bildirgec.org

toz hakkında tüm yazılar

Temiz Kalmak…///

Cali Kusu | 20 February 2011 11:09

Ne kadar mümkün acaba…
Onca pisliğin içinde temiz kalmak. Hani herkes konuşmanı beklerken dilsiz olmak gibi sanki. Sayısız boş lafların arasında ‘yeter’ bile diyemeyecek kadar susmak… Belkide kulaklarını tıkamak, gözlerini kapatmak…

Aslında bir bakıma da kaçmaktır. Çünkü insan temizlik yaparken bile kirleniyor. Eline yüzüne bulaştırıyor temizlemeye çalıştıklarını. aslında önemli olan kirlenmemek. Bu da mümkün değil. Bazıları diyor ki; kirlenmeden temiz olmanın değeri bilinmez. Ben de diyorum ki; Kirlendikden sonra o bilinen değer beni ilgilendirmez…

Ben Birşeyler Yapacağım !!!

Cali Kusu | 02 February 2011 09:22

Güzel bir fikrim var benim, bi an önce uygulayıp paketleyeceğim sonra rafa kaldırıp tozlanmasını bekleyeceğim. Tozlanan fikirlerimi temizleyip tekrar tekrar ortaya sereceğim kirli çamaşır serer gibi milletin gözününe girsin die çabalayacağım. Sabah erken kalkıp süperman olacağım, geceleri örümcek adam, canım isterse bazende kedi kız olabilirm. Bu benim fikrim herkes gibi erken kalıkıp şarkıcı olabilirim…

Fan sesi problemi ve performans…

obsrch | 03 November 2010 13:34

Masaüstü bilgisayarların ortak sorunu fan sesidir.Bilgisayar ilk alındığında sessiz sakin çalışırken,1 sene sonra farkedilir şekilde sesi artar.Bu ses artışıyla beraber bilgisayarın performansı da düşer.bazı insanlar buna katlanmayı seçer,bazı insanlar ise yüksek ücretler karsılığında bilgisayarlarına bakım yaptırırlar.bu yuksek sese ne katlanmak zorundasınız ne de bi ücret ödemek…
Genelde bilgisayarın içi açılır,fanlara elektrikli süpürge tutulur ve bilgisayar kapatılır.Ben de geçen gune kadar böyle temizliyordum fakat en önemli yeri temizlemeyi unutuyormuşum.İşlemci fanı!işlemci fanına ne kadar süpürge tutsanız da eğer uzun suredir temizlemediyseniz,işlemci fanının altında toz tabakası birikiyor ve işlemcinin çok erken ısınmasına ve akabinde bilgisayarınızın performansının oldukça düşmesine sebep olur.
İşlemci fanını çıkarmak çok kolaydır ve biraz dikkatliyseniz bilgisayarınıza hiçbir zarar vermezsiniz..

işlemci fanı
işlemci fanı

Fanımızı temizlemek için
Fanımızda oklarla belirlenmiş yerlerde ya şekildeki gibi mandallar vardır ya da vidalar.Bunları çıkarıp fanımızın üst kısmını ayırıyoruz ardından altındaki mazgalları güzelce temizliyoruz..Ben bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayrımın sesinde önemli derecede azalma ve performansında artma gözlemledim.bilgisayarımızın diğer fanlarınına da üfleyerek veya elektrik süpürgesiyle temizledikten sonra bilgisayarımızın temizlenme işlemi bitiyor..
umarım işinize yarar…

hayali bir arkadaşım var uzunca bir süredir…

firatocal | 14 August 2010 21:16

hayali bir arkadaşım var uzunca bir süredir… canımın en sıkkın olduğu zamanlarda onunla konuşuyor ve dertleşiyorum… ona ne tafra edersem edeyim , nasıl çıkışırsam çıkışayım sesini hiç çıkartmıyor… tam bir kara gün dostu…

hayali bir arkadaşım var… evet , gerçeklerinden çok daha vefakar… bana sırtını dönmeyen , hayal de olsa bana hep gülümseyen… hüzünlü anlarımda yanıma gelip üzüntümü bütün içtenliği ile paylaşan… beni hiçbir zaman umutsuz , kimsesiz bırakmayan…

hayali bir arkadaş… ama dostluğu sahiciden daha sahici… çıkarına göre davranmayan kötü gün dostu… almak istediğini aldıktan sonra yüzüne bir kere bile olsa dönüp bakmayan nankörlerden değil o…

Samsung Xcover E2370

Lorilleux | 28 June 2010 15:36

Dünyanın ikinci en büyük cep telefonu üreticisi konumunda bulunan Samsung, fiziksel koşullara olan dayanıklılığı kadar uzun konuşma ve bekleme süreleriyle (66 gün bekleme/22 gün konuşma süreleri) de adından söz ettiren giriş seviyesi modeli Xcover E2370’i geçtiğimiz günlerde İsveç’de satışa sundu.

