bildirgec.org

royalbaris

11 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Kinect for Xbox 360

royalbaris | 18 April 2011 16:18

resim kaynak : http://www.dlcoyun.com/dlc-oyundan-kinect-degerlendirmeleri/

Kinect for Xbox 360, konsol dünyasında ulaşılan zirvelerden biri. Kinect diğer konsollara göre farklı ve özel bir yapı. Kontrolün tamamıyla bizde olduğu, herhangi bir cihaz kullanmadan vücudumuzla oyuna katıldığımız bir uygulama. Kinect sensörler sayesinde hareketlerimizi algılıyor ve joypad ile yapabildiklerimizi vücudumuzla yapıyoruz.

Çöken İşlemlerin Nedeni İçin

royalbaris | 18 April 2011 15:12

Resim Kaynak : http://www.nirsoft.net/utils/app_crash_view.html

AppCrashView, Windows Vista ve Windows 7 kullanıcı için, sistemde meydana gelen çöküntüleri tüm uygulama detayları ile görüntüleyen küçük yardımcı bir programdır. Çökmenin, çarpışmanın neden olduğuna dair bilgileri incelemeniz ve buna çözüm bulmanız mümkün.

sildiğim dosyayı bul recuva

royalbaris | 18 April 2011 14:04

Recuva 1.40 programı Geri Dönüşüm Kutusuyla silinmiş dosyalarımızı araştıran, bulan, düzelten, kullanışlı ve sadece 1.70 MB yer kaplayan çok faydalı bir program. Windows 7, Windows 7 64-bit, Windows Vista, Windows Vista 64-bit, Windows XP platformlarında çalışıyor. Piriform Şirketinin üreticisi olduğu bu program sayesinde bir şekilde sildiğimiz dosyaları geri çağırmamız mümkün. Eğer sildiğimiz dosyalar üzerinden çok uzun bir zaman geçmemişse bu program ile bu sildiğimiz dosyaları sistemimize eski haliyle yüklememiz mümkün.

Sistem Bilgileri için SIW kullanın

royalbaris | 14 April 2011 09:19

SIW yani System Information for Windows programı adından da anlaşılabileceği gibi Windows Sistem Bilgilerinizi gösteren çok yararlı bir program. http://www.gtopala.com/siw-download.html adresinden indirebileceğiniz Freeware versiyonu çok işinize yarayacak. Bu programı indiren kişiler zaten nasıl bir program olduğunu biliyorlar ama bilmeyenler için rehber olmaya çalışacağım.
SIW programını bilgisayarınıza kurup açınca ekranın solundaki çerçeveden üç ana başlık altında kendi pc niz hakkında istediğiniz bilgilerin o konu başlığı altındaki hepsine ulaşacaksınız.

Sanal Tuzak – Nijerya Mesajı

royalbaris | 28 March 2011 15:34

Birgün e-mail adresinizde başka bir ülkeden birilerinin sizin hesabınıza oldukça yüklü miktarda para aktarma isteğiyle karşılaşırsanız ne yaparsınız? İnanmazsınız öyle mi? Peki bu kişiler resmi görevli, asker veya iş adamı oldukları iddia ediyorlar ve o ülkenin iç sorunları nedeniyle yüklü miktarda parayı yurt dışına çıkaramadıklarını söylüyorlar, bunun karşılığında ise sizden sadece cüzzi bir miktar olan bir vergiyi ödemenizi istiyorlarsa?

3D İçin Gözlükleri Çıkarın

royalbaris | 28 March 2011 13:53

Nintendo’nun yeni oyun konsolu 3DS artık piyasada. On binlerce kişinin merakla beklediği, üç boyutlu oyun oynamanın keyfini üç boyutlu gözlük takmadan verebilen 3DS geçen ay Avrupa piyasalarını kavurdu. Binlerce dükkan geçen ay neredeyse sadece Nintendo 3DS için hizmet verdi. Guardian gazetesinde çıkan makaleye göre Oxford Street’ te HMV dükkanının önünde sadece bu konsol için sıra bekleyenler günler öncesinden yerini almış ve Capcom yapımcısı Yoshinori Ono’nun imzaladığı Street Fighter IV 3D kopyaları için bir nevi kapışmışlar.

www.guardian.co.uk
www.guardian.co.uk

Seçim Zamanı

royalbaris | 25 March 2011 16:29

Apple her yıl bir mucize yapmaya devam ediyor. Bir ürün üzerine fazlasıyla odaklanıp yılın bir döneminde piyasaya sürüyor ve hasılatı topluyor. Şahsi fikrim olarak mükemmel bir pazarlama tekniği ile davranan ve ürününü dahi bir satış tekniğiyle buluşturan Apple meyve veren ağaç misali taşlanmaya devam ediyor. Son çıkardıkları ve piyasada bulunan rakiplerinin gerçekten süslü püslü ama birbirinin tekrarı ve hep bir yanı muhakkak eksik kalmış modellerin aksine; çok şık bir dizayna sahip, kendi deyimleriyle ” iPhone’u her zamankinden daha güçlü, daha kolay kullanılır ve daha vazgeçilmez yapacak yeni bir model” olan iphone4’ü piyasaya sürdüler.