bildirgec.org

gkaraarslan

11 yıl önce üye olmuş, 128 yazı yazmış. 592 yorum yazmış.

amel&iyat

gkaraarslan | 17 January 2008 15:31

uzun yolculuklar çok yoruyor insanı.bizim memleket burdan 15 saat sürüyo,uçak da gitmiyo. neyse biz genciz dayanırız da ya analarımız babalarımız derken annemde son yolculuktan sonra bir bel ağrısı başladı.zaten ara ara sıkıştırırdı ama sert bir yere yatar ya da iğnedir, fizik tedavidir derken geçiverirdi.bu sefer böyle olmadı. bir buçuk aydır annem uyumuyo biz de uyumuyoruz. ayağında uyuşmalar başlamıştı. sol ayağının son 3 parmağında his kaybı olmaya başlayınca doktora gittik.büyük ihtimal cerrahi yöntemin gerekli olduğunu ama fiziğe giderse az bir umut geçebieceğini söylendi. fizik için randevu verecekti güzel devlet hastanemiz… hala aramadılar… allah onlara muhtaç olanları korusun. insan gerçekten zevkleri için değil sağlık için biriktirmeli, doktor şans işi belki de ama kesinlikle PARA her kapıyı açan.sonra istanbula gidildi, hemşerimiz olan bir beyin cerrahı ve güzel bir hastane bulundu.ve ameliyat haftaya dendi. 10 sayfalık sorulardan sonra dakikalık kontrollerle annemi hastaneye yatırdılar. sanki hastane değil de beş yıldızlı oteldi. ameliyat mikroskobik yöntemle olcaktı.yani çok küçük bir kesikten kamera yardımıyla deforme olan bölgedeki ödem halledilecek ve sinirlerin arasından taşan ve patlayan etler törpülenerek temizlenecekti. 45 dakiaka sürecekti.böyle de oldu. doktor kavonozda etleri de getirdi gösterdi. artık iş annemin kendisini toplamasında ve bundan sonraki hayatını titizlenerek geçirmemesine kaldı.ameliyat olalı bu cuma 2 hafta olacak.baya toparladı. bende artık hafife yeniden merhaba diyorum.

hacıyatar

gkaraarslan | 02 January 2008 19:35

okan bayülgenin bu yıl televizyonlarda gözükmememk istemesi sonucu aynı formatta hacıyatmaz adlı programı ata demirer’e devretmişti.ama çıkan haberlerin hacıyatmaz’ın izleyiciler tarafından pek de ilginç ve eğlenceli bulunmadığını gösterince programı kaldırmışlar.ata demirer’i başka bir formatta daha güzel şeyler yaptığı bir show programında görürüz inşallah.
haberi buradan okuyabilirsiniz
reytingleri görmek için tıklayınız

elmas kaplı bluetooth kulaklık

gkaraarslan | 28 December 2007 19:28

motorola özel yapım lüks elmas kaplı bluetooth kulaklaıklarını 2 ayrı çeşitte piyasaya sunmuş.bu çok özel elmas kaplı kulaklıklar 18 ayar altın ve toplam 3,47 karatlık, 180 elmastan oluşmaktaymış.gönlü gibi cebi de zengin olan,zengin tasarım hayranlarına duyurulur:)sadece 100 adet üretilen bu ürünü kaçırmayın…
haberi buradan okuyabilirsiniz.

çatalhöyük duvar tasarımları

gkaraarslan | 27 December 2007 12:34

nükleer tekniklerle analiz edilerek 96 çatalhöyük duvar resmi anadolu medeniyetleri müzesinde depoda bulunan resimler teşhir edilecekmiş.yeni teknolojiye göre sergilenmesi için çalışmalar yapılacak olan resimler için TAEK Sarayköy Nükleer Enerji Araştırma ve Eğitim Merkezi’nden Dr. Abdullah Zararsız da çalışmalar yapıyormuş.
haber için buraya tıklayınız.
buradan da okuyabilirsiniz.
çatalhöyük galerisi için tıklayın.