TEMİZLİK(!)

il mare | 04 May 2010 16:16

süprüntüler de süslenir
süprüntüler de süslenir

İki odalı bir evde temizlik var ; küçük hacimli çok sayıdaki halı, kamburlaşmış ve henüz yeni göğsünden ameliyat olmuş bir kadın tarafından balkonun kenarlarına seriliyor teker teker, annesine yardım olsun diye. Bir başka annesinin kuzusu, eski model,çok sesli bir elektrik süpürgesini çalıştırmış, aynı zamanda yüksek yaşına rağmen bir şeylerin ucundan tutmak isteyen annesinin ağır işiten kulaklarına yüksek desibeller yollayarak,süpürgenin sesiyle başıbozuk bir ahenk içerisinde azarlarını savuruyordu, elindeki boyundan çok kısa sopa zımbırtısı ile.

FOTOĞRAF MAKİNESİ BOZULMA KORKUSUNA SON!!!

mcosar | 19 January 2010 10:01

Casio firmasının yeni yılın ilk ürünü olan Casio Exilim G1‘i Türkiye’de satışa sunuyor. Casio’nun bu ürünü “fotoğraf makinem bozulursa” derdini ortadan kaldırmaktadır. Çünkü bu fotoğraf makinesi paslanmaz çelikten tasarlanan dış yapısı, çift katmanlı gövde yapısı ve oluşabilecek darbeleri minimum seviyeye indiren fiberglass katkılı iç yapısıyla şok, kir, nem, sıcaklık ve suyu kesinlikle geçirmez.

UMUDA DAİR..

neceff | 27 April 2009 15:25

Töz: En genel anlamda bir şeyin özü, ya da bir şeyi her ne ise o yapan şey…

Bir kanat tüyüydü o! pısırık bir martının sağ kanadının en uç tüyü. Her an kopup kaybolma tedirginliği içinde, her an koparılıp yok olma korkusuyla.

Yine simit parçasını kaçırmıştı martı, yeni bir sorti için havayı yararak manevra yapmaktaydı. Göz göze geldiler, tüyü ve martı. Tüyünün tedirginliğini o an tüm yüreğinde hissetti. Kendi, kendini ne yönetebiliyordu ne de mutlu olabiliyordu. Simitten vazgeçti, daha uzaklara doğru kanat çırpmaya başladı; hiç cesaret edemediği yerlere doğru. Nefes nefese kalmıştı. İlk bulunduğu kara parçasına kondu. Çok yorgundu, çok açtı, susamıştı. Çevresine bakındı, bir kum tepeciğine konmuştu. O an kararını verdi, orası artık onundu ve orayı savunmak, mevcudiyetini devam ettirmek için kanının son damlasına kadar savaşmaya hazırdı. Bu kararlılık ve huzur, onun açlığı, susuzluğu bile unutmasını sağlamıştı. Başını göğsüne kıstırdı, kanatlarını kapatarak etrafını sardı. Uykuya dalmadan önce tüyüyle göz göze geldi, inancını paylaştığını görmek gücüne güç kattı. Artık daha büyük hedefler için daldı uykusuna… O anda, kuşun hemen arkasında; genç adam, ilerideki tepeciğin üzerinde uykuya dalan kuşa gözlerinin içi gülerek baktı. Artık kalem tutmayan sağ eline doğru eğdi başını, başını tekrar kaldırdığında biliyordu: O kuş onundu ve onu savunmak, mevcudiyetini devam ettirmek için kanının son damlasına kadar savaşmaya hazırdı.

Yalnız Yaşamanın Karşı Konulmaz Getirisi

BAYEMRE | 05 August 2008 15:38

Sürekli kendi kendine olduğundan bir süre sonra kendinden bile sıkılmaya başlar insan.
Sabah yataktan çıkmaz istemez, kahvaltı mı?
O da ne, hiç bilmez.
Hastalansan bir tas has hoşaf verenin olmaz, ağrın sızın geçip ayağa kalkana kadar aç durursun. Bazen karın gurultusunun şiddeti yataktan kalkmayı tetikler ama bu duruma gelene kadar aç kalmamanızı tavsiye ederim.
Bulaşıklar kokar ta ki koku sizi rahatsız edene kadar. Yıkayayım da şu kokudan kurtulayım dersiniz ama kirler keçeleşmiştir çok uğraştırır arada yıkamak yerine sinirinizden “hay senin porselenine emi, tohumuna para mı saydım lan yenisini alırım bunu kazıyacağıma” diyerek çöpe fırlatabilirsiniz.
Velhasıl-ı kelam ince iştir yalnızlık…
En kötüsü de eve bir arkadaşınız gelecek olsa evi toplamak bir haftanızı alır, nedense arkadaşlar randevu almadan baskın yapmayı sever.
Sonra başlar nasihatler “ne bu halin yazık ediyorsun kendine, evlenmelisin” diye. Ya evlenip kızın da mı başını bu pisliğe sokayım.
Yok yok evlenmiş olsam böyle yapmam ki ne salatalar yaparım ben ona, yorulmasın diye tozları da ben alırım.
Ne diyorum ben ya!!!