bildirgec.org

ozanTi

11 yıl önce üye olmuş, 50 yazı yazmış. 147 yorum yazmış.

Ucuz Uçak Bileti

ozanTi | 29 February 2012 10:14

http://www.ozanti.net/2012/02/biletbayisi-ucuz-ucak-bileti-yurtdisi-ekonomik.html

Umut Adına

ozanTi | 01 November 2010 09:41

Pek umut yok bugünlerde,
Elde avuçta ne varsa umut adına
Kalmadı, tükendi, bitti…
Zaten çok şey de yoktu ya!
Olsun idare ediyordu bizi…
Razıydık az olmasına,
Lakin olmadı, olamadı…
Umut adına her şey birer birer kayboldu, gitti…

Senin gözlerinin kaybolması gibi…
Gözlerinin yeşilini göremeyeceğim gibi…
Kayboldu gitti…

Senin Gibi

ozanTi | 30 October 2010 17:58

Dil döksem, yalvarsam,
İkna edebilsem keşke…
Lâl olmuş gibi durmasam karşında…
Ama olmuyor işte, olmuyor…
Rıhtımdan ayrılan bir gemi gibi sanki
Ancak uzaklaşıyor sözcükler zihnimden…

Senin uzaklaştığın gibi,
Senin dönmeme ihtimalin gibi…
Senin gibi…

Kapı Kapandı Suratıma

ozanTi | 04 October 2010 10:49

Kapı kapandı suratıma, el oldum… Hani meshur bir söz vardır ya, “Kapı kapanınca o dışarıda kalacak ama biz hep bizimleyiz.” tarzında bir şey. Hep derler bunu, genellikle de aile ortamında insanlar birbirine söylerler. Kapı kapanınca istemediğin herkesin de o kapının dışında kalacağı vurgusudur bu.

Durumun sözün benle alakası ne peki? Efendim aile üyeleri birbirine söyler dedim ya bunu. Bizim aile üyeleri de sanırım artık bunu benim arkamdan söylüyorlar. Kapının dışındayım artık. Çünkü günde en az 2 en çok 7 defa görüştüğüm ailem ben aramadıktan sonra aramaz oldular. Üstüne biraz da soğuk davranıyorlar. E haliyle insan biraz bozuluyor bu duruma. Kapı kapandı ben de dışarıda kaldım düşüncesi hasıl oluyor.

Cadı

ozanTi | 30 August 2010 14:24

Cadı… Halk ağzında şirret kelimesiyle eşdeğerdir. “Aman şu cadı kadın mı?” lafını ya da bir benzerini mutlaka duymuşsunuzdur. Neyse cadı lafının kullanım şeklini falan bir kenara bırakırsak yazının asıl amacına dönebiliriz.

Cadı
Cadı

Cadı denilince aha yukarıda gördüğünüz gibi kötü kalpli, yaşlı ama çok da seksi bir cadı aklıma gelmiyor benim. Ama görünce de oohh demekten kendimi alıkoyamıyorum.

Neden böyle bir anlayış oluşmuş durumda beynimizde bilmiyorum. Ama bir tahminim var. Anlatılan cadı karakterleri yahut çizilen cadılar hep Gargamel tipli oluşundan olabilir. Herkes böyle çizse cadıları onlar da sevilir be! Hakkaten onlar da sevilir.

Son sözüm sana ey okuyucu: Cadı da olsa insan, insandır! Sakın onu hor görme!

Politika, Siyaset ve Hafif

ozanTi | 14 August 2010 19:19

Az önce Pilli network üzerine bir takım araştırmalara girişmiştim. Bu arada bir yazıya rastladım. Yazı 2006 Temmuz’da yazılmış. Yazının orjinaline ulaşmak isteyenler buraya bir göz atabilirler. Yazı içerisinde özellikle Hafif için bir öneri var. Nedir o öneri? Konusunun politika-siyaset olarak değiştirilmesi. Bence haklı mı söyleyen kişi, haklı. Ama haksız duruma düşüren şeyler de var.

Eğer denildiği gibi hafif politika-siyaset üzerine yazılar üretse çok fazla okunur, çok kazandırır. Çünkü milletçe politikayı çok seviyoruz. Bu nedenle de eğer böyle olursa diğer Pilli sitelerini geçmesi işten bile olmaz Hafif’in. Çok ziyaretçi çok kazanç demek olduğu için hem pilli network hem de yazarlar Hafif üzerinden kazandıkları miktarları rahatlıkla artırabilirler. Bu da Pilli’nin ününe ün katar. Açıkçası ben de politika üzerine yazmayı seven birisi olduğum için bu fikrin yanındayım. Her ne kadar 2006 Temmuz’dan beri kimse duymamış olsa da…