bildirgec.org

ugurgenc

11 yıl önce üye olmuş, 7 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

google anında arıyor!

ugurgenc | 13 September 2010 23:52

Bugün Google’ın ingilizce sitesinde Anında Arama özelliğini aktif edip kullanıcılar üzerinde test ettiğini gördüm.

Yakın bir zamanda Google yetkilileri anında arama özelliğini sayfalarına ekleyebileceklerini duyurmuştu ve bugün o dediklerini gerçekleştirdiler.

Denemeye başlamak için…

İlginç Bir Hareket: Gazeteni Paylaş!

ugurgenc | 20 March 2010 16:03

bir kesinlik vardır ki ülkemizde bir şeyler okuma isteği çok az. en iyi avukatlar yada doktorlar bile ellerine bir gazete olsun alıp okumuyorlar. bazılarımız da gerçekten bilgisizlikten memnun durumdalar.

Hareketin İlk Başarısı :D
Hareketin İlk Başarısı 😀

Hareket Adresi: GazeteniPaylas.Co.Cc

gazeteni paylaş hareketi; 2 Öğrencinin 18 mart 2010 da bir otobüsteki anlık kararlarından ortaya çıkmıştır.

gazeteni paylaş hareketiyle bu iki öğrenci ve arkadaşlarıyla milletimizi şikayet ederek değil, küçük hareketler ile düzeltmek amaçlanmıştır.

Denenebilir Bir Site

ugurgenc | 17 March 2010 12:37

Site Blogger’ da kurulmuş. Bu siteye, sitesahibinin gezdiği beğendiği haberlerin ( İçinde Bildirgeç yazıları da var?) ilk paragrafları ile ve Haberin bağlantısıyla konu yazılıyor. Binevi kişiselleştirme özelliği olmayan RSS okuyucu.

İnternet Günlükleri adındaki site hoş bir temaya sahip. Haberler kısa kısa. Konu başlıklarına basmadan asıl haberin yayınlandığı siteyi görebiliyorsunuz.

FilesOverMiles Artık Türkçe!

ugurgenc | 21 July 2009 20:07

FilesOverMiles Artık Türkçe
FilesOverMiles Artık Türkçe

Dosyalarınızı En kolay yoldan ve alıcı ve sizin aranızda doğrudan ara sunu kullanmadan gönderen bir sistem şimdi Türkçe.

Dosyalarınız en kısa yoldan gönderilir – doğrudan alıcı ve sizin aranızda. i̇şlemi yavaşlatan ara sunucular bulunmamaktadır. filesovermiles‘i deneyin ve ev bilgisayarları arasındaki dosya göndermenin ne kadar hızlı olduğunu görün!

FilesOverMiles ile paylaştığınız dosyalarınızın kimin tarafından indirildiğini kontrol edebilirsiniz. filesovermilestarafından oluşturulan gizli ve benzersiz bir url alırsınız. dosyanızı şifreli ve doğrudan başka bir kullanıcıya gönderebilirsiniz.

GreaseMonkey ile Site Türkçeleştirmek?

ugurgenc | 03 July 2009 15:22

Bir siteyi Grease Monkey ile Türkçeleştirmek istiyorum. Önceden Türkçeleştirilmiş scriptleri aldım. Kendime Göre değiştirdim. Siteye girip baktığımda script çalışıyor ama yazılar yine aynı duruyor. Çeviri Scripti yazmaya yardımcı bir kaynak var mı?

Google’dan Paletli Görsel Arama

ugurgenc | 13 April 2009 14:08

Sürekli Gelişim içindeki Google'dan bir yenilik daha!
Sürekli Gelişim içindeki Google’dan bir yenilik daha!

Google, Gmail ile belirtilerini daha çok gözterdiği araştırma ve çalışmalarını arama motorunda da sürdürüyor.Yakın zamanda görsel aramalara renk parametresi (imgcolor=red%2Cwhite) ekleyen google şimdi ise renk paletiyle aramalarımızı bir adım daha kolaylaştırıyor. Bu basit ama kullanışlı özellik tasarımla uğraşanların daha verimli sonuçlar almalarını sağlayacak gibi gözüküyor.

Google İngilizce Sayfasında Paletli Arama
Google İngilizce Sayfasında Paletli Arama

Bu sevindirici haber karşısında birde üzüntülü haber vermek zorunda bırakıyor bizi Google şirketi. Ne yazık ki bu paletli görsel arama Google Türkiye sitesinde kullanımda değil. Her zaman olduğu gibi ilk Google’ın ingilizce sayfasında.

Google Image Search Sayfası