bildirgec.org

hoodly

11 yıl önce üye olmuş, 213 yazı yazmış. 20 yorum yazmış.

100+ Adobe Air Uygulaması

hoodly | 26 June 2009 16:18

Adobe firması tarafından geliştirilen Adobe Air (Adobe Integrated Runtime) zengin internet uygulamaları yapmak için meydana getirilmiş bir çoklu platform yazılımı (cross-platform). Sahip olduğu işlevi adobe flash, adobe flex, html ve ajaxtan alan air çoğunlukla masaüstü uygulamalar geliştirmede tercih ediliyor.

Adobe Air
Adobe Air

Adobe air ortaya çıktıktan sonra birçok yazılımcı ve adobe platformlarında uygulama geliştirebilen uzmanlar air’ın esnek yapısınıda kullanarak binlerce uygulama geliştirdi. Çok farklı alanlardaki hizmetlerin sadece web siteleri üzerinden değil de bir masasütü uygulaması olarakta daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılmasına yönelik geliştirmelerin ön planda olduğu göze çarptı. Burada çok farklı kaynaklardan derlenmiş işinize yarayacak birçok adobe air uygulamasını bulabilirsiniz.

  • zFlick: Flickr’da kolay bir şekilde resim araması yapabiliyor ve bulduğunuz resimleri sürükle bırak şeklinde bilgisayarınıza kaydedebiliyorsunuz.
    zFlick
    zFlick

Dünya Klasikleri Tweetlenecek: Twitterature

hoodly | 26 June 2009 09:26

Her ikisi de 19 yaşında olan üniversite öğrencileri Alexander Aciman ve Emmett L. Rensin popüler sosyal paylaşım ağı twitterdan yola çıkarak buldukları fikirle farklı bir proje ortaya çıkarmışlar.

Twitterature
Twitterature

Dünya klasiklerini tıpkı twitter’da olduğu gibi 140 karakterle ifade ederek bir kitap olarak basma projelerini dünyaca ünlü yayın evi penguin‘e kabul ettirmişler. tüm yayın haklarını sattıkları kitap önümüzdeki sonbaharda piyasaya çıkacakmış.
Kitaplarının adı ise “TWITTERATURE:
The World’s Greatest Books, Now Presented
in Twenty Tweets or Less
“. Daha şimdiden adından söz ettiren bu kitap projesi daha çok ses getireceğe benziyor.

Güneş Enerjili Hoparlör: Gramo Speakers

hoodly | 25 June 2009 15:52

Finli endüstriyel tasarımcı Pekka Salokannel Gramo adlı hoparlör konseptini tasarlamış. Esin kaynağının ise gramafon olduğunu belirtmiş. Dijital müzik yaşam tarzına uygun olarak hazırlanan bu özel tasarım hoparlörler enerjisini tamamen güneşten alıyor. 5 parçadan oluşuyor ve fotovoltaik panel olan 3 tanesi ise çevre dostu enerji üretimi ile hoparlörünüzü laptop, ipod yada masaüstü bilgisayarınızda rahatlıkla kullanmanıza imkan veriyor.

Güneş Enerjili Hoparlör: Gramo Speakers
Güneş Enerjili Hoparlör: Gramo Speakers

Harekete Duyarlı Bahçe Koruyucusu

hoodly | 25 June 2009 12:27

Emek ve para harcayarak yaptığınız bahçenize giren davetsiz misafirlerden(kedi,köpek,kuş vb.) onlara zarar vermeden nasıl kurtulacağınızı bulamadıysanız korkutma maddesi olarak su kullanan bu cihaz size yardımcı olacaktır.

Harekete Duyarlı Bahçe Koruyucusu
Harekete Duyarlı Bahçe Koruyucusu

Gece ve gündüz çok rahat bir şekilde çalışabilmesi için tasarlanmış cihaz infrared teknolojisine sahip ve harekete duyarlı dedektörler vasıtasıyla çalışıyor. 9 voltluk pille çalışıyor ve 6 ayda bir değiştirmeniz yeterli oluyor.

