bildirgec.org

mturkmen

11 yıl önce üye olmuş, 151 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Texas Google’a Karşı Tekelcilik Soruşturması Başlatıyor

mturkmen | 06 September 2010 17:27

Texas başsavcısı Greg Abbott’ın gelen şikayetler üzerine Google’a tekelcilik ve rekabeti engelleme soruşturması başlattığı ve arama devinin buna cevap verdiği ortaya çıktı.
Search Engine Land sitesine göre, Texas eyaletinin soruşturması Google’ın arama sonuçlarıyla rakiplerine zarar verecek şekilde oynayıp oynamadığı üzerine yoğunlaşıyor. Soruşturma Foundem, SourceTool/TradeComet ve myTriggers arama motorları tarafından gelen şikayetler üzerine başlatılmış. Bu şirketlerin hiçbirisinin Texas dışında faaliyet göstermediği halde, araştırmayı başlatmak için sadece eyaletteki müşterilere ihtiyaçları var.
Google rapora, Genel müdür yardımcısı Don Harrison’ın bir blog yazısı aracılığı ile cevap verdi. Raporda, Harrison Foundem, SourceTool/TradeComet ve MyTriggers şirketlerinin tarihini gösterirken Google arama motorunun “adalet”i hakkındaki soruları gösteriyor. Şirketlerin geçmişi her birinin Google’un rekabeti engelleme davranışları hakkındaki iddialarını çürütüyor.

Skype 5.0 10 Kişiyle Aynı Anda Görüntülü Görüştürecek.

mturkmen | 06 September 2010 10:38

Eğer Windows’unuzda Skype kullanıyorsanız şanslısınız; Skype 5.0 beta 2 artık bizimle. Skype’da yeni özellik; daha önceki beta versiyonunda 5 kişi olan sınırı 10 kişiye çıkarıldı. Dokuz kişiyle aynı anda hiçbir zaman görüşmeyecek olsanız da, yine de otomatik çağrı yenileme, daha iyi görüşme kalitesi ve yeni kullanıcı arayüzü nedenlerinden dolayı sürümü yükseltmek isteyeceksiniz.

Şunu unutmayın ki grup arama özelliği sadece Windows tabanlı, yani görüşmeye katılacak kullanıcılarında Windows sürümüne sahip olması gerekiyor. Bu arada hatırlatalım ki bu hala beta versiyonudur. Bundan dolayı, sizin yerinizde olsam nükleer silahsızlanma hakkındaki iş görüşmemi grup konferansımı Skype ile yapmazdım (En azından şimdilik).

Otobüslerin Babası Geliyor

mturkmen | 09 August 2010 10:18

Çin, trafiği yavaşlatmadan toplu taşımacılığı artırmanın yollarını arıyor. Bir öneri, altından arabalar geçebilen yükseltilmiş otobüsler.
Temel olarak, tren gibi fakat tekerleklerle çalışan kocaman bir otobüs. Bu otobüsleri yapacak olan şirket olan Shenzhen Hashi Parking Equipment başkanı Song Youzhou‘ya göre her otobüs iki şerit genişliğinde, yaklaşık 5.5 m yüksekliğinde olacak.

Kaptan Amerika

mturkmen | 06 August 2010 10:03

2. Dünya savaşından Marvel Comics‘in çizgi filmine uyarlanan karakter. Cesur fakat bir o kadar da kaçık olan Steve Rogers Amerika‘nın süper asker yetiştirme programı kapsamında bir seri deneye gönüllü olur.
Askeri birlik onu silah insana dönüştürmeyi başarır, fakat bu işlemlerin savaşta kullanılacaklar için riske değerden daha fazlaya mal olduğuna karar verirler.
Bunun üzerine onu çeşitli Amerikan birliklerinde morali yükseltmek için kullanmaya başlarlar. Hatta bunun için ona renkli bir kostüm hazırlarlar.
Başrollerini Chris Evans Samuel L.Jackson Filmin büyük bir yankı getirmesi bekleniyor.

Link

Firefox 4 Beta 1 Yayımlandı.

mturkmen | 08 July 2010 23:31

Sonunda Mozilla Firefox 4 beta 1 versiyonu piyasaya çıktı.
Dünyanın en popüler ikinci gezginini buradan indirebilirsiniz. Yaklaşık bir yıldır çıkması bekleniyordu. Bugün, beklentiden gerçeğe dönüştü. Yılın sonuna kadar birkaç beta versiyonu ile birlikte sonuçlanması bekleniyor.
Firefox 4 önceki versiyonlarına göre büyük yenilikler getirmesi bekleniyor. Sadece arayüzdeki değişikliklerle kalmayıp ek özellikler ve HTML5 desteği gibi özellikleri taşıyor.
Kaynak

iPad’ine Kamera İsteyen Var mı?

mturkmen | 08 July 2010 18:45

iPadkullanıcılarına müjde! iPad’inizi Kamera kasası ile birleştirip kamera konusundaki eksikliğini giderebilirsiniz. Bunu daha da iyi kılan şey ise kameranızı görüntülü chat yaparken kendinize çevirebilirsiniz. Kamera kasanın köşesinde olduğundan hem dikey hem yatay görüntüleme sağlıyor aynı zamanda plastik kasa cihazı daha iyi kavramınızı sağlıyor.
Alt tarafı iPad’i koyabilmeniz için açılıyor, ayrıca kasanın altına şarj için ayarlama yapılmış.
Kaynak 1, 2

İki çeyreklik bisiklet

mturkmen | 07 July 2010 12:00

İki çeyreklik gerektiğinde katlanabilen bir elektrikli bisiklet. Gücünü bisikletin arkasındaki siyah kasadaki lityum bataryadan alıyor. Elektrik özelliği yokuş yukarı tırmanırken devreye giriyor ve yokuş aşağı inerken kendini şarj ediyor. Ayrıca bataryayı sökerek evde de şarj edebiliyorsunuz. Yazlığa tatile giderken veya asansörle eve çıkarmanız gerektiğinde yarıya katlanabiliyor ya da arabanın bagajına veya çatı arasına konulabileceği zaman dörde katlanabiliyor.
Genelde normal katlanan bisikletleri katlayacağınız zaman oturak gibi parçalarını ayrı katlamanız gerekiyor. Fakat iki çeyreklikte bu parçalar aynı anda katlanabiliyor.
Kaynak 1, 2, 3,

Pixar Son İsteği Gerçekleştirdi.

mturkmen | 24 June 2009 10:18

Kaliforniya’nın Huntington Plajında yaşayan 10 yaşındaki Colby Curtin Up filmini çok görmek istedi. 3 yıldır kanser olduğundan ve sinemaya gidemediği için son isteği olarak filmi görmek istedi.

Bir aile arkadaşı Pixar ile iletişime geçti. Firma henüz sinemalarda gösterime giren filmin bir DVD’sini özel olarak çocuğa gönderdi.
Colby filmi izledikten yedi saat sonra dünyaya gözlerini kapattı. Pixar bu konuda daha fazla yorum yapmayı reddediyor.
Kaynak

Site sadece sizde mi çalışmıyor?

mturkmen | 02 December 2008 09:30

Bu siteden sitenin sadece sizin için mi yoksa herkes için mi ulaşılamaz olduğunu sorabilirsiniz.

Peki daha sonra ne olacak. İşte bu sitede size site normale döndüğünde bir e-mail vasıtasıyla durumu bildiriyor.
Sizi sürekli siteye girmeye çalışmaktan hatta sürekli f5 tuşunu kullanmaktan kurtarıyor.