bildirgec.org

vatan hakkında tüm yazılar

en popüler 20 forum sitesi

silver530 | 06 February 2011 14:15

facebook çıktığından beri forumlar ziyaretçi kaybetmeye devam ediyor. şimdi bu yazımızda türkiye’nin forum sitelerinin popülerliğine bakacağız. forumların popülerlik sıralaması alexa sıralamasına göre yapılmıştır.

1 – r10

türkiye’nin hiç şüphesiz en popüler forumu. kendisini webmaster forumu olarak tanıtıyor. ne yazık ki üyelik herkese açık değil. davetiye ile foruma kayıt olunuyor.

r10
r10

BENİM KAHRAMAN ASKERİM

bozok06 | 28 September 2010 12:04

BENİM KAHRAMAN ASKERİM
Bizim için canını veren,
Benim kahraman askerim.
Herşey vatan için diyen,
Benim kahraman askerim.

Havada, karada, denizde,
Türkiyemin her yerinde,
Vatan sevdası kalbinde,
Benim kahraman askerim.

Askere sevinçle giden,
Dağlarda nöbet bekleyen,
Vatan için kanlar döken,
Benim kahraman askerim.
(Bozoklu)

Google Translate nasıl girebilirim Vatan Tercüme

NLPMaster | 07 June 2010 14:19

Google translate google çevirmen gugıl çeviricihangi isimle adlandırıyorsanız google tercüman diyebileceğimiz translate hizmeti de google yasağı nedeni ile sekteye uğradı.
En azından dün ben hiç giremedim. Her ne kadar farklı yöntemler denenebilir olsa da intenetten tercüme hizmeti bakmak isteyenler için anında tercüme çeviri yapan vatan gazetesinin aşağıdaki adresine bakabilirsiniz.
Vatan Tercüme

Diğer İlgili Bazı Linkler Vatan Gazetesi
Gazete Promosyonları
İngilizce Oyun

İlginç Bir Hareket: Gazeteni Paylaş!

ugurgenc | 20 March 2010 16:03

bir kesinlik vardır ki ülkemizde bir şeyler okuma isteği çok az. en iyi avukatlar yada doktorlar bile ellerine bir gazete olsun alıp okumuyorlar. bazılarımız da gerçekten bilgisizlikten memnun durumdalar.

Hareketin İlk Başarısı :D
Hareketin İlk Başarısı 😀

Hareket Adresi: GazeteniPaylas.Co.Cc

gazeteni paylaş hareketi; 2 Öğrencinin 18 mart 2010 da bir otobüsteki anlık kararlarından ortaya çıkmıştır.

gazeteni paylaş hareketiyle bu iki öğrenci ve arkadaşlarıyla milletimizi şikayet ederek değil, küçük hareketler ile düzeltmek amaçlanmıştır.

herşeye ragmen

osghur | 15 March 2010 09:51

wwwpc teknik.net
wwwpc teknik.net

Kan revan savaşını gördük bu toprakların
Boşaltılan köylerin yalınayak çocuğuyum ben
Nereye sürülsek itilip kakalandım
Tenimiz teninize bu kadar benzerken
Zenci gibi dışlandım okullarda
Pek iyi değildir türkçem aslında
Ama Nazım Hikmet’i de sevdim Tevfik Fikret’i de
İstanbulda bomba patlasa yüreğim kanar diyarbakırda
Barış ve kardeşlik kadar sevdalıyım bu vatana
Aşka inandığım kadar inanırım bu bayrağa
Ama kimse inanmaz bana
Çünkü doğu köylerinde on çocuklu bir babanın ayakkabısız on çocuğundan biriyim ben
Ve en kötüsü ayakkabıya hiç ihtiyacım olmadı

GLADIO

blackjack38 | 22 November 2009 12:06

Günümüzde hızla yayılan bir söylem var ‘Gladio’. Aslında bu kavram veya örgüt çok eskilerden bugüne kadar gelebilmiştir. Biz yazımızda bu ‘Gladio’ nun tarihini araştırca, tabi ki Türkiye açısından.Gladio II. Dünya Savaşı sonrasında Batı Avrupa’da gelecekte olması beklenen bir Varşova Paktı işgaline cephe gerisinde bir direniş başlatmak amacıyla İtalya’da NATO tarafından gizli olarak örgütlenen Kontrgerilla (stay-behind) operasyonunun kod adıdır ve İtalyanca daki kelime anlamı kısa kılıçtır. aslında anlaşılır bir dilde açıklamak gerekirse bu oluşum o dönemde Komünizme karşı Nato ülkelerini korumak amaçlı kurulmuş olan gizli örgütlerdir ancak isim olarak İtalyadaki örgütün adı Gladio dur. ilk olarak İtalyada ortaya çıkarılan bu örgüt aslında artık Komüniz e karşı değil bulundukları ülkelerin kendilierini geliştirip, kendilerini yetiştiren ve para ödeyen güçlere karşı durabilcek kadar güçlenmelerine yönelik faaliyetlerde bulundukları anlaşılmaktadır çünkü artık dünya üzerinde Komüniz gibi bir tehlike kalmamıştır. Türkiye de darbelerle beslenen bu örgüt kendine en verimli yaşama alanı olarak askeri birimleri ve rütbeleri görmüştür. son dönemlerde bu örgüte karşı bir araştırma, tutuklama gerçekleşse bile İtalya da olduğu gibi bu örgütlerin liderleri ve yönetildikleri güçler hep sır olarak kalacak gibi görünüyor. kendilerine güç olarak gördükleri her alanda yer almışlardır. milliyetçi kesim, sol kesim, sağ kesim, komünist kesim…Türkiye bu tehdite karşı hep konusulur ancak birşey yapılmaz bir ülke iken bunun konusulması ve bir takım hukuki eylemlerin gerçkeleşmesi gelecek açısından gerçekten umut verici.

