bildirgec.org

uçak hakkında tüm yazılar

Ucuz Uçak Bileti

ozanTi | 29 February 2012 10:14

http://www.ozanti.net/2012/02/biletbayisi-ucuz-ucak-bileti-yurtdisi-ekonomik.html

Uzaya çıkmak hayal olmasın artık!…

todesengel | 01 June 2011 18:13

Havacılık ve uzay son zamanların en fazla ilerleme kaydeden sektörlerin başında gelmektedir. Ama bir sektör var ki Türkiye daha adımını bile yeni yeni atmaya başladı; uzay. Geriden de takip edecek olsak, en azından burda var olmak için yarışa katılmalı ve gelecek nesillere bilgi ve deneyim birikimi bırakmak için çabalamalıyız.

Uzay alanı maliyetli ve ileri teknolojinin daha gerektiği bir alan. Buna rağmen havacılık dünya genelinde yaygınlaşmaya ve büyümeye devam etmektedir.Havacılık alanında hızlanan yarış sektörde yetişmiş nitelikli eleman ihtiyacını doğurmuştur. Türkiye’de bu gelişmelerden nasibini almıştır ve giderek artan pilot ihtiyacı yeri geldiğinde yabancı pilotlar ile kapamaya çalışmıştır. Havacılığın tavan yaptığı düşünüldüğünde ve bizim bu alanda geride kaldığımız düşünüldüğünde aslında Türkiye’nin bu alanlara özel bir üniversite açmasının çoktan zamanının geldiği ama geç kaldığı anlaşılabilir.

Havacılık alanında yılların birikimi ve tecrübesine sahip olan Türk Hava Kurumu, bu birikimini ve havacılık alanında verdiği eğitimleri akademik bir zemine taşıyarak Türk Hava Kurumu Üniversitesi ile 2011-2012 yılında eğitime başlayacaktır.

Türkiye’nin havacılık ve uzay alanında ilk ve tek ihtisas üniversitesi olarak öne çıkan Türk Hava Kurumu Üniversitesi, sunacağı programlar ile bu alanlarda yönetici, pilot, mühendis ve akademisyen yetiştirmeyi planlıyor. Hatta yakın bir gelecekte Türkiye’nin geri kaldığı uzay yarışındaki yerini alabilmesi kapsamında kendi uzay mekiğini oluşturmak ve astronotlarını yetiştirmeyi hedefleri arasına almış durumda.

Uzaydan gelen bir kağıt uçak bulabilirsiniz

denizkar | 04 February 2011 13:12

Bir kağıt uçağı birkaç metreden fazla uçurmak bile yeterince zor bir iş olabilir fakat geçtiğimiz günlerde yüz tane kağıt uçak uzay sınırından tekrar dünyaya uçtu.

Dürüst olmak gerekirse bu Samsung’un helyum gazı dolu bir meteoroloji balonu ve yer çekimini kullanarak yaptığı bir reklam kampanyası. Fakat ne olursa olsun kesinlikle izlemeye değer bir kayıt ortaya çıktığı kesin.Buyrun izleyin.

GittiGidiyor Seyahat İle Bedava Uçuşlar Başladı!

xosx | 31 January 2011 15:08

GittiGidiyor Seyahat ile dilediğin yere bedava uçmak ister misin
GittiGidiyor Seyahat Facebook uygulamasındaki yarışmaya katılmak için kullanıcılar öncelikle gitmek istedikleri yer için buradan arama yapıyorlar. Arama sonuçlarına göre Facebook uygulamasında neden oraya gitmek istediklerini yazıyorlar. En çok oyu toplayanlar arasında juri tarafından seçilecek olan haftanın 1’incisi bedava uçak bileti kazanıyor. Ayrıca 2’inci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci olan katılımcılar, 100 TL değerinde GittiGidiyor Hediye Çeki kazanıyorlar.

