facebook çıktığından beri forumlar ziyaretçi kaybetmeye devam ediyor. şimdi bu yazımızda türkiye’nin forum sitelerinin popülerliğine bakacağız. forumların popülerlik sıralaması alexa sıralamasına göre yapılmıştır.1 – r10türkiye’nin hiç şüphesiz en popüler forumu. kendisini webmaster forumu olarak tanıtıyor. ne yazık ki üyelik herkese açık değil. davetiye ile foruma kayıt olunuyor.

r10
r10

2 – donanimhaberbazı kesimlere göre türkiye’nin en popüler forumu. doğruluk payı var, zira listemizin birincisiyle başnaşa gidiyor. üyelik herkese açık ve yoğun bir kullanıcı kitlesi var. özellikle saat 24:00 olduğunda en yüksek online ziyaretçi sayısına ulaşıyor.

donanimhaber
donanimhaber

3 – frmtrkendisini dünyanın en büyük türk forumu olarak tanıtıyor. üyelik açık fakat mesajlarda link kullanabilmek için en az 20 mesaj yazmanız gerekiyor.

frmtr
frmtr

4 – chipderginin takipçilerinin ortak fikir alış verişi yaptıkları ve bilgisayar konusunda oldukça zengin teknik bilginin de bulunduğu kullanışlı bir forum.

chip
chip

5- shiftdeletewebin yükselen yıldızının göz kamaştıran tasarıma sahip forumu karşımızda. 100 bine yakın kullanıcısıyla yükselişne devam ediyor.

shiftdelete
shiftdelete

6 – izafetaşırı derecede kategoriye sahip bu forumumuzda kendinize uygun bir tartışma konusu bulmakta zorluk çekmeyeceksiniz.

izafet
izafet

7 – pcnetyine bir başka bilgisayar dergisinin forumu karşımızda. rakiplerinden biraz geride olmasının bir nedeni de az sayıda kategorinin bulunması olabilir.

pcnet
pcnet

8 – turkeyforumçok karışık bir forum olduğunu ilk girişte her tarafa yayılmış çeşitli renklerden farkediceksiniz. bu durum gözü yoruyor. ayrıca reklam düzeni de düşük puan alıyor.

turkeyforum
turkeyforum

9 – tahribatiçinde kaybolucağınız bir forum. reklam yok denecek kadar az. hareketli resimlerin kullanılmaması gözü yormayan bir forum site olmuş. ayrıca gündemle ilgili konular anasayfada listeleniyor.

tahribat
tahribat

10 – baktabultasarım ve sadelik olarak en iyi forumlardan bir tanesi. yalnız bazı yerleri ingilizce olmasından dolayı ingilizce bilmeyenler sevmeyebilirler. video bölümünün de varlığından bahsetmekte fayda ver.

baktabul
baktabul

11 – vatanbu forum en geniş kapsamlı forumlardan biri. ancak çok popüler diyemeyiz. çünkü kendi günlük ziyaretçi sayısını bildiriyor ve ortalamanın altında bir değer.

vatan
vatan

12 – forumturkaaz sayıda reklamın olması ve tasarımda birinciliğe oynaması sevindirici.

forumturka
forumturka

13 – forumuzkomik ve güncel alanların ön planda olduğu ama bunların da yanında hiç akla gelmeyecek tarzda kategorilerinde bulunduğu bir forum. kısaca her zevke hitap ediyor diyebiliriz.

forumuz
forumuz

14 – forumtiözellikle eğlence konularına ağırlık verildiği spor kategorisinin zengin olduğu bir forum.

forumti
forumti

15 – cepforumlistemizdeki ve asıl amacı da cep piyasasına hitap eden tek forum diyebiliriz. teknolojide ki gelişmelere ağırlık veriliyor.

cepforum
cepforum

16 – forumturkiyealternatislerinin çok olduğu bir forum. üst sıralardan bir alternatif seçmek popülerlik açısından daha sık güncellenen bir forum da yer alınabilir.

forumturkiye
forumturkiye

17 – pcforumlaripc dünyasının en zengin forumu. gelişmelerin takip edildiği blog kısmı dahi mevcut.

pcforumlari
pcforumlari

18 – forumlalistemizin en karmaşık forumu. tasarım olarak da sınıfda kalıyor.

forumla
forumla

19 – turkiyeforumsosyal medyanın takibine önem verilen bir forum.

turkiyeforum
turkiyeforum

20 – forumsaatiyarışmaların ve anketlerin eksik olmadığı bir forum.

forumsaati
forumsaati

popüler yazılarım:
* 10 site keşfedelim* 8 site keşfedelim* 7 site keşfedelim* 5 site keşfedelim