bildirgec.org

escorpior

11 yıl önce üye olmuş, 10 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

çinlilerden yeni non-stop tren konsepti!

escorpior | 06 May 2010 16:41

Hızlı tren.
Hızlı tren.

Çinliler non-stop trenler için akıl dolu bir konsept geliştirdiler. Şöyle bir düşünün! İki şehir arasında çalışan bir hızlı tren bulunmakta ve bu iki şehir arasında yolcu indirip bindirilmesi gereken tam 30 ara istasyon mevcut. Bu istasyonlarda hızlı trenin durması ve yeniden hız alması hem azımsanamayacak derecede zaman kaybına hem de enerji kaybına yol açıyor. Küçük bir hesapla, her istasyonda sadece 5 dakika kaybedilse, 30 istasyon için 5×30, yani tam 2,5 saat zaman kaybı oluyor. Buradaki temel düşünce, hem bu zaman kaybını önlemek, yani bu istasyonlarda durmamak, ancak bu arada yolcuları indirip bindirme işlevini de yerine getirebilmek.

Çinlilerin yeni konsept treni!
Çinlilerin yeni konsept treni!

Peki bu konseptin çalışma sistemi nedir:

kendi videoblogunu oluştur – bölüm 2

escorpior | 12 August 2009 13:19

bu bildirge kendi videoblogunu nasıl oluşturursun konusunun ikinci parçası. birinciyi okumadıysanız buradan ulaşabilirsiniz.

yaratıcılığınızı herkese gösterin
yaratıcılığınızı herkese gösterin

söz verdiğim gibi, bugün hazırladığımız videonun montajını nasıl yapacağımızı ve hangi sitelerde videoblogumuzu oluşturabileceğimizi konuşacağız.

montaj

çekimini yapıp bilgisayarımıza yüklemiş olduğumuz videomuzun montajını yapmalıyız. yani videomuzun bir kısmını kesmek, bazı bölümlerine eklemeler yapmak, alt yazı eklemek veya müzik eklemek isteyebiliriz. bunun için montaj yapmamıza yardımcı olacak bir programı kullanmayı öğrenmemiz gerekiyor. bunun en basit yolu bilgisayarımızda zaten kurulu olan windows movie maker.

kendi videoblogunu oluştur – bölüm 1

escorpior | 10 August 2009 19:35

son yıllarda insanlar arasında gerçekten bir blog patlaması yaşanıyor. hergün yüzlerce ve hatta binlerce yeni blog oluşturuluyor. bununla birlikte her geçen gün bu blogları oluşturmak, stil vermek, kullanmak daha da kolaylaştığı gibi kendini ifade etmenin yolları da farklılaşıyor. bunu yapmanın en ilginç yolarından biri de videoblog oluşturmak. dünyaya sadece birşeyler anlatmak değil aynı zamanda göstermek isteyen yaratıcı insanlar için mükemmel bir olanak.

kamera seçimi

bir blogcu olmak ve kendi yayınını yapmak için öncelikle bir kamera gerekli. başlangıç için bir dijital fotograf makinesi gayet yeterli. tabii ki dijital fotograf makinemizin video kaydetme özelliği olmalı ve 30 sn kadar video çekme gibi bir kısıtlaması olmamalı, hafıza kartımızın izin verdiği kadar kayıt yapabilmeli, video kayıtlarını sesli yapabilmeli. i̇nternet dünyasında cep telefonu ile çekilen videolarla blog oluşturanlar da bulunmakta. mobil dehalar için oluşturulmuş sosyal ağlar bile var, shozu bunlardan biri.

video oluşturma okulu

web’in ‘en’ leri! – Webby Awards!

escorpior | 08 May 2009 11:32

13. kez düzenlenen geleneksel Webby Awards yani internetin en iyileri ödülleri belli oldu. Özellikle adayalar ve tabii ödül alanlar saymakla bitmiyor. Birçok kategori var ve bu kategorilerin dördünde yaklaşık yetmişer aday var.