Dijital Kameranızdan iPod’a Fotoğraf Transfer Cihazı

hoodly | 25 June 2009 11:27

Dijital Kameranız ile çektiğiniz fotoğrafları ve iPodunuza yüklemek istiyorsanız çok sade ve ufak bir cihazla bunu kısa zamanda ve kolaylıkla yapabilirsiniz. Sd kartınızı iPoda taktığınız cihazın SD kart okuma yuvasına yerleştirerek işlemi cihazda bulunan basit kontrol paneli ile başlatabilirsiniz. Ek olarak herhangi bir kablo, pil yada yazılım gerektirmiyor.

Dijital Kameranızdan iPod'a Transfer Cihazı
Dijital Kameranızdan iPod’a Transfer Cihazı

Gizli Kameralı Güneş Gözlüğü

hoodly | 24 June 2009 17:29

Gizli bir göreve mi çıkacaksanız bu güneş gözlüğü tam size göre. Nedeni ise üzerinde bulunan gizli kamerası. Tek tuşla kayıt yapma özelliği mevcut olan bu kamera sayesinde istediğiniz mekanda fark edilmeden görüntü kaydetme imkanınız var.

Gizli Kameralı Güneş Gözlüğü
Gizli Kameralı Güneş Gözlüğü

1.3 megapiksel olan kamera 640 x 480 çözünürlükte görüntüler elde etme imkanı veriyor ve USB üzerinde şarj edilebiliyor. İçinde 8gb kaydetme hafızası mevcut ve dışardan da 4gb büyüklüğüne kadar microSD kart takabiliyorsunuz. Tam ortada yer alan kamera ile sizin görüş açınızla aynı özellikte görüntüleri kaydedebilirsiniz.

Geleceğin Güneş Enerjili Çadır Konsepti

hoodly | 24 June 2009 11:41

Orange firması geleceğin çadırını tasarlarken çevreci bir yol izlemiş ve güneş enerjisinin verimli ve etkin bir biçimde kullanılmasına imkan veren bir konsepti ortaya çıkarmış.

Orange Güneş Enerjili Çadır Konsepti
Orange Güneş Enerjili Çadır Konsepti

Özel bir fotovoltaik özellikli kumaş ile yapılmış ve çadırın üst kısmında bulunan üç hareketli panel ise güneş ışığından maksimum verim elde edilecek bir tasarım yapılmış. Burada tutulan ışınlar fotovoltaik yolla enerjiye çevrilerek sizin kamp yaparken yanınızda bulunan cep telefonu ve benzeri aletleri şarj etme imkanına kavuşmanızı sağlıyor.

WALL-E’den M-O Temizliğe Geldi

hoodly | 22 June 2009 15:54

Wall-e filmini izleyenlerin hemen hatırlayacağı M-O(Microbe Obliterator) filmde temizlik yapan bir robottu. Yapılan bu tasarımla artık M-O evinizdeki tozları, kırıntıları ve benzeri kirleticileri temizleme işinde size yardımcı olabilecek. Şeffaf haznesinde biriktirdiklerini görme imkanınız da var. Sizin yapmanız gereken onu temizleyeceği doğrultuda çalıştırmak. Eğer çocuğunuz varsa onun oyuncağı olma olasılığı da çok yüksek. Amazon’dan 22.99$ lık bir ücrete satın alabilirsiniz.

M-O
M-O

Günlük atıklarla yapılmış 45 eski moda robot tasarımları

hoodly | 22 June 2009 14:31

Tasarımcı ve mucit Paul Loughridge‘ın normalde çöpe atacağımız veya geri dönüşüme vereceğimiz günlük tüketimlerimiz sonucu ortaya çıkan atıkları kullanarak ve eski moda havası vererek tasarladığı 45 uydurma robot görülmeye değer açıkçası.