bildirgec.org

yenilik hakkında tüm yazılar

Kinect for Xbox 360

royalbaris | 18 April 2011 16:18

resim kaynak : http://www.dlcoyun.com/dlc-oyundan-kinect-degerlendirmeleri/

Kinect for Xbox 360, konsol dünyasında ulaşılan zirvelerden biri. Kinect diğer konsollara göre farklı ve özel bir yapı. Kontrolün tamamıyla bizde olduğu, herhangi bir cihaz kullanmadan vücudumuzla oyuna katıldığımız bir uygulama. Kinect sensörler sayesinde hareketlerimizi algılıyor ve joypad ile yapabildiklerimizi vücudumuzla yapıyoruz.

Artık Windows Cep Telefonlarında

keremx | 04 April 2011 17:56

Artık Windows Cep Telefonlarında
İlk cep telefonu markam NOKİA idi. Sonraki birkaç cep telefonumu da Nokia’dan tercih ettim. Ancak zamanla ilgi ve ihtiyaçlarım değişti. Şimdi İphone marka telefonları tercih eder oldum. Nokia hala ülkemizde cep telefonu pazarının lideri. Ancak sürekli kan kaybediyor. İphone başta olmak üzere insanlarımız Samsung, LG gibi markalara yönelir oldu.

10 yıl öncesinde bilgisayar denince aklıma sadece Microsoft ve Bill Gates gelirdi. Ancak şimdi Google ve Apple gibi çok güçlü markalar bilgisayar ve internet pazarına hakim olmaya başladılar. Hızla gelişen bilgisayar dünyasında Microsoft’un geri kaldığı bir çok konu var.

Devrim

zarifce | 24 November 2010 16:28

Hücre, bir canlının bütün özelliklerini taşıyan, en küçük birimidir. İnsan da birey olarak yaşadığı toplumu yansıtır. Canlıların hepsi hücrelerden oluşur, topluluklar ise bireyden, hücrelerden oluşma, ayrı canlıların en belirgin ayırt edici özelliğidir, bireyden oluşan toplumların özelliği de yine bireyde saklıdır. Hücreler bağımsız hareket ettikleri halde birlikte iş görürler. Bireyler bağımsız hareketleri ile hem kendi yaşamlarını hem de oluşturduğu toplumun hayatını idame ettirmesini sağlar.

Aynı alanda gerçekleşen birçok toplumsal olayın genel adı toplumsal olgudur. Tek bir topluma ya da kişiye özgü değil, bütün toplumlara ya da kişilere özgüdür. Aynı türden birçok değişmeyi anlatmak için kullanılır. Başlangıç ve bitiş süresi ve nerede biteceği kesin olarak belirlenemez ve Soyutlama ve genelleme yoluyla elde edilir. Toplumsal olguya önemli bir örnek devrim-yeniliktir. Şimdi yazının başında neden hücre ile insanı karşılaştırdık. Hücreler bölünme ile kendisini yeniler ve çoğalır insan da doğumla çoğalır. Doğum da bir yeniliktir. Burada önemli olan ve temas etmek istediğim konu YENİLİKTİR. Yenilik denince aklıma hücrelerin kendini yenilemesi ve Cumhuriyet devrimleri gelir. Bence ikiside büyük bir olay. Yenilik hayatımızın her alanında olması gereken bir olgudur. Değişmek birey ve toplumun gelişerek daha ileri gitmesi demektir. Yenilenmek için başka toplumları örnek alabiliriz. Bu yenilik toplumumuzu diğer toplumlar arasında ileri seviyelere taşıyacak nitelikte olmalıdır. Yani başka toplumların hayatlarını yozlaştıran ananelerini kendimize “biz de bu yok” diye örnek almamalıyız. Özellikle teknoloji alanında yapılan yenilikler toplumu ve ülkemizi ileri götürür.

Dijital Dürbünlü Kamera!

kagit kalem silgi | 19 October 2010 17:12

Thanko’s ilginç tasarım fikirlerinden biri daha..
8 Mpix kamerası ile kullanıcısına video görüntüleri veya fotoğraf çekme imkanı sağlayan dürbün, bu özelliği ile rakiplerinden ayrılıyor.

Diğer özellikleri ise şu şekilde:
Cihazda iki video modu VGA modu mevcut.
VGA (640 x 480) ve (320 x 240) WVGA ..
Video kaydını AVI formatında yapıyor.
4032 × 3024 resim çözünürlüğü sunuyor.
Dürbün kamerası, 4x dijital zooma sahip.

YouTube yeniliklere devam ediyor

thomasguven | 14 September 2010 15:20

youtube
youtube

YouTube’da yeniliklere devam

Bağlanamasak da bir You Tube gerçeği var ve yeniliklerine devam ediyor

YouTube Pazartesi sabahı (13 Eyl 2010) partner siteleri olan Howcast, http://www.nextnewnetworks.com/, Rocketboom ve Young Hollywood ile iki günlük bir kesintisiz canlı hizmetini denemeye aldı.

Deneme Pasifik zamanıyla saat 8 de başladı ve YouTube kanalları içindeki canlı servislerle birleşmeyi amaçlıyor.

Firefox 4 Beta 1 Yayımlandı.

mturkmen | 08 July 2010 23:31

Sonunda Mozilla Firefox 4 beta 1 versiyonu piyasaya çıktı.
Dünyanın en popüler ikinci gezginini buradan indirebilirsiniz. Yaklaşık bir yıldır çıkması bekleniyordu. Bugün, beklentiden gerçeğe dönüştü. Yılın sonuna kadar birkaç beta versiyonu ile birlikte sonuçlanması bekleniyor.
Firefox 4 önceki versiyonlarına göre büyük yenilikler getirmesi bekleniyor. Sadece arayüzdeki değişikliklerle kalmayıp ek özellikler ve HTML5 desteği gibi özellikleri taşıyor.
Kaynak

çinlilerden yeni non-stop tren konsepti!

escorpior | 06 May 2010 16:41

Hızlı tren.
Hızlı tren.

Çinliler non-stop trenler için akıl dolu bir konsept geliştirdiler. Şöyle bir düşünün! İki şehir arasında çalışan bir hızlı tren bulunmakta ve bu iki şehir arasında yolcu indirip bindirilmesi gereken tam 30 ara istasyon mevcut. Bu istasyonlarda hızlı trenin durması ve yeniden hız alması hem azımsanamayacak derecede zaman kaybına hem de enerji kaybına yol açıyor. Küçük bir hesapla, her istasyonda sadece 5 dakika kaybedilse, 30 istasyon için 5×30, yani tam 2,5 saat zaman kaybı oluyor. Buradaki temel düşünce, hem bu zaman kaybını önlemek, yani bu istasyonlarda durmamak, ancak bu arada yolcuları indirip bindirme işlevini de yerine getirebilmek.

Çinlilerin yeni konsept treni!
Çinlilerin yeni konsept treni!

Peki bu konseptin çalışma sistemi nedir:

Eski pillerinizi ÇÖPE atmayın!!!

Beacool | 24 April 2010 12:06

Eski pillerinizi ÇÖPE atmayın!!!

ReZAP Logo
ReZAP Logo

Uzun zaman önce bırakmıştım şarj edilemeyen pillerden almayı. Gerek doğaya verdikleri büyük zarar gerekse sağladığı düşük yararlardan dolayı alkaline piller gözümde pekte iyi bir yere sahip değil. Şarjlı pillerin kullanım süreleri ve tekrar kullanılabilir olmalarıyla sağladığı yararlar sebebiyle marketten yada bakkaldan acil durumda pil almaktansa çantamda birkaç tane şarjlı pil taşımayı adet edindim…

Kendi Ofis Masanızı Kendiniz Yapın

axanc | 16 March 2010 10:25

Orjinal masa 600$ değerinde
Orjinal masa 600$ değerinde

son günlerde ofis malzemelerinin fiyatı oldukça yükseldi. bir masa bir sandalye atarım olur biter diyebilirsiniz. ancak unutmayın ki ofisiniz, sizin ve şirketinizin kişiliğini yansıtıyor. bu şekilde düşünüldüğü zaman neden böyle bir dekorasyona ihtiyacınız olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız.

Oysa bu masayı 250$'a elde etmek mümkün
Oysa bu masayı 250$’a elde etmek mümkün

peki bu mobilyalara, o kadar çok para veremiyorsanız, vermek istemiyorsanız ne yapacaksınız? stilinizden ödün mü vereceksiniz!? asla. profesyonelliğinizden asla taviz vermeyin. bir işin mükemmel olması için illa ki çok para vermenize gerek yok, bunu siz de biliyorsunuz.

tek yapmanız gereken eski bir masa almak ve hayal etmek. ne yapabileceğiniz sadece sizin hayal gücünüzle sınırlı. Orjinali 600$ olan bu masayı, biraz malzeme ve biraz da uğraş ile, 200-250$ arasında çok rahat bir şekilde elde edebilirsiniz.