bildirgec.org

64egesel64

12 yıl önce üye olmuş, 26 yazı yazmış. 0 yorum yazmış.

Vodafone’dan Büyük Cesaret Örneği

64egesel64 | 21 September 2010 19:59

Vodafone çok büyük bir cesaret örneği göstererek bir kapsama kampanyası başlattı.

Sel felaketinde bir çok kayıp yaşayan vodafone alt yapısını kısa sürede arttırarak ülkenin 4 bir yerine ulaşmayı başardı ve kendine güvenerek vodafone kapsama kampanyasını başlattı.

Diğer oparatörlerden numarasını taşıyarak gelen aboneler vodafonedan memnun kalmazlarsa ilk fatura tutarlarını vodafone karşılıyor

Ayrıntı bilgi için www.vodafone.com.tr

Kürt Açılımının İçeriği Ne Olmalı?

64egesel64 | 10 October 2009 09:33

İşte benim kürt açılımım:

1. Öncelikle toprak reformu yapılmalı. Ağalık ve aşiret sistemi kaldırılmalı, toprak işleyenler arasında eşitce paylaştırılmalı, suça karışan ve suç örgütü gibi çalışan aşiretlerin kökü kazınmalıdır.

Cem Garipoğlu Yakalandı Ama….

64egesel64 | 03 October 2009 08:45

Cem Garipoğlu yakalanmış. Aman ne kadar büyük bir olay… Yok 197 gündür yakalanamamış, yok o kadar gün nerde saklanmış, yok kim saklamış falan filan….

Basın bu olayın üzerine öyle bir düştü ki görenler sanki 3. dünya savaşı çıktı zannedecek. Aslında bu gündemin bir amacı var. Gündemi meşkul edip halkın siyasetle ilgilenmesini önlemek.

Ortada kürt açılımı, tezkerenin uzatılması gibi önemli sorunlar var. Bu sorunlara vatandaşların ilgi göstermesini engellemek için Cem Garipoğlu gibi biri lazım.

Basınımızı takdir etmek lazım bu kadar bu olayın üzerine gittiği için. Ama keşke şu faili meçhul cinayetlerinde üzerine bu kadar kararlı gidilse. Bir sürü faili meçhul olay var ve aydınlanmak için bekliyor. Eğer bu bir gündem değiştirme hareketi değilse değerli basınımız bunu ispatlasın ve diğer dosyaların üzerinede bu şekilde gidilsin….

Kürt Açılımı, AKP ve Yanlışları

64egesel64 | 29 September 2009 22:44

İktidar ortaya ” Kürt Açılımı” adı ile bir mesele ortaya attı. Bu açılım ile terörün biteceğinii Doğu ve Güneydoğu da mutlak bir barışın egemen olacağını dile getirdiler. Fakat bu açılımın ne şekildeolacağı konusunda ne Başbakan ne de AKP milletvekilleri ortaya somut bir proje koyamıyorlar. Ayrıca muhalefet partilerini de kendilerine destek vermedikleri için suçluyorlar. Muhalefet partileri de haklı olarak içeriğini bilmedikleri bir konuya destek vermeyeceklerini söylüyorlar.

Sigara Yasağı Neden Yapılmış Olabilir ?

64egesel64 | 25 July 2009 21:44

Sigara yasağı tamamen uygulamaya konuldu. Artık cafe, bar, lokal, birahane gibi yerlerde sigara içmek yasak.

Peki bu yasağın altında başka sebepler olabilir mi ? Benim bir varsayımım var.

Bence sigara yasağı, içkiyi engellemek ve toplu mekanların işlevliğini azaltmak için getirildi.

Düşünsenize… Lokaller insanların toplandığı ve örgütlendikleri mekanlar. Bu mekanlarda sigara yasağı uygulandığı taktirde insanlar buralara gelmekten vazgeçecekler ve örgütlenme yarım kalmış olacak.

Durum içkili mekanlar içinde geçerli. İçkili mekanlarda insanlar içkinin yanında mutlaka sigara içmek isteyeceklerdir. Fakat sigara içemedikleri için içkili mekanlarada artık eskisi gibi rağbet etmeyeceklerdir.

Uşak’ta Kültür Sanat ve Gençlik

64egesel64 | 18 June 2009 21:43

Uşak Tarihi ve kültürel anlamda potansiyeli olan bir şehrimizdir. Tarihi zenginliklerimizin, kültürümüzün ve Uşak ile özdeşleşmiş değerlerimizin tüm Türkiye’ye ve Dünya’ya tanıtılması gerekmektedir.

Uşak Gençlik Kültür Sanat ve Dayanışma Derneği olarak bu zor ve bir o kadar da gurur verici misyonu üstlendik ve çalışmalarımıza başladık.

Tiyatro gurubumuz ilk oyununu Avgan beldesinde oynadı. Ayrıca müzik gurubumuz ise Ulubey festivalinde Onur Akın öncesinde sahneye çıkarak dinleyicilerden tam not aldı.

Tiyatro gurubumuz Haziran,Temmuz ve Ağustos aylarında Ulubey, Karahallı, Eşme, Çivril, Afyon da oyunlarını sergileyecektir.

AKP mi Haklı Vatandaşmı

64egesel64 | 04 June 2009 21:42

Yeni bir tartışma süreci başladı. İsrail mayınları temizlesin mi temizlemesinmi?