NE YAPSAM?

gkaraarslan | 26 December 2007 19:08

merhaba 2008 nasılsın?
merhaba 2008 nasılsın?

bu hafta da bitsin,yılbaşı geliyor….ne yapsam ne etsem diye düşünüyordum.acaba kızartma mı yapsam,yanına çubuk makarna,güzel bir salata….kırmızı bir şarap da açarız.ee bizimkinlere ne alcam?amaaan.en sevmediğim bölüm,çünkü hiçbir yılbaşı istediklerimi alıcak kadar param olmuyor.ne alcam yaa çorap,atkı türü bir şey alırım.bizim kızlara da kırmızı iç çamaşırı.yok yaa,bu bana yine pahalıya patlar.ne hediyesi yaaa,kim bana bu kadar düşünüp de hediye alıyo?yaptığım yemeğe,kurduğum sofraya dua etsinler.daha ne?millette marfet var,al eline bir şiş,ör 6 numara atkı,şal.al sana hediye!ya da işportadan en çok okunan listesindeki bir kitap,olmadı her tarafımızı saran şu bir milyoncular….artık bir milyoncuların da havası değişti,geçen gün ayakkabı satıyodu adam 15 liraya yaa.ya da internetten herkese 25 kontür yükliyim;ee artık çağ teknoloji çağı.
not:burdaki bahsi edilen hediyeler tamamen bir hayal ürünüdür;gerçek değildir.gerçek hediyemiz bir mendil olsun yeter.önemli olan birlikteliktir,sevgidir.
HEPİNİZİN YENİ YILINI ŞİMDİDEN KUTLUYORUM;ÇÜNKÜ BİR KAÇ GÜN YOKUM.2008 DE GÖRÜŞMEK ÜZERE:))

1000 doların altında laptop

gkaraarslan | 24 December 2007 22:02

laptop
laptop

eskiden laptop almak zengin işi idi.herkesin alabileceği bir şey değildi.bende sekiz senelik bilgisayarımla idare etmeye ve laptop için para biriktirmeye karar vermişken,doların da düşmesiyle heveslendim.nitekim de heveslenmem yerinde olmuş.çünkü piyasada artık 1000 doların altında bilinen markaların laptopları vat-r.belki hız ve kapasite olarak istediğimiz gibi değiller ama yinede ilk adımı atabilmek önemli.işte size 1000 doların altında alabileceğiniz laptop markaları ve özellikleri.

çiçek sanatı

gkaraarslan | 21 December 2007 14:18

çiçek sanatından bir örnek
çiçek sanatından bir örnek

dünyada bir çok insan çevrenin düzenlenmesi ve güzelleştirilmesi amacıyla bir şeyler yapıyor.benim size anlatacağım ise çiçek ve çim sanatı.çiçekler itinayla hazırlanıyor,kullanılacak malzemeler seçiliyor ve hayalinizdeki şeyi yapmaya başlıyorsunuz.çim sanatı ise daha farklı.çimler büyük bir itina ile çevre mimarisi ile ilgilenen kişilerin uygun gördüğü ve hayal gücü geniş insanların hazırladığı planlar çerçevesinde çimler insan,hayvan,veya başka bir cisimin görüntüsünü alabiliyor.bu sanatı icra ederken çim ve çiçek dışında başka nesnelere de ihtiyaç duyabilirsiniz tabi.bu kurrumuş bir ağaç veya bir kaç zeytin olabilir…….

çiçek sanatından bir örnek
çiçek sanatından bir örnek

çiçek sanatından bir örnek
çiçek sanatından bir örnek

diğer resimlere buradan bakabilirsiniz

ankara’da deprem

gkaraarslan | 20 December 2007 11:55

11.51 sularında ankara’da uzmanların şiddetli olarak değerlendirdiği,şiddeti 3.5 ile 5.7 arasında değişen depremler yaşandı. yaklaşık 25 saniye sürdü. baya sallandık. inşallah merkez üssü burasıdır ve kimse zarar görmemiştir diyorum.

ALİ KIRCA ARTIK SHOW’DA!!!

gkaraarslan | 18 December 2007 16:37

ali kırca
ali kırca

ali kırca yeni bir anlaşmaya imza atarak show tv’ye geçmiş.yılbaşından itibaren sunacağı haber bülteni ve siyaset meydanı programlarına karşılık;show tv aylık olarak ali kırca’ya 70 bin dolar ödeyecekmiş.siyaset meydanı ekibini kendi kurma koşulunu da öne süren ali kırca için Show Haber Genel Yayın Yönetmeni Alican Değer de istifa etmiş.
haberi buradan okuyabilirsiniz