ANKA-AĞIR ABİ

ili77 | 14 January 2011 12:27

Türkiye ninde sonunda gurur duyabileceği muhteşem bir eseri var. teşekürler tüm emeği geçenlere anka yani ağır abi insansız hava aracı

AĞIR ABİ
AĞIR ABİ

Bilinçsiz Yolcu Profili

arseli33 | 22 October 2010 09:34

” Pardon gecikme mi var?
_Ucak burda hazılıgı bittikten sonra almaya başlayacağız.
” Yok yok vaktinde kalkamaz asla.Uçak yeni geldi nerden bakarsanız bakın bir saat sürer temizliği yakıtı…
Ya da evet gecikme var.Hava koşullarından, teknik sebeplerden , pist yogunlugundan, bir önceki seferin geç gelişinden gibi.Lütfen oturup beklemeyi , hakaret etmemeyi öğrenebilirmiyiz artık.Kim ister ki gecikmeler yaşansın.Ufacık bir gecikme yolcu için ne kadar önemliyse personel içinde o kadar önemli.Belki o on dakika personelin yemeği için ayrılan tek vakit.Belki o on dakika saatlerdir vardiya bitimini bekleyen personelin o vardiyayı bitirememe sebebi.
Havacılık hakkında bana neler anlatabilirsiniz mesela.Kabul ediyorum belki sürekli seyahat eden birisiniz.Kontuarları gateleri checkin salonlarını boarding kartlarını milyonlarca kez görmüş biri.Evet bende bu işin içinde yaşayan,çalışan biri olarak kendi hayatını bile umursamayan , sadece yanan biletini kaçırdıgı on dakikayı düşünen insanlara acıyorum gerçekten.Saygı beklediğiniz kadar saygı gösterin lütfen.Checkin için kontuarın kapanmasına 15 dakika kala gelmeyin alana.Aldığınız biletler sizin sözleşmeniz.Dikkatlice okursanız uçuş saatinden 45 dakika önce checkine kabul edilmeyeceğiniz ibaresini görürsünüz zaten.” Uçağımın kalkmasına daha on dakika var, bağajımda yok beni yetiştirin lütfen” kadar kolay değil, uçağın vaktinden sonra uçağa yolcu kabulu.Bunun perde arkasını hanginiz biliyorsunuz?Artık kınıyorum , lütfen biraz özveri…

Dünyanın en küçük elektrikli uçağı

sCoRPionTR | 17 September 2010 19:42

Elektrik enerjisini kullanan taşıtlar her geçen gün biraz daha hayatımıza giriyor. Yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan elektrikli arabalardan sonra bu sefer de elektrikli uçak çıktı. Bu uçağın özelliği sadece elektrikli olması değil aynı zamanda dünyanın en küçük elektrikli uçağı olması.

çalakalem

mucizemsin | 28 August 2010 11:31

2007 yılından beri bir göçebelik yapışmış yakama bir türlü bırakmıyor. İzmir-Adana-Bursa derken şimdide güzel yurdumun güzide kentlerinden birine haziran ayı itibariyle kapağı atmış bulunmaktayım. Hazirandan beri de yerleşme teraneleriyle başım fena dertteydi. Ev bulmak dert depozitosu ayrı dert, ilk ay kirası, su, elektrik doğalgaz faturalarının üzerine alınması gibi bir yığın angarya iş. Tüm olumsuzluklara rağmen hallettim herşeyi. Bu arada da bir aylık yaz tatilim başladı. eeee sıfırı yükettiğim için tatil planlarımın hepsi suya düştü. Fakat daha okadar da düşmedik diyerek bir haftalık İzmir turumuz oldu tabi. Sonra da tilkinin dönüp dolaşacağı yer kürkçü dükkanıdır misali atladık geldik babaocağına.
İşe başlama tarihi belli 25 Ağustos, sayılı gün çabuk geçiyor denir ya evet aynen öyle çok çabuk geçti. Tarih belli oluca tabi dönüş için hemen otobüs biletinden bile ucuz olmaya başlayan uçak biletinden aldım bir tane. Aldım almasına da bu bana dert oldu aldığım günden sonra. -neden dediğinizi duya gibiyim.- efenim açıklayayım. 12-13 yıldır memleketinden kilometrelerce uzakta yaşan ve yaşı kemale ermek üzere olan biri olarak hiç uçağa binmedim, binemedim. çünkü yüksekten çok korkuyorum. Hatta öyle korkuyorum ki, 13.katta oturan abimin evinde bile bifena oluyorum, yegenlerim pencereye veya balkona yanaşmasına bile tahammül edmeyip basıyorum çığlığı, kendim zaten yanaşamıyorum da. Açıkçası resmen uçağa binmekten tırsıyorum. Bir çok fırsatı da ucunda uçak yolculuğu var diye teptiğimi bilirim. aman aman hemde ne fırsatlar.
Sonunda korkuların üzerine gidilmeli psikolojisiyle uçak biletini edindim. Fakat gitme zamanı yaklaştıkça bende bir korku bir karın ağrısı bir kalp çarpıntısı derken bişeyleri bahane ederek gidişimi engellemenin tek çaresi olarak 15 günlük iş göremez raporu aldım. anlıyacağınız yine yapamadım, olmadı…Oysaki sadece bir saat dişimi sıksam olacaktı, bu sefer okadar çok yaklaşmıştım ki hedefe. Bayram tatiline inşallah…
Hatta şuan dudağımda uçuk bile çıktı desem inanır mısınız?