Başbakan ve AKP li milletvekilleri temizlesin diyor ve ısrar ediyor. Muhalefet ise karşı çıkıyor. Bir tirlü çözülemedi problem. Acaba AKP neden bu şekilde ısrarlı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan çıkıpda doğru düzgün bir şey anlatmıyor millete.

Flash TV vatandaşa soruyor. İsrail mi temizlesin mehmetcikmi. Vatandaşın % 90 ı mehmetcik temizlesin toprağımız yahudilere kalmasın diyor. Başbakan hala bunları duymazdan geliyor. Muhalefet İsrail’e bu kadar taviz verilmemesi gerektiği konusunda ısrarlı. Diyor ki 2. bir ABD üssü yaratılmasın topraklarımızda. Sizce kim haklı? AKP mi yoksa muhalefet ve vatandaşmı ?

ABD yine nifak tohumlarını ekmeye devam ediyor demekki…

ŞOK ŞOK ŞOK Gizli Tanıkları Açıklıyorum

64egesel64 | 29 July 2008 21:35

Görüyoruz ki ; İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı ve Sözde Ergenekon soruşturmasını yürüten 3 savcı dizi filmleri hiç kaçırmıyorlar.

Kurtlar Vadisi Pusu yu hepimiz çok iyi biliriz. Son yılların en çok izlenen ve reyting rekorları kıran dizisi. Yaklaşık 1 senedir kurtlar vadisinde derin devlet ve mafya ilişkileri anlatılmaya çalışılıyor. Kendilerine ihtiyarlar adını veren bir grup devletin gerçek sahipleri olarak kendilerini görüyorlar ve Polat Alemdar’ıda kendilerini korumakla görevlendiriyorlar.

Bu arada Büyük İskender’ide unutmayalım. O’da kendini devletin gerçek sahibi olarak görüyor ve devleti ele geçirmek için elinden gelen her şeyi yapıyor. Devlet içinde kaoslar yaratarak devleti ele geçirmeyi planlıyor. Bunun için Danıştay saldırısını azmettiriyor, Dinci örgütlere suikastler yaptırıyor,PKK ile işbirlirliği yapıyor ve uyuşturucu trafiğini yönetmeye kalkıyor. İş adamlarına baskı yaparak onlarıda himayesi altına alıyor.

AKP nin Rövanşı

64egesel64 | 11 July 2008 14:06

Böyle bir tesadüf olurmu demeyin. Burası Türkiye. Oluyor İşte. Tamda Yargıtay Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya’nın Anayasa mahkemesine sözlü savunma yapacağı anda ergenekon bombası patlıyor.Ankara’da,İstanbul’da,Trabzon’da , Antalya ‘da eş zamanlı operasyon düzenleniyor. Üstelik operasyon tarihi aslında 29 haziran. Yani özellikle iki gün bekleniyor.7 si emekli asker olmak üzere , gazeteciler , bilim adamları ve ATO başkanı ve iş adamları aynı anda gözaltına alınıyor. ATO Başkanı Sn. Sinan Aygün neden gözaltına alındıklarını açıkça ifade ediyor.

Suçumuz Atatürk’ü sevmek ,Laik Türkiye Cumhuriyeti’ni sevmek

diyor.Akp açıkça kapatma davasının rövanşını bu şekilde almak istiyor. Üstelik ortada henüz iddaaname yokken. Sanki o insanları ifade için merkeze davet etseler gelmeyecekler. Hepsinin yeri yurdu belli insanlar ve hepside alanlarında önemli insanlar.Ama amaç ifade almak değil. Bir kaos ortamı yaratmak ve kapatma davasını gündemden düşürmek. Ayrıca bu kaosu kullanarak istedikleri rejimi yavaş yavaş sisteme sokmak.Buradan Padişah 1. RTE ye sesleniyorum. Sayın padişah bende Atatürkçüyüm , bende Cumhuriyetciyim , Bende Laik Türkiye Cumhuriyetinin Yılmaz Savunucularındanım. Ben Sizin Şeriat özlemleriniz için tehlikeyim. Ben Mustafa Kemalin Askeriyim. Benide Alın İçeri … Dışarda Kalırsam Ben Sizi Alacam O Koltuktan Çünkü……

Sigara Yasağı AKP ve Şeriat

64egesel64 | 28 June 2008 22:22

Akp biliyorsunuz çoğu yerde sigarayı yasakladı. Özellikle barlarda lokantalarda ve içkili mekanlardada sigara içilmesi yasak.

Peki bu yasağın perde arkası nedir ?

Hiç merak ettinizmi neden diye ?

Ben merak ettim ve şöyle uzun uzun düşündüm. Şimdi AKP direk içkiyi yasaklasa ülke karışacak. Belkide ordu bile olaya el koyacak ve direk gerçek yüzlerini göstermiş olacak AKP. Ama içkili mekanlarda sigarayı yasaklarsa içkili mekanların müşterilerini kesmiş olacak. ve yavaş yavaş o mekanlar kapanmaya başlayacak. Böylece şeriatın birinci ayağıda tamamlanmış olacak. 🙂 ne güzel bir ince düşünce değilmi ? Çooook akıllı bu tayyip çooook….