zorundaysanız sizi birçok zahmetten kurtarabilir. Kinova firması ürettiği bu jaco adlı her yere monte edilebilir ve hafif robotik kolla özellikle engelliler için hayatı biraz daha kolaylaştıracağa benziyor. Pet su sişelerinin mavi kapaklarıyla alınan tekerlekli sandalyelere $50 000 dolarlık bir modiye yapabilirlerse.

jaco
jaco

Video| Karbon fiber gövdesi sayesinde muadillerine oranla daha hafif , ayrıca 6 açılı dönüş kabiliyeti gerçek bir el ve kol kadar manevra yeteneği kazandırıyor. En güzel tarafı ise su geçirmez olması. daha fazlası

vodafone neden

neoturk | 30 June 2012 14:01

http://neoturk.blogcu.com/vodafone-123-yes-evet-ara/12916659

İdrardan yakıt hücresine

neoturk | 25 August 2010 13:10

Dr Shanwen Tao ve  Dr Rong Lan
Dr Shanwen Tao ve Dr Rong Lan

Dr Shanwen Tao ve Dr Rong Lan’ın yürüttüğü araştırma sonuçlarına göre idrar, hali hazırda kullanılan yakıt hücresi yakıtları olan hidrojen ve metanolün yerini alabilir.

Youtricity
Youtricity

Youtricity adlı yakıt hücresi idrardan ürenin ayrılmasıyla elde edilen ve ticari hakları satın alınmış olan AdBlue® ve Greenox® dönüştürülerek kullanılacak.

ptc işine nerden başlayalım

neoturk | 14 July 2010 12:21

PTC (paid to click) “tıkla para kazan” manasına gelen bu üç harf ,internet dünyasında online (çevrimiçi) gelir elde etme isteklisinin çok karşılaştığı bir terimdir.

Kimileri için zaman kaybı kimileri içinse ek gelir kapısı…

Bu yazıyı “ptc’den nasıl zengin olunur veya olunur mu?” üzerine değil de “bu iş nasıl kurulur?” üzerine hazırladım.

İşi anlarsanız kendiniz zengin olup olamayacağınıza karar verirsiniz.

Öncelikle ptc işinde en önemli şey sağlam bir script sahibi olmaktır.

Eğer sunucu tarafında çalışan programlama dillerinden birine hakimseniz ve bolca zamanınız varsa oturup kendiniz yazabilirsiniz ama hazır scriptleri kullanmanızı tavsiye ederim.

Özellikle bulduğunuz script düzenlemeye de izin veriyorsa sizin için bulunmaz kaftandır.

Ptc işinde bulunan sitelerin kullandıkları scriptler az çok birbirine benzer. bu piyasa benim vakıf olduğum kadarıyla 3 – 5 senedir var.

Bu işle ilgilenen ilk jenerasyon scriptler basit olmasına karşın iş görür nitelikteydi ancak hackerlar boş durmuyorlar.

İlk nesil scriptlere örnek bux.to sitesininde kullandığı scriptti.

Bu scripttin açığı kendinize çok kolayca alt üyeler ekleyebildiğiniz gibi bir hackerın yazdığı otomatik tıklama programına sitenin reklamlar linkini eklediğinizde sizin için otomatik olarak tıklayabiliyordu.

Taser bir taşla üç suçlu

neoturk | 05 July 2010 03:04

taserx3
taserx3

taser firması ürettiği elektroşok tabancalarıyla bu piyasanın hakimi olduğu gibi ayrıca getirdiği yeniliklerle sektöre yön veren bir firma. Ürettiği yeni modeli taser x3 ile bir elektroşok tabancasını 3 atış yapar hale getirerek birden fazla suçluyu aynı anda etkisiz hale getirmeyi başarıyor. Taser x3 ün resmi sitesi.
Taser’ın ürettiği ve zamazingte tanıtılan elektroşok cihazları
[1][2][3][ 4* ]

novamov tek seferde 1 gb paylaşım

neoturk | 15 June 2010 13:37

novamov

www.novamov.com ücretsiz olarak ve tek seferde 1 gb yükleme imkanı veren bir paylaşım sitesi. Reklamı bol bir site olmasına rağmen yükleme ve seyretme hızı olarak (videolar için) çok ideal ayrıca arayüzü çok basit birde türkiyeye ödeme yapmıyor olsa da bazı ülkelerden yüklenen 5mb üzeri her 1000 video için 5$ ödeme yapmakta. Ödemeler için moneybookers ve wiretransfer kullanıyor. Novamov anasayfasında tüm yüklemeler içinde arama yapmanızı da sağlıyor hem üye olarak hemde üye olmadan 1 gb ‘lık paylaşmak istediğiniz dosyalarınızı yükleyebilirsiniz.

Robot Okulu

neoturk | 07 June 2010 17:25

robotokulu
robotokulu

Bilimkurguya meraklı olanlar robotları severler , işte onları sevindirecek güzel bir internet sitesi www.robotokulu.com bu sitenin kurucuları Mustafa ŞİRİN (Makina Yüksek Mühendisi ) ve Cengizhan GAMSIZ (Elektronik Tasarım Mühendisi) iş faaliyetlerinden arta kalan zamanlarda robotlarla ilgilenen kişilere yardımcı olabilmek için bu siteyi kurmuşlar aslında siteden de öte dedikleri gibi robot okulu çünkü dijitalde kalmayıp bir atölyeyle bu girişimlerini destekliyor. Robotlarla ilgilenenler için kaçırılmaz bir fırsat özellikle istanbuldaysanız atölyeyi mutlaka ziyaret edin

Tek tekerlek paten

neoturk | 01 June 2010 15:06

chariot
chariot

Chariot Normal patenlerin aksine yan tarafında büyük bir tekerlek ve onu arkada dengeleyen küçük bir tekerlek sayesinde hareket ediyor. Gövdesi karbon fiberden olan bu paten değişik tasarımıyla ilgi çekici duruyor. Ürünün ismini aldığı “chariot“romalıların kullandığı iki tekerlekli savaş arabalarına ait. Mucit Michael Jenkins chariotu çinde kompozit sportif ürünler üzerine çalışırken geliştirmiş. Bir iki sitede fiyat olarak $11,000 gibi uçuk bir fiyat söylenmiş ki yok artık dedirtecek cinsten bir durum , karbonfiberden yapılmış olması buna neden olabilir . Ne diyelim yükte hafif pahada ağır.
video