Milplus Uçak Bileti Bedava Uçak Bilet Kampanyası

NLPMaster | 06 August 2010 12:54

Vakıfbank milplus uygulaması ile bedava uçak bileti kazandırıyor.

Vakıfbank Milplus uçak bileti uygulaması ile world puanlarınızı kullanarak bedava uçak bileti alabilirsiniz.
Eğer puanlarınız yetmezse Avans Milpuan uygulaması ile yine de biletinizi alabiliyorsunuz. Puanları 1 yıl içerisinde geri ödemeniz gerekiyor.

Vakıfbank Milplus tatil kampanyaları ile bedava Amerika uçak bileti ya da bedava avrupa uçak bileti ya da en ucuz bodrum uçak bileti alabilirsiniz.
Kampanya bilgileri şu şekilde:
Avans Mil puan
En ucuz Amerika Bileti
En ucuz Avrupa Bileti
Bedava Bodrum Bileti
Milplus Kampanya Koşulları

Gökyüzünün Kadın Kahramanı: Amelia Earhart

24black mamba24 | 20 May 2010 13:35

Amelia Earhart
Amelia Earhart

Geçen yüzyılın önemli kadın kahramanlarından olan Amerikalı kadın pilot Amelia Earhart, 24 Temmuz 1897’de Kansas’ta doğdu. Altı farklı okul okumasına karşın yalnızca birini bitirebildi: Havacılık okulunu. 1921’de uçmaya başladı. Uçma tutkusu onu olanaksız gibi görünen bir hedefe yöneltti. O, dünyayı uçarak geçen ilk kadın pilot olmak istiyordu. Bu zor işi başarabilecek yetenek ve deneyime de sahipti. 1922’de 5 bin metreye çıkarak dünya yükseklik rekorunu kırmış 1928’de 20 saat 40 dakikada Pasifik Okyanusu’nu uçarak geçmeyi başarmış ve bir ilke imza atmıştı.

Earhart, Atlantik’i geçen ilk kadın pilot olmanın yanı sıra modern feminizmin temelini de atan kadınlardan biriydi. Hep kısa saçlı ve bir oğlan çocuğunu andıran mizacıyla tanınan Earhart, erken yaştan itibaren sınırları zorluyordu. Evlilik kurumunu kadınlar için “bir kafes” gibi görüyordu. 1931 yılında evlendiği aynı zamanda yayıncısı da olan eşine nikahtan bir gün önce, bağımsızlığını güvence altına alan bir tür anlaşma imzalattı. Buna göre “ikisi de kendilerini Ortaçağ’dan kalma bir tür yemine bağlı duyumsamayacaktı.” Bir yılın sonunda da eğer mutlu değillerse, “deney başarısız kabul edilecekti”. Evlilikleri yine de saygı ve dostluk üzerine kurulu olarak sürdü.