bildirgec.org

shakaci

11 yıl önce üye olmuş, 44 yazı yazmış. 4 yorum yazmış.

Başucu kitaplarınız için: Lili Lite

shakaci | 07 May 2011 14:31

Yatarken ya da karanlıkta kitap okumak için çok çeşitli ürünler tasarlanmıştır. Bunların çoğu kullanışsız ya da kullanımda sürekliliğin sağlanamadığı verimliliği düşük icatlar olmuştur.

Lili Lite bu eksik yanların üstesinden gelerek, hem kolay kullanım, hem güzel bir tasarım hem de farklı çalışma tekniği ile yatarken kitap okuyanların vaz geçilmezi olacak gibi görünüyor.

Lili Lite
Lili Lite

Bebekleri radyasyondan koruyun: Care

shakaci | 28 April 2011 11:33

Radyasyonun özellikle hamile kadınlar üzerindeki olumsuz etkileri ve rahimdeki cenin sağlığı için zararı hepimizin farkında olduğu bir durumdur. Fakat bu tehlikeyi sezebilmemiz mümkün değildir. Gang Wang, Bin Xiao & Yanyan Cheng of The Fun Team tasarımı olan Care, bileğinize takılıyken yakın çevrenizde radyasyon seviyesi arttığında bilezik tarafından uyarılıyorsunuz.

Care
Care

Kabloların eziyetine son: Apple Core

shakaci | 24 April 2011 13:08

AppleCore
Apple Core

Elektronik çağının geçiş dönemi olarak gördüğüm kablolu dönemin en büyük sıkıntılarından bir tanesi, elimize ayağımıza dolaşan ve çirkin bir görüntüye sebep olan düzensiz kablo yığınları. Bu eziyete bir toparlayıcı ile çözüm bulmak artık mümkün.

Apple Core History
AppleCore History

Altını çizin, korkmayın!

shakaci | 22 April 2011 14:51

Kitap okurken ya da ders çalışırken önemli bulduğumuz yerlerin altını çizeriz. Daha sonra baktığımızda bu çizgilerin düzgün olmaması bizi rahatsız eder. Giha Woo‘nun tasarladığı Alt Çizici göze hoş gelmeyen bu görüntüyü gideriyor ve cümlelerin alt çizgileri artık bir cetvelle çizmiş kadar düzgün oluyor.

Constrained Ball
Constrained Ball

Kahve koymaya kıyamayacağınız kupalar!

shakaci | 01 March 2010 17:07

Kupalar, özel günlerde en çok baş vurduğumuz hediyelik eşyalardan biri ve kişisel eşyalarımız arasında da bizim için önemli yer tutar. Tabi, özgün tasarıma ve ilham kaynağı olma özelliğine sahipse, kahve içmek yerine hayran hayran bakmamıza neden olur. İşte onlardan birkaç tanesi;
[Tümünde olmamak kaydıyla bazı kupaları satın alabileceğiniz linkler mevcut.]

Coldplay internetin en popüler grubu mu?

shakaci | 03 September 2008 15:08

coldplay, alternatif rock yapan bir ingiliz grubu.

bu yazıya konu olmasının sebebi, ünlü müzik grupları arasında ve yaptığım küçük çaplı araştırmada en fazla dinleyici kitlesine sahip müzik grubu olması.

sao paulo konseri
sao paulo konseri

facebook‘da gezinirken müzik türünde en fazla hayranı olan müzik grubu olmasıyla dikkatimi çekti. öyle ki, daha önceden dinlediğim bir çok grubu da geride bırakmış görünüyordu. (Chris Brown, Linkin Park, Red Hot Chili Peppers, Pink Floyd gibi)

İnternete Sansür Değil Sürat Gerek!

shakaci | 21 August 2008 14:53

son zamanlarda ardı arkası kesilmeyen engelleme, kapatma, sansürleme olaylarına artık kullancılar daha fazla ses çıkarmaya başladı.

youtube engellemeleriyle başlayan süreç, hukuki çatlaklardan sızarak kendini gösterdi. şimdi ise türk internet kullanıcısının sınırsız sanal ağ içersinde gezme özgürlüğü sinir bozucu derecede artarak devam ediyor.

internet dünyasını bir takım sansür ve yasaklarla dar edenlere karşı protestolar, kampanyalar, görsel tepkiler var, bunlardan bazıları;

mehmet turgut!

shakaci | 24 June 2008 07:00

mehmet turgut
mehmet turgut

öncelikle başlığa bakıp da konuyla ilgili hiçbir fikri olmayanlar için bir ön bilgi vermek istiyorum. başlığı, tanıtmak istediğim kişinin ismi olarak seçtim; çünkü o kişi bir marka.

mehmet turgut!
kimdir bu adam?

“Mehmet Turgut 21 Temmuz 1977 yılında Ankara’da doğdu.
İsmini aldığı Dedesi Mehmet Turgut’un mesleği olan fotoğrafçılık, kaderini belirleyecekti.
Uzun yıllar teorik fotoğrafçılık, baskı teknikleri, boyama, kara kalem ve fotoğraf işleme üzerine çalışmalar yaptı.
İlerleyen zaman içerisinde kendisini Kurgusal Fotoğraflar üretmeye ve çekmeye adadı.”

senin sanat dediğin nedir arkadaş? (vol2)

shakaci | 20 June 2008 14:46

beethoven
beethoven

sanat‘ın ne olduğunu açıklamaya yönelik ilk yazımda sormuştum “sanat nedir?” diye. bildirgeç kullanıcılarından azımsanmayacak derecede hoş cevaplar aldım;

ilk olarak zee bir öneride bulundu ve konuyu ‘nedir?’ şeklinde değil ‘ne değildir?’ olarak tanımlamalıyız, dedi. ekinoksah‘ın tarifi farklıydı, aslında sanat insanın içgüdüsüdür, dedi ve ekledi: “Sanat kendi kendine olan şeyleri ‘ben yaptım’ demektir.” sanat nesnel olarak algılanmayan şeyleri tanımlama taraftarı olmamaktır, diyen theaob konuya farklı bir boyut kazandırdı. agurbuz, biSGen, samethings, gockmens, Kreston bu konuda fikirlerini bizlerle paylaşan diğer kullanıcılar.