71 YILDIR SENİN EVLADIN OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM….!

zzeliha[pilli_silinen_hesap] | 09 November 2009 11:44

ATAM.
Özlüyorum seni…
İnsan hiç görmediğini birini özler mi?
Özlermiş be Atam,yokluğunu derinden hissederek…
Unutuyoruz sanma seni ne olur?
Sanma bıraktıklarına sahip çıkmıyoruz olur mu?
Sen her an aklımızdasın,emanetlerini canımız pahasına koruyoruz emin ol biz gençlerden…!

Son zamanlarda daha da bir hisseder olduk yokluğunu senin.Olsaydın keşke şu an,sesini ve nasihatlarını dinliyor olsaydık.
10 kasım denen o kara gün olmasaydı hiç…
Bayraklarımız yarıya inmeseydi;senin gibi dimdik ufuklara bakıyor olsaydı…

Tanzimat Fermanı

24black mamba24 | 07 November 2009 14:15

Türk tarihinde demokratikleşmenin ilk somut adımı olan Tanzimat Ferman’ı, 3 Kasım 1839 tarihinde Koca Mustafa Reşit Paşa tarafından okunmuştur. Abdülmecid zamanında dışişleri bakanı olan Mustafa Reşit Paşa Tanzimat Fermanı’nı Gülhane Parkı’nda okumuştur. Bundan dolayı Gülhane Hatt-ı Hümayunu veya Tanzimat-ı Hayriye de denmektedir.

Abdülmecid
Abdülmecid
Mustafa Reşit Paşa
Mustafa Reşit Paşa

Yeniçeri Ocağı‘nın bozulmaya başlaması ile Sultan II. Mahmud döneminde başlayan yenilik hareketleri Sultan Abdülmecid zamanında da devam etmiştir. Mustafa Reşit Paşa’nın, Padişah adına yazmış olduğu Tanzimat Fermanı’nda; son 150 yıldır Kuran’ın yüce hükümlerine ve şeriat yasalarına tam uyulmadığından, Ulu Tanrı’ya ve Peygamberimize sığınarak bundan sonra yeni yasaların çıkacağını ve bu yasaların başında can güvenliğinin olduğu belirtilmiştir.

cumhuriyetin bayramı

taha3045 | 30 October 2009 12:25

An itibarı ile yazmış olduğum şu satırlar eminimki 30 ekimde onaydan geçerse Hafif.Org’da yer alacaktır ama yine de yazmakta fayda var.

Cumhuriyet Bayramı‘mız bugün,Halk Fırkası Meclis Grubu ile toplandıgı akşam yemeğinde Cumhuriyet‘in müjdesini veren Atatürk ,158 mebusun oyuyla ilk cumhurbaşkanı seçildi ve Türkiye Cumhuriyeti kuruldu.En büyük milli bayramlarımızdan biri olan bugün tüm yurtta coşku ile kutlandı.

Her yıl olduğu gibi kutlandı bu yıl bayram ve her yıl oldugu gibi hangi lider kiminle el sıkıştı, kiminle soğuk veya sıcaktı gözlendi, resepsiyon veya Dtp’li milletvekillerinin selamlaştıkları kişiler irdelendi.

Kürt Açılımı, AKP ve Yanlışları

64egesel64 | 29 September 2009 22:44

İktidar ortaya ” Kürt Açılımı” adı ile bir mesele ortaya attı. Bu açılım ile terörün biteceğinii Doğu ve Güneydoğu da mutlak bir barışın egemen olacağını dile getirdiler. Fakat bu açılımın ne şekildeolacağı konusunda ne Başbakan ne de AKP milletvekilleri ortaya somut bir proje koyamıyorlar. Ayrıca muhalefet partilerini de kendilerine destek vermedikleri için suçluyorlar. Muhalefet partileri de haklı olarak içeriğini bilmedikleri bir konuya destek vermeyeceklerini söylüyorlar.