Yılın Webby artisiti Trent Reznor olarak seçildi. Trent Renzor, nine inch nails grubunun kurucusu ve yöneticisi olarak biliniyor.

The Slip
The Slip

Jürinin bu adayı kazanan olarak seçmesinde geçen seneki The Slip adlı albümlerini sevenlerine internetten ücretsiz olarak sunmaları önemli rol oynadı. Yılın web-şahsiyeti ödülünü hayranları ile aktif olarak Twitter‘de görüşen amerikalı aktör jimmy fallon kazandı.

En iyi bayan aktör olarak sarah silverman seçildi. Onu youtube’daki videoları the great schlep ve i’m f**king matt damon ile hatırlıyoruz.

Sarah Silverman
Sarah Silverman

En komik olarak, web therapy adlı internet komedisindeki muhteşem performansı ile lisa kudrow seçildi. Yılın sinema şahsiyeti olarak seth macfarlane seçildi. Onu cavalcade of cartoon comedy serisinden hatırlıyoruz.

web tarayıcıları! – i̇ndir kullan! – peki ne kadar güvenli?

escorpior | 03 May 2009 10:02

evet, web tarayıcıları bizlere bedava olarak sunuluyor, son versiyonlarını indirip indirip kullanıyoruz. gün geçtikçe daha güzel arayüzlere, daha hızlı görüntüleme yeteneğine sahip web tarayıcıları hizmetimize sunuluyor! peki bütün bu servislerin bedava olması hiç dikkatinizi çekti mi? acaba karları nedir diye hiç düşündünüz mü? hizmetlerine karşılık bizden ne alıyorlar? bu tarayıcılar ne kadar güvenli? buyrun beraber irdeleyelim.

Bir Demet Web Tarayıcısı
Bir Demet Web Tarayıcısı

konumuza başlamadan önce bu popüler web tarayıcılarını daha yakından tanıyalım. Internet Explorer buradan, TheWorld buradan, Opera buradan, Mozilla FireFox buradan, Tencent Traveler buradan, Maxthon buradan ve son olarak Google Chrome buradan indirilebilir.

son zamanlarda internette gezinmeye başladığımda dizüstü bilgisayarımın fanının daha hızlı çalıştığını, yani benden habersiz ek işler yaptığını farkettim. benimle aynı tarayıcıyı kullanan başka bir arkadaşım da aynı şikayetle bana geldi. bunun üzerine bu konuyu biraz araştırdım. bu tarayıcılar sayesinde internette gezinmek daha kolay hale geliyor ancak tarayıcılar da gün geçtikçe özel hayatımıza daha çok giriyorlar.

Siz Evde Yokken Neler Oluyor – Web Kameranı Kullan!

escorpior | 29 December 2008 12:02

“Ben evde yokken web kameramı kullanarak neler olup bittiğini görmek istiyorum diyorsanız, hem de başka şehirde olsam bile evimin içini takip etmek istiyorum” diyorsanız bu yazı tam size göre.
Tabii ki öncelikle bir web kameramız olması gerekiyor. Bir de evimizi, iş yerimizi vs. kameramızla kontrol etmemizi sağlayacak bir yazılım. Peki bu yazılımlardan ne bekliyoruz:
1. Normal gün ışığında hareketi algılayabilmeli (yani bir hareketlenme olursa çekim yapacak)
2. Hareketlenme olursa:
2.1. Fotoğraf çekip bilgisayara kaydetme.
2.2. Video çekip bilgisayara kaydetme.
2.3. Bir işlem yaptığında e-mail aracılığı ile haber verme.
2.4. Fotoğrafları bir FTP server a gönderme (bilgisayarı çalsalar bile fotoğraflar ftp serverimizde kalacak)
3. Belirlenen gün ve zamanlarda otomatik olarak çalışmaya başlama ve durma

Bu işe yarayan yazılımlar şunlar:

1) GeniusWebMate
Genius Eye 312 web kamerası ile birlikte verilen bir yazılım.

Eksileri:
1. Yazılım minimize edildiği zaman çalışmıyor.
2. Ortamdaki ışık değişimini bile sanki bir hareketlenme varmış gibi algılayıp gereksiz yere çok sık çalışıyor (ayar değişiklikleri sonucu etkilemiyor)
3. FTP ye ve e-maile bildirme özellikleri yok.
4. Ara yüzü çok kullanışlı değil.
5. Video çekme özelliği yok. Sadece fotoğraf.
6. Zaman ayarlama özelliği yok

Artıları:
1. Yazılım ücretsiz.

Metacafe – Video Gönder Para Kazan – En Reel Yolu Bu…

escorpior | 25 December 2008 17:00

Video göder para kazan!

Konumuzun başlığından da anlaşılabileceği gibi video oluşturup göndererek para kazanabilirsiniz. Eğer ben video çekmeyi severim, komik anları yakalarım, çok ilginç, yaratıcı videolar çekebilirim diyorsanız, yada benim elimde böyle videolar zaten var diyorsanız bu sistem tam size göre. Yalnız bu videolar kendi üretiminiz yada kendi çekiminiz olmalı.

www.metacafe.com
www.metacafe.com

Yapmanız gereken işlem çok basit, sanırım youtube u duymayanınız yoktur. Sistem tam youtube daki gibi, önce videonuzu gönderiyorsunuz, milyonlarca üyesi olan bu sitede insanlar sizin gönderdiğiniz videoyu izliyorlar. 20000 kere izlendiğinde size 100$ veriyor, hemde paypal hesabınıza değil direk olarak adresinize çek gönderiyor ve Türkiye’deki bankaların bir çoğunda çekinizin karşılığını alabiliyorsunuz.

Resminizi Karikatür Haline Getirin

escorpior | 25 December 2008 13:41

Çok eğlenceli yeni bir rogram. Sadece birkaç tıklama ile istediğiniz bir fotğrafı karikatür haline getirebilirsiniz. Bu siz olabilirsiniz, evcil hayvanınız olabilir, eviniz veya arabanız olabilir. Dilediğiniz tüm fotoğrafları bir çizgi karikatür haline getirebilirsiniz.

Dilediğiniz resmi karikatür haline getirin...
Dilediğiniz resmi karikatür haline getirin…

Porgramın adı PhotoToCartoon. Bu programı arkadaşlarınıza sürpriz yapmak için kullanabilirsiniz, elektronik kutlama mesajları hazırlamak için kullanabilirsiniz, facebook ta avatar olarak kullanmak üzere resminizi karikatürize edebilirsiniz. Siteye buradan ulaşabilirsiniz.

Reklam izle para kazan – Yepyeni bir site!

escorpior | 06 November 2008 01:57

www.izleyenkazaniyor.com
www.izleyenkazaniyor.com

İnternette reklam izleyip para kazanılabilecek yepyeni bir site açıldı. Site bugün (25.12.2008) kazandırmaya başlıyor, bu fırsatı kaçırmayın, ilk kazanmaya başlayan siz olun. 2009 a internetten para kazanarak girin.

www.izleyenkazaniyor.com
www.izleyenkazaniyor.com

Siteye buradanulaşabilirsiniz. Çok iddalı bir site, tamamen Türk sermayesi ürünü. İzleyenkazaniyor.com Türkiye’nin ilk patentli internet üzerinden izinli reklam izletme ve para kazandırma platformu. Şu an site halen patent işlemlerini tamamlamaya devam ediyor ancak bu arada üye topluyor. Şimdiden üye sayıları 10000 i geçmiş durumda.
Site günde 50 reklam izlendiğinde ayda 360 ytl kazanılab,leceğini vaad ediyor ve gerçekten çok iddalılar. Buradan kayıt yaparak sitenin ilk para kazanacak üyeleri arasına